Derman - Kanal D

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve nevbahar tarafından 20 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  20 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : nevbahar
 1. nevbahar

  nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.936
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]

  Oyuncular:
  Şevval Sam
  Feridun Düzağaç
  Murat Serezli
  Alper Saldıran
  Büşra Ayaydın
  Çağlar Çorumlu
  İlkay Akdağlı
  Kerem Atabeyoğlu
  Seçil Mutlu
  Cengiz Küçükayvaz

  Yapım : Masalevi


  Bölüm 1

  1. Bölüm


  Hayat sürprizlerle doludur ve Derman’ın payına bu sürprizlerden oldukça büyük bir tanesi düşecektir!

  Mesleğini ABD’de sürdürmekte olan dünyaca ünlü genel cerrah Derman Özersoy ünlü bir ameliyatı için çocukları Tuna ve Gökçe ile birlikte kısa bir süreliğine ülkesine gelir. Ne var ki hayat sürprizlerle doludur ve Derman’ın payına bu sürprizlerden oldukça büyük bir tanesi düşecektir.

  İstanbul’a iner inmez kendini içinde bulacağı bir trafik kazası, Derman’ın yolunu dingonun ahırına dönmüş bir devlet hastanesiyle kesiştirir. Öyle bir hastane ki, her devrin adamı baş hekim Aziz Toynaksız’dan avantacı hastabakıcı Bayram Keleş’e güvenlik görevlisinden ambulans şoförüne, iffetine fazla düşkün hemşire Oya Bilir’den yükselmeye meraklı Doktor İffet’e ve diğer doktorlarına herkes başka bir alemdedir.

  Öte yandan zamanında ülkeyi terk etmesinde önemli rol oynayan eski eşi Koray da Derman’ın ülkeden ayrılışını engellemek için çeşitli planlar yapmaktadır.

  Yeniden bir araya gelmek için olgunlaşmak dışında her yolu deneyen eski eşi Koray, tatsız bir tesadüf eseri karşılaştığı ve ilgi mi nefret mi duyduğunu henüz kendisinin de çözemediği Hakan adındaki hasta yakını, uzaklara gittiği için her fırsatta sitem eden ablası Feyzan milli değerlerine biraz fazlaca düşkün eniştesi Süleyman, bu kısa tatilde birazcık kafa dinlemeyi uman Derman’ın kafasını bambaşka sorularla doldurmuşlardır.

  Derman için cevaplanması en acil soru ise, ilgisizliğin ve tıp etiğine aykırı binbir çeşit davranışın cirit attığı o hastaneyi gördüğünden beri her an kendisine sorduğu sorudur: “Ülkemin bana ihtiyacı varken benim oralarda ne işim var?”

  Bölüm 2

  Derman, devlet hastanesinde işe başlıyor!

  Derman aldığı karar doğrultusunda İstanbul’a yerleşmiştir ve burada yeni bir düzen kurmaya çalışmaktadır. Fakat çocukları, özellikle de Tuna bu yeni hayata adapte olmakta zorluk çekmekte, sürekli Amerika’ya dönmek istediğini söylemektedir.

  Oğlunun Amerika’ya dönme isteğini öğrenen Koray, bu olayı fırsat bilir ve “Nasıl olsa Derman, Tuna’nın gitmesine izin vermez” diye düşünerek, oğlunun gözünde puan toplamak için Amerika’ya gitmesi konusunda Tuna’dan yana tavır koyar. Fakat Derman eski kocasının planını anlar ve bir karşı plan uygulamaya koyup herkesi şaşırtır.

  Birçok özel hastanenin teklifini reddeden Derman, tayinini Aziz Toynaksız’ın çiftliğe çevirdiği hastaneye aldırır. Üçkağıtçı başhekim ve yardakçıları için artık işler eskisi kadar kolay değildir. Zira Derman her türlü zorluğa rağmen bu hastaneyi adam etmeye kararlıdır.

  Babasını kontrol için hastaneye getiren Hakan, Derman’ın burada kalma kararını sevinçle karşılar. Ne var ki Sait Amca’nın sağlığı hakkında alınması gereken ciddi bir karar, Hakan’la Derman’ı yeniden karşı karşıya getirir.

  Bölüm 3

  Hastanede kene paniği yaşanıyor

  Derman, başhekim Aziz Toynaksız ve yardakçılarını dize getirmek için bir gazetecinin hasta kılığında hastanede kaldığını ve hastanenin durumuyla ilgili bir yazı dizisi hazırladığı dedikodusunu yayar.
  Öte yandan, pikniğe giden bir vatandaşın üzerinden çıkarılan ve incelenmek üzere laboratuara götürülen kenenin kaçması sebebiyle hastanede kene paniği yaşanır.
  Fakat hastanedeki erkekler için keneden de tehlikeli bir canlı vardır. Yeni işe başlayan hemşire Oya Bilir.
  Derman, oğlu Tuna’yı sokak serserilerinin elinden kurtaran Hakan’ı Tuna’nın doğumgününe davet eder. Fakat Koray’ın da gelmesiyle işler sarpa sarar. ​