Dermal Sinüs Traktı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve muhasebe22 tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : muhasebe22
  1. muhasebe22

muhasebe22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar 8 aylık bebeğim doğduğunda makatının 1 cm falan üstünde küçük bir delik vardı. Çocuk doktorumuz önemli değil 6 aylık olunca emar çektiririz dedi.Beyin cerrahi profesöre götürdüm dermal sinüs traktı diye bişey söyledi.Nette epey araştırdım.7 eylülde emar çekilecek bebeğime.Tabi uyutulacak çekilirken ama dr Atarax diye şurup alın gelirken onunla uyutulacak dedi.Şurupun etkilerini okuyorum genel anesteziden önce ve sonra da kullanılır yazıyor.Acaba bebeğime anestezi de verilecekmi eşim soramamış.Böyle bir durum yaşayanlar varsa lütfen yazsın.Herkese sağlıklı günler diliyorum.

2. 22 Ağustos 2010
  3. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    canım aynı dertten bendede var bebeğim 4 aylık oldu.aynı açıklıktan benimkindede var doğduğunda önce çock cerrahına beyin cerrahına filan gösterdim ultrason çekildi omurilikle bi bağlantısı yokmuş yağ doksna kadar uzanıyormş.2 hafta önce çapaya götürdüm nöroloji drları baktılar mr çekilmesini istediler ertesi gün uyutularak mr çekildi.süt sağıp götürdüm 20ml kadar onun içine ilaç kattılar öle uyuttk.yaklaşık 25dak.yarım saat sürdü.1 hafta sonra sonucnu aldık allaha şükürler olsun bi sorun çıkmadı.bu 1 yaşına kadar kapanacqk dediler korkulacak bişi yokmuş.yapılacak bişeyde merak etme yani.beni çokk korktmuşlardı.buradaki açıklık omriliğe uzanıyorsa eğer açık bi hatsa dışardan enfeksiyon kapar çock menenjit geçirir dediler.kapalıysa bi sorun olmaz dediler.allaha şükürki omriliğe kadar uzanmıyormş.çok rahatladım daha geçen çarşamba günü aldım sonuçları darısı sana inşallah ama bi sorun olucağını sanmıyorum.buarada insanda 3 nokta en son kapanıyormuş bu kalça üstü damak ve kalp büyüdükçe oradaki delik kapanacak.,oraya fazla dokunmamamya çalış birde temiz tut. allah bebeklerimizi hertürlü şeyden korusun...

4. 22 Ağustos 2010
  5. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun benim kızımda da var.
    3.5 yaşında oldu hala kapanmadı o küçük delik

6. 22 Ağustos 2010
  7. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    lizacım bişi sorucam sna oraya bastırdığında ağrı filan oluyomu benim kızım ağlamaya başlıyor oraya bastırdığımda.ayrıca etrafı doğum lekesi gibi kırmızı ve üzerinde kıllar var.seninkiside öylemi

8. 22 Ağustos 2010
  9. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canım benim kızımda ağrı olmuyor bastırınca.
    etrafında da leke veya kıl yok sadece açıklık var.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2010
  10. 22 Ağustos 2010
  11. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    önce özel hastaneye götürdüm ama hepsi üni. hast göttür dedi oralarda hergün böle şeyler görmüyoruz dediler üni hastanesinde bunları söylediler bana bayada içim rahat etti.bişi daha sorucam delikte büyüme olmadı değilmi

12. 22 Ağustos 2010
  13. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bişi daha söliycem kızımı dermatoloğada götürdüm oda kıl dönme bölgesi burası dedi.en son kapanan yerdir burası dedi ayrıca bu açıklık herkeste varmış ancak doğum anına kadar kapnıyormuş normalde.

14. 22 Ağustos 2010
  15. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayır büyüme olmadı
    yani kendi büyümesiyle orantılı sanırım biraz oldu ama fazla değil

16. 22 Ağustos 2010
  17. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    gelişmesinde filan bi sorn yok değilmi hareketlerinnde yürüme zamnında filan.

18. 22 Ağustos 2010
  19. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    allaha şükür herşey yolunda
    size de geçmiş olsun canm.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2010