Derin sivilce izleri,yaniklar,ameliyat izleri icin

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

30 Kasım 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

arkadaslar hafif kirmizi lekeler vardi dogal maskelerle gecirdim ben ama sivilce cukurcuklari, yanik,ameliyat izleri icin cilde aluminyum kristallerinin cilde puskurtulmesi olan mikrodermabrasyon yonetemini duymustum arkadasimdan.enstitulerde ve sanirim hastanelerde yapilan yonetemi arastirdim..iste bilgi :

http://www.clinicistanbul.com/mikroderma-devam.html#1

2. 30 Kasım 2007
  3. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Arkadasim mustafa sandal da mikrodermabrasyon yontemiyle cildini traslatmis bu sayede sivilce izlerinden kurtulmus demisti dogrumu bilmiyorum.

4. 4 Aralık 2007
  5. <sermin>

<sermin> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bunu yapmanın fiyatı ne kadar ki acabaCADIARZU
    bir de canım hafif kırmızı lekeleri nasıl yok ettin???a.s.

6. 4 Aralık 2007
  7. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    evet kırmızı lekeleri nasıl yok ettin..:uhm::uhm::uhm:.........

8. 4 Aralık 2007
  9. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Once hergün sebamed likit ile yıkadım.ardından yabancı bir sitede buduğum maskeyi yaptım hergün.o maske;

Elma suyu
    Yoğurt
    aspirin
    Üzüm suyu(sitede kırmızı şarap diyordu ben üzüm suyu kullandım)

bunların hepsi dogal AHA olduğu için yani doğal meyve asitli kimyasal peeling olduğu için cilt lekelerini geçiriyor bu maske.Hergün bu maskenin ardından HAMETAN sürdüm.ve 2 ay sonra lekeler geçti.Ama üşenmeden hergün yaptım.Benim lekelerimi geçirdi.şimdi cok pürüzsüz cildim :) zaten benim cildimde cok leke yoktu sadece tenım cok beyaz olduğu için sivilcelerden kalan kırmızı lekeler vardı hepsi de geçti :)

10. 4 Aralık 2007
  11. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    elma ve üzümün suyunu kendinmi sıkıyosun canımm??????

12. 5 Aralık 2007
  13. tiramisu

tiramisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar dermabrazyon son derece acılı, ağrılı ve ameliyat sorası çok sıkıntılı geçen çok ağır bi operasyon, ben bi zamanlar bi güzellik merkezinde bunu yaptıran bi kadınla tanıştım 3 ay once operasyon geçirdiğini söylüyordu ve suratı ciğer gibiydi..

14. 5 Aralık 2007
  15. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım çok sıvı bi malzeme,cilltte ne kadar beklettin bunları hametanı ne için kullandın peki o ne işe yarıyor...

16. 5 Aralık 2007
  17. <sermin>

<sermin> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bu maske baya bi cıvık olur sanırsam,ne kadar ölçülerde koydun?ne kadar beklettin?aynen benim de cildim çok beyaz ve kırmızı lekeleri geçiremiyorum(çok fazla yok aslında ama).hametanı maskeyi yıkadıktan sonra mı sürdün?daha açıklayıcı olursan çoook seviniriz şeker...:dance:

18. 5 Aralık 2007
  19. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Kızlar bu maske çok cıvık ama ben çok iyi bir yöntem buldum sizinlede paylaşayım hemde zahmetini yarıya indiriyor.Önceleri her Allahın günü elmayı rendele suyunu tülbentten geçir gibi zahmetli bir şekilde yapıyordum bu maskeyi ama şimdi bu zahmeti bir kereliğine indiren bir yöntem geliştirdim ve çok mutluyum.

Yoğurt yerine süt kullanıyorum neticede ikisindede laktik asit var.şöyle uyguluyorum maskeyi ve çok daha memnunum keşke onceden aklıma gelseydi diyorum.

1 çay bardağı süt(yağlı ciltler yağsız süt kullansın)(laktik asit)
    1 çay bardağına yakın limon suyu(sitrik asit)
    1 çay bardagına yakın elma suyu(malik asit)
    yarım çay bardağı üzüm suyu(tarifte kırmızı şarap diyordu ben bunu kullandım)(tartarik asit)
    10 tane aspirin(salisilik asit)

Büyükçe bir kaba sütü,limon suyunu,elma suyunu,üzüm suyunu koyup iyice karıştırıyorum.Sonra 10 tane aspirinide katıp karıştırıyorum.Ve buz dolabının buzluğundaki buz küplerine dolduruyorum.Hergün bir küp buzu yüzümü yıkayınca yüzümde eritiyorum.Vücut sıcaklığının etkisiyle eriyince şıp şıp etrafa damlamasın diye banyonun lavabosunda yapıyorum.Tamamen buz eriyince 10 dakika kadar bekleyip o malzemenin cildime iyice etki etmesini sağlıyorum(eriyince yuzumde bu sıvı kaldıya onu bekletiyorum)Zaten aspirin erimiyor tanecikli kalıyor ve tam anlamıyla peeling oluyor :)Sonra ılık suyla cildimi yıkıyorum.İnanın o kadar işe yaradıki bende hem lekeler geçti hemde yumuşacık oldu cildim.(tabiki düzenli kullanım sonucunda)Zaten erimeyen aspirin tanecikleriyle buzu surdukçe cildin ölü derisini tamamen atmasını ve pürüzsüz olmasını saglıyor.Aspirini karışıma atınca biraz köpürüyor.

Bana çok iyi geldi bu maske arkadaşlar umarım sizede iyi gelir.Sadece bana değil arkadaşlarımada önerdim hepside çok memnunlar ama cildiniz yağlı ise kesinlikle yağsız süt kullanın benim gibi benden söylemesi :)

Bu arada Hametan bepanthene gibi cilt yenileyici bir krem.Bana çok iyi geldi.Bu maske bir nevi kimyasal peeling olduğu için maskeden sonra cildi yatıştıran bir krem kullanılması iyi olur.Ben Hametan kullandım ve memnunum.(Maskeyi yapan arkadaşlarım krem kullanmadılar maske sonrası ve onlarda memnunlar yani herkesin cildi farklı olduğu için krem gerekmeyebiliyor)

Bu maske çok ucuza geliyor Hametanda ucuz.Şimdi sadece aldığım ve ınanılmaz memnun olduğum İ.D bare minerals fondotene para veriyorum.Ama o da değer.Çünkü gözenekleri tıkamayan çok hafif harika birşey :)