derdimiz öksürük

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve majezik16 tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : majezik16
  1. majezik16

majezik16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar,11 aylık kızımda 3 gündür soğuk algınlığı şikayetleri var.hapşuruk,burun tıkanıklığı,halsizlik,iştahsızlık ve öksürük.ilk gün öksürük kuruydu,şimdi daha da dolgunlaştı.Dr umuzu aradık peditus ,bricanyl şurup ve ventolinli soğuk buhar önerdi.benim sizlerden ricam bu öksürük için evde yapabileceğimiz neler var,önerileriniz neler?yardımcı olursanz çok sevinirim.teşekkürler

2. 26 Mart 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    ılık ıhlamur içir canım. ayrıca ayaklarına vicks sürüp kalın bir çorap giydirmekte öksürüğü kesiyor geçmiş olsun.

4. 27 Mart 2010
  5. Nisa_Nurum

Nisa_Nurum Geri Dönüş(NisaNurum) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm o ilaçlardan bende kızıma kullandım ama hiç faydasını görmedim sekrol aldım arkadaşımın tavsiyesiyle oda oğluna kullanmış sonra başka dr a gittik arkadşımın dediği ilacı verdi kullandım balgam söktürücü ilaç ve hemen geçti çok iyi geldi pekmezin iyi geldiğini duydum ve gögsüne ılık havlu koymanı tavsiye ederim gögsü yumuşatır

6. 27 Mart 2010
  7. nursena07

nursena07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.758
    Ödül Puanları:
    163
    benimde oğlum çok öksürüyodu..dr asist verdi,geçmedi,şimdide sekrol verdi..bakalım geçecekmi..gece dahada artıyo öksürüğü...

8. 27 Mart 2010
  9. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu öksürük şurupları daha da kudurtuyo bence öksürüğü ben vermiyorum . Limon-bal veriyorum akşam göğsüne viksi sürüp havlu koyuyorum bide burnunu sık sık serum fiz. yıkıyorum günde 5-6 defa .
    yani bu sistem ateşyoksa sırf öksürüyosa tabi . peditusda yarım ölçek verdiğim de oluyo

10. 28 Mart 2010
  11. majezik16

majezik16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.tavsiyelerinizi uygulamaya başladım.öksürük şurubunu da kestim.sanki daha hafifledi gibi

12. 30 Mart 2010
  13. bebekela

bebekela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda 4 gündür hasta.son iki gündür öksürüğü balgamlı gibi. hastaneler bu sıralar hasta kaynıyor diye dr a götürmedik. ıhlamur içirmeye başlayacağım peditus veriyorum ve dün serum fiz. kullanmaya başladım.bugün burnu çeşme gibi akıyor öksürük hafifledi gibi. 5. gün geçmezse dr götüreceğim

14. 30 Mart 2010
  15. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğlum da geçen hafta aynen senin bebiş gibi oldu. Anneoluncaanladım'ın forumunda Dr Kadir Tuğcu'yu okudum. Ben ona çok güvenirim. Ateş yoksa kesinlikle ilaç kullanmayı önermiyor. Ilık ıhlamur ya da ballı limonlu ılık su içir. Ayaklarına vicks sür. Göğsüne bir mendilin içine vicks sürüp ısıtarak koy. Bir de Kadir Beyin sürekli önerdiği bir damla var. Ben onun çok faydasını gördüm. Kullananlar da aynı şeyi söylüyor. Adı Cold-mix. Bebeğin sadece yastığına ya da yakasına 2 damla damlatıyorsun. Nefesini açıyor. Yalnız kesinlikle haricen kullanılıyor.

Canım bu tip hastalıklar Allah korusun ciğere inmediği sürece her zaman bebeğin bağışıklığını artırır. Olabildiğince ilaçsız geçiştirmek gerektiğini düşünüyorum ben.

16. 30 Mart 2010
  17. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ulkeryıldızı arkadasima katılıyorum gerçekten cigere inmemişse ilacsiz çok rahat atlatılabilir..bırakın biraz bebegin vücudu mikroplarla savaşmayı ögrensinki ilerde hasta oldugunda daha kolay atlattsin..burdan hasta bebişlere çok geçmiş olsun diyorum

Kendinekahin bunu beğendi.