derdimi dinlermisiniz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve zulalcat tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : zulalcat
  1. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar rabbime hata olmasin cok sukur hamileyim ama cok kotuyum benim gibi yemek icin yasayan insanlar icin yemenin anlami malumdur hayatimda ilk defa istahim tamamen kesildi hersey kokuyo herseyden nefret ediyorum midem yaniyo eksiyo surekli ve burda yapayalnizim yeni bir ulkeye geldim sadece esim ve ben ve turkiyede cok arkadasim sosyal cevrem vardi calisiyodum ama burda dil yok kimse yok olanlarda bi degisik dejenere olmuslar onceden dil dersime calisiyodum televizyon izliyodum dil icin simdi onlarida yapamiyom halsizlik bulanti konsantre olamiyom turkiyedeki arkadaslari herzaman arayamiyom malum tel cok pahali hergun gunleri sayiyom onceden yemek yapardim pasta borek yapardim rejim yapardim bozardim onlarda yok 3.aydan sonra gecermi bu durum cok kotuyum bu arada tup bebekle ucuncu denemede hamile kaldim 7 haftalik

2. 12 Temmuz 2010
  3. deryahmet

deryahmet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım Allah kolaylık versin ben hamileliğim ilk 3 ayında sürekli kustum 7kg verdim.şuan28 haftalık oğluma gebeyim. bulantıalrım yanmalar yine devam .laç kullanıyorum. ilk 3 ay ilaç kullanamadığm için öldüm öldüm dirildim. Hiç geçmicek gibi geliyordu. Ama geçti. eminim seninde geçecek. uzun uğraşlardan sonra elde ettiğimiz yavrularımız için (inş. kucağımıza almak nasip olur.) herşeye değer. Umarım güzel bir hamilelik geçirirsin.

4. 12 Temmuz 2010
  5. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçer canım benim tek derdin bu olsun.
    ilacını alsana bulantı için

6. 12 Temmuz 2010
  7. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ya Allah başka dert keder vermesin,sonuçta bu sıkıntıları bir çok kadın yaşıyor ilk 3ay bilmen lazım! Birde tüp bebek 3.deneme dediğine göre çok istedin bu bebeği ve şimdi şikayet ediyorsun, bunlar sana sıkıntı ,dert geliyor...
    Bunlar için ilaçlar suruplar var,doktora gidip durumu anlatabilirsin,doktorla iletişim kuracak kadar da dilin yoksa,şikayetinin türkçeden çevirisini yaptırıp onu ezberleyebilirsin,yazabilirsin çare çook bu kadar sıkma kendini.Keşke bizim gibi bekleyenlere de nasip etse Allahım da derdimiz bu olsa
    :Saruboceq:

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :Saruboceq:

8. 12 Temmuz 2010
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    3 aydan sonra geçiyor merak etme.zor ama sonuçta çabayla elde edilmiş sonuç.

10. 12 Temmuz 2010
  11. nisam83

nisam83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım bencede bukadar cekılen cıleye karsı nekı mıde bulantısı ve rahatsızlık
    herseyın artık bır kolaylıgı var yeterkı paran olsun ve sosyal guvencen olsun
    ve 3,denemede yavruna kavusmussun
    1 ve 2.cı denemede aldıgın negatıflerı dusunup cocuugna sım sıkı sarılmasın bence
    kendını boyle basıt konuılara takıp uzme
    bızım gıbı hala bırmıde bulantısına bas donmesıne
    yemeklerden tıksınmeye meraklı olan ınsanlara bunları yazarsan hem bızı hem kendını uzersın
    suan senın yerınde olmak ıcın neler vermezdım
    yavrumun karnımda olduugnu hıssetmek ıcın canım daha sonra umutla 9 ay sonra gelıcegını dusunmek ıcın neler vermezdım
    ama hayırlsı dıyorum herzman
    rabbım bızede bırgun ol dıcek ve olucak ınsallah
    sende yok yere kendını yıpratma

12. 12 Temmuz 2010
  13. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba zulalcat oncelikle tebrikler insallah saglikla bebegini kucagina almayida Allah nasip eder,,,hani derler ya gulu seviyorsak dikenine katlanacagiz ,guzel seyler kolay elde edilmiyor ,sabret biraz arkadaslarin dedigi gibi 3.aydan sonra caresine bak doktorunla konusarak tabi devam ederse ,boyle bir durumda tabi sevdiklerinle beraber olmak istiyorsun diyorsundur belki hem migde bulantilari hem de gurbette olmak zor ,,,bir de soyle dusun ordaki yanlizliginiz gelen bebekle renklenecek ,,,,bol sanslar

14. 12 Temmuz 2010
  15. KUBSEN

KUBSEN prensimmm geliyorrr =)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kuzum RABBİM sana dünyadaki en güzel hediyeyi bahsetmiş sende bu duruma katlanmalısın........biliyorsunki hamilelik dönemi zor gecer.ama sonu muhtesem olacak.......sabret........darısı benim basıma

16. 12 Temmuz 2010
  17. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim arkadaslarim lutfen beni yanlis anlamayin biz sevincimizden kurban kestirdik ben benden sonra evlenenler hep hamileydi herkesten sakladik tup bebek yaptirdigimizi ailelerimiz normal saniyolar cok seviniyoruz mucize gibi ama daha bir sene once 48 yasinda babami kabserden kaybettim annemi dogumdan kaybetmistim zaten 5sene once babamin yaninda hep ben gezdim gozumun onunde eridi gitti ve hemen buraya geldim hic arkadasim yok drm tur zaten dil sorunu yok ilac kullaniyorum zaten ama hic istahim yok yiyemiyorum halsizim hersey kokuyo beynimde cok sevincliyim ama belki hormonlardan bilemiyorum depresyondayim belki bilmiyom ama sadecegunleri sayiyom namazimi kiliyom dua ediyom kayin validemlerin burda olmasi icin veyahut turkiyemde olmak icin neler vermezdim

18. 12 Temmuz 2010
  19. mavi0

mavi0 rabbihebliminessalihin Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcın olsun...ama başlığı görünce büyük bi derdin var sandım...geçer gülüm hepsi geçer..tekki sonu bebek olsun...rabbim bizlerede nasip etsin..