Dersaneye gitmek istemiyorum psikolojim bozuldu yardım edin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve merve92 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : merve92
  1. merve92

merve92 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar ben liseyi bu sene bitirdim.Sınava girdim fakat puanım düşük olduğu için tercih yapmadım ve kuzenimle aynı dershaneye yazıldık.(o eşit ağırlıkçı ben sayısalcıyım.) İlk bi kaç gün gayet iyiydi fakat sonra dersaneden soğumaya başladım.Zaten dersanede iki kere sınıf değiştirdim.Sınıfa hiç alışamadım.Geçen sene gittiğim dersanemi özlüyorum aslında dersane değilde ortamı özlüyorum.GEçen sene okulumdaki neredeyse bütün arkadaşlarımla aynı dersanedeydik.Ortam müthişti.Tabi geçen sene hiç ders çalışamadım.Ama dersaneye gitmeyi çok seviyordum.Ama bu sene öyle değil.Hiç gitmek istemiyorum.Arkadaşlarımdan kazananlar da oldu.Dün kuzenimle nerdeyse ağlıcaktık o kadarki strese girdik oda alışamadı.Bilmiyorum yaaa nefret ediyorum daha başlayalı 2 hafta oldu ama ben daha alışamadım alışırsın falan diyorlar ama bilmiyorum alışamayacağım galiba.Yardım edin kızlarr.... :çok üzgünüm:

2. 15 Ekim 2010
  3. yasemin29

yasemin29 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bariz abartıyosun dersaneye gtcek paran var ortamı arıyosun bu devirde Allahım Yarabbim ya oturup dersine çalış ne işin var ortamla falan anlamıyorum dersane dersanedir dersini çalışır çıkar gidersin ortamlara giriceksen git ders çıkışı gir ben kardeşimi hem mahalleden hem arkadaslarından hıc kımsenın gıtmedıgı bır dersaneye yazdırdım kasıtlı ama çok memnun Allaha şükür buldukça bunamayalım lütfen ohaoldumsmile

4. 15 Ekim 2010
  5. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üniversite hazırlıktayken ortamının olmaması ve ders çalışmakmı? yoksa ortamının olması ve eğlenmek ders çalışamamakmı önemli senin için?

6. 15 Ekim 2010
  7. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    Canım senin niyetin ders çalışmak sınava hazırlanmak değil...
    Kendin de söylüyorsun sadece o ortamı özlüyorum diye.
    Önceliğin arkadaşların, eğlence, ortam değil dersler olmalı.
    Kuzenin de varmış aynı dersanede.
    Ailenin imkanı varmış ki gidebiliyorsun. Okumak isteyip de imkanı olmayanlar ne yapsın?
    Kendine bir sor... Ünv okuyup, mesleğimi mi elime almak istiyorum yoksa düşük bir maaşla işe başlamak ve ömrüm boyu olduğum yerde saymak ya da erkenden evlenip çoluk çocuğa karışıp kocamın eline bakmak mı istiyorum?

Son düzenleme: 15 Ekim 2010
  8. 15 Ekim 2010
  9. merve92

merve92 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok haklısınız bende kendimi böyle teselli etmeye çalışıyorum fakat olmuyo işte insan sevmediği bi yere gidince doğal olarak psikolojisi bozuluyor... :KK43:

10. 15 Ekim 2010
  11. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    mervecim benim kızkardeşimle aynı yaştasın. Onunla sık sık konuşuyorum ben bu konularda.
    Seni çok iyi anlıyorum inan. Bu söylediklerim gelecekte bir gün aklına gelirse o zaman tam anlamıyla anlarsın beni.
    Şimdi arkadaş ortamı senin için çok öenmli, çok haklısın. Ama bu sene neden yanlızsın. Çünkü arkadaşların hep bir yerleri kazandı.
    Sen neden ortama taklıp vakit kaybediyorsun. Tek yapman gereken derslerine odaklanmak. Lise ortamı çok güzeldir, sanırsın ki hiç öyle arkadaşların olmayacak.
    Ama üniversiteye bir git bak hayatında yaşamadığın kadar çok zevkli günlerin olacak.
    O kadar güzel bir ortamdır ki üniversite ortamı, bunu tatmalısın.
    Sen şimdi kaybettiklerine bakma, kaznacaklarına bak.

İnan bunları bir ebeveny edasıyla, öğüt verir gibi yazmıyorum. Tekrar söylüyorum, laf olsun diye değil seni çok iyi anlayabiliyorum.
    Bu konuda veya buna benzer konularda bir sıkıntın olursa, tecrübeli genç bir abla ve anne adayı olarak sana yardımcı olmak isteri. İster özelden ister burdan anlatabilirsin.

12. 15 Ekim 2010
  13. merve92

merve92 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çoookkk çooookkk teşekkür ederim. İçimi çok rahatlattınız.Bundan sonra sadeece derslerim benim için önemli olacak. ilerde geçireceğim güzel günleri düşünerek çalışacağım ve etrafımdakileri çokta kafama takmayacağım.DErslerime girip çıkacağım. Moralim bozulduğundada hep bunları düşüneceğim.Geçen sene ortam vardı fakat sınavda sıfıra sıfır elde var sıfır .Ama bu sene öyle olmayacak sadece derslerim ve ben zaten arkadaş ilerde istemediğim kadar olacak.... Kızlar çok saolunn hepinizi öpüyorum.Öğleden sonra dershanem var ve ben kafamdaki herşeyi bir kenara atıp zevkle dersaneme gideceğimm. kaydirigubbakcemile5 hihoyyyt

14. 15 Ekim 2010
  15. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

kardeşim seninle aynı durumu yaşadı geçen yıl. yazıldı bir dershaneye, 1 hafta gitti, sonra yok arkadaşım yok, sıkılıyorum, aşışamadım vs bir sürü şey buldu ve ayrıldı. ama ayrılması sorun değildi çünkü henüz lise 3tü.

bu sene son sınıf ve istediği dershaneye gidiyor. şu an bir sıkıntısı yok.

eğer dershane değiştirme imkanın yoksa şartları kabullenip kendini bir şekilde motive etmeye bak.

16. 15 Ekim 2010
  17. merve92

merve92 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dersanemi istesem belki değiştirebilirler fakat sonradan pişman olmak istemiyorum.Bir kere başladım artık kafaya takmayacağım. ve derslerime bakacağım.
    Ha bu arada kafam bozulursa yine yazarım buraya sizlerle konuşmak bana çok iyi geliyor.kaydirigubbakcemile2

18. 15 Ekim 2010
  19. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Ohooo sen dershanede ortam ararsan üniversite hayal olur bak benden söylemesi. Kendin de söylemissin zaten gecen yıl ortam varmıs ama ders calısmak yokmuss !! :nazar: