Dersane ortamı,ilk gün sıkıntısı.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve allen tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2011
    Konu Sahibi : allen
  1. allen

allen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bu sene sınavda istediğim puanı alamadım,zaten çalışmamıştım,dün dersaneye kayıt oldum,daha önce hiç dersaneye gitmedim. Nasıl bir ortamdır insanlar,hocalar nasıldır bilmiyorum. İnsanlarla kaynaşamama problemim var,biraz içine kapanık,çekingen biriyim. Bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum yardımlarınızı,yorumlarınızı bekliyorum. İlk gün ne yapılır,nasıl davranmam gerekiyor.Puanım baya düşük,birileri puanımı sorduğunda ne dicem bilmiyorum utanıyorum söylemeye. Sınıf belirleme sınavı olucakmış kesin son sınıfa düşerim.Okulda da tek tük arkadaşım vardı,dersanede farklı olsun,insanlar gerçek beni görsün istiyorum. Ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. :KK43:
  2. 23 Ağustos 2011
  3. guniz

guniz Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sınıfa günaydın diyerek gir,öğrencilerle çok konuşma hocalarla muhabbet içinde ol,derste sorulan sorulara cevap vermeye çalış,kimsenin yanına gidip konuşcam diye kendini kasma,derslerin iyi olduktan sonra zaten konuşurlar senle soru sormak için bile olsa...nasıl olsa muhabbet etmeye çalışan birileri olur senle...önemli olan dershanede iyi zaman geçirmek değil,bu yıl sınavı kazanmak.hayatı 1 yıllığına erteleyebilirsin.karışanlar olacak yine ama yine de söylicem:abla tavsiyesi nacizane:KK9:
  4. 23 Ağustos 2011
  5. aysesalih

aysesalih Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Sınıftaki arkadaşlarına zamanla alışırsın canım merak etme. İlk gün bir şey yapmana gerek yok geçer bir sıraya oturursun. Tanışma faslı olur. Öğretmenler hangi okuldan, hangi bölümden mezun olduğunu filan sorabilir. Dershane öğretmenleriyle okuldaki öğretmenlerinden bile iyi anlaşabilirsin. Çünkü birçoğu genç ve gençlerin dilinden daha iyi anlıyorlar :) Puanını sorarlarsa niye utanasın? Geçen yıl dershaneye gitmemiştim iyi hazırlanamadım o yüzden şu kadar puan çıkardım dersin.Hiç sıkıntı yapma geçer gider alışırsın. Başarılar dilerim.
  6. 23 Ağustos 2011
  7. duygum

duygum Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    bence geç masana otur insanlarla çok fazla muhabbet kurma zamanla senin gizemini merak edeceklerdir. o zaman saçtiğin kişilerle arkadaşlık kurarsın
  8. 23 Ağustos 2011
  9. aysesalih

aysesalih Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Sınıftaki arkadaşlarına zamanla alışırsın canım merak etme. İlk gün bir şey yapmana gerek yok geçer bir sıraya oturursun. Tanışma faslı olur. Öğretmenler hangi okuldan, hangi bölümden mezun olduğunu filan sorabilir. Dershane öğretmenleriyle okuldaki öğretmenlerinden bile iyi anlaşabilirsin. Çünkü birçoğu genç ve gençlerin dilinden daha iyi anlıyorlar :) Puanını sorarlarsa niye utanasın? Geçen yıl dershaneye gitmemiştim iyi hazırlanamadım o yüzden şu kadar puan çıkardım dersin.Hiç sıkıntı yapma geçer gider alışırsın. Başarılar dilerim.
  10. 23 Ağustos 2011
  11. Joule

Joule Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bence bu düştüğün sınıftaki insanlara bağlı.
    Ben dershaneye gittiğim zamanlarda çok sıcak bir ortam vardı.
    İlk gittiğim gün konuşmalarında aralarına girmiştim, sonra birisi yanıma geldi tanıştık. Bir de ben şehir değiştirip gitmiştim o dershaneye.
    Şimdi 6 senelik arkadaşım, çok yakınım.
    Çok konuşkan biri, susturmak mümkün değil.
    Sürekli bir şeyler anlatır, hocalarla konuşur ve herkes onu sever.
    Bence bunun yolu konuşkan ve samimi olmaktan geçiyor.
    Bunu deneyebilirsin:KK34:
  12. 23 Ağustos 2011
  13. xyaseminx

xyaseminx Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Özel Mesaj At
    Bende son sınıfım dersaneye gidiyorum.Yaklasık 2 haftadır devam ediyorum.Hala alışamadım.o kadar soguk geliyorlar ki bana.Yanımda sınıftan bir arkadaşım var da zaman geçiyor.Normalde sessiz biri değilimdir ama dersane ortamı farklı hiç alışamadım.Düzgün muhabbet kurabildigim biri yok.Gerçi şöyle bir gözlemliyorum da onlar benim hayatımda olsa ne olur olmasa ne olur.Ben oraya eğitim için gidiyorum.:KK61:
    İlk gün için:
    Önce rahat edebileceğiniz bir yere oturun bence.pek muhabbet olmayan sessiz tarafları tercih edin.Derste ilk zamanlar aktif olunmuyor biliyorum ama konuyu anladıgınızı belli edin.anlamadıgınız yerleri sorun.(Gerçi ben sormuştum da sınıftan bir tanesi ukalalalık yapmıştı bana neyse aklıma geldi yine:KK47:.Her sınıf aynı olmaz ama. )
    Bir de o sınıftakilerle yaşıt biri olarak söylüyorum.Hiçbirşeyin garantisi yok.Hani demişsiniz ya dalga geçerler puanımla filan diye.Hiçbirinin öyle bir hakkı yok.Seneye onlar da tekrar girmek zorunda kalabilirler.Bu dogal bir süreç.
    Bir de mezun sınıfları var bazı dersanelerde.Başarı durumlarını bilmiyorum ama eğer öyle ayrı bir sınıf varsa oraya geçebilirsiniz.
    Umarım istediginiz yere yerleşirsiniz :KK61:
    Başarılar şimiden
  14. 23 Ağustos 2011
  15. fndkfndk

fndkfndk Kûn fe yekûn <3 Pro Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    83
    Özel Mesaj At
    Ayrıca puanım çok düşük demişsiniz. Puanı yüksek olan birinin zaten orda işi yok ki. İnsanlar kazanamadıkları için yeniden dersaneye gidiyor. Emin olun sizden çok düşük puan alanlar da olacaktır. Ayrıca insanız yani, bunda utanılacak hiçbir şey yok..
  16. 23 Ağustos 2011
  17. GnotiSeavton

GnotiSeavton Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Dersane ortamı bir nebze önemli evet ama, bir o kadar da önemli değil...

Sizi ortamın nasıl olduğu,ne olduğu çok fazla ilgilendirmesin.

Siz kendinizle,kendi derslerinizle,başarınızla,ideallerinize odaklanın.:KK51:
  18. 23 Ağustos 2011
  19. sepetsepetyumurta

sepetsepetyumurta Bırakın Parlicaaam:) Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Keşke bende ortam kurmak yerine biraz daha çalışsaydım da şu an 2.üni yok 2.dil şu bu diye şimdiden kasmasaydım kendimi :KK43: .
    Önlere otur en büyük abbla tavsiyesi bu olur sana . Ortamı olan gezen tozan insanlar emin ol sessiz sakin olanlardan daha kötü yerlere giriyor . Hocalarla ararnı iyi tut . İstekli olduğunu görürlerse eminm destek olacklardır sana