Dershanede öğretmenlik?

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve hanne tarafından 11 Eylül 2007 başlatılmıştır.

11 Eylül 2007
    Konu Sahibi : hanne
  1. hanne

hanne Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan önceki başlığımda da biraz anlattım.Eğitim fakültesi mezunuyum.Kpssye girdim atanamadım.Bu sene tekrar hazırlanacağım.Ücretli öğretmenlik için milli eğitime başvurdum fakat çıkması büyük şans.1 sene daha evde oturma fikrine tahammül edemiyorum.Bu seneye kadar dershanede çalışma fikri yoktu aklımda ama bu sene dershanede çalışmak istiyorum.Ailem de başvurmamı söylüyor.Ama ne yapıcamı bilmiyorum.Dershaneler kadrosunu tamamlamıştır.Benim nasıl başvurmam gerekiyo dershanede çalışan bir yakınım da yok.Aranızda dershanede öğretmenlik yapan ve bana bir firi verecek varmı?

2. 11 Eylül 2007
  3. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Canım, ben bir zamanlar dershanede çalışmıştım. Şu an bir devlet okulundayım ama çocuklarım sayesinde hiç kopmadım dershanelerden...
    Oralara stajer olarak giriyorsun ve az paraya çok çalışıyorsun. Tüm angaryalar sana veriliyor. Üstelik sadece pazartesi günleri tatil var. Etütler sana ait. Yorucu bir tempoya hazırsan hiç durma...Ama emeğinin karşılığını alamayacaksın, bunu da unutma...

4. 11 Eylül 2007
  5. btl

btl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende dersaneyi düşünüyordum ama işte emeeğinin karşılığını almak istiyor insan hemde o kadar çalış ve az para al bu insanı üzer yine de boş kalmaktan iyidir..

6. 11 Eylül 2007
  7. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Haklısın canım. Boş kalmak insanı daha çok yoruyor. Hem bu arada tecrübe de kazanmış oluyorsun...

8. 12 Eylül 2007
  9. DBHS

DBHS Bir pamuğum var artık Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle katılıyorum.özel ders vermeyi denesen...

10. 15 Eylül 2007
  11. beyhan_teofan

beyhan_teofan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar insan o kadar okuduktan sonra evde koca bekler gibi oturmayı hazmedemiyo, iyisiyle kötüsüyle bi yerden başlamak lazım diye düşünüyorum..
    sözlüm almancacı olarak dersaneye başlıyor ayda 600ytl, sadece akşam iki saat ders vererek, ptesi tatil

12. 15 Eylül 2007
  13. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dershanede öğretmenliğe başlamak ilk zamnalar angarya diyosunuz...ama ilerde o dershanenin size kazandırdığı referansı düşünmüyorsunuz...dershane öğretmeni herzaman daha rahattır..ilk zamanlar biraz zor gelebilir maddi yönden...fakat daha sonra hiçbir okulda alınamayacak paralar kazanılıyor....

14. 19 Eylül 2007
  15. brn

brn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dersanelerle mart nisan gibi başvurman daha uygun pek parlak fikirlerde değil aslında hiçbiri kolay gelsin

16. 23 Eylül 2007
  17. miniminnak

miniminnak Guest

ben bu sene ilk defa giricem arkadaşım ama pek ümidim yok bilmiyorum işte.ben de mat.öğrt olcam ama en az 94 puan almam lazım.olmazsa dersaneye gideyim diyorum ama o da çok zor işte.bu matematikçilerin hali ne zor böyle yaaakafamçokkarıştı

18. 23 Eylül 2007
  19. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    3 yıl dershanede calistiktan sora istifa ettim ve simdi kuslar gibi ozgurum. Butun arkadaslarim dershanede calisiyor. Hemen hemen tum dershanelrin isleyis seklini bilirim. Eger amacin devlette ogretmen olmaksa hic bulsama derim. Ben KPSS ye hazirlanamadigim icin biraktim. Dershanede tatil denen sey yoktur aksam 19.00 da kafan kazan gibi isten cikarsin eve geldiginde sana nasilsin diye sorsalar kizarsin canin iki kelime etmek istemes Eskiden acikta ogretmen olmadigi icin iyi paralar kazanilirmis. Ama simdi o kadar cok mezun var ki verdikleri para her sene artacagina azaliyor sen 250 ytl ye calismazsan biri cikip senin yerine 100 ytl ye calisiyor. Bence HİÇ BULASMA KPSS CALIS