derslerim kötü gidiyor

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve MxuxLTeCi tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Mart 2007
    Konu Sahibi : MxuxLTeCi
  1. MxuxLTeCi

MxuxLTeCi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim sorunum şu.tıp fakültesi öğrencisiyim malumunuz derslerim baya ağır
    sınavlarıma çok fazla çalışıyorum ama bi türlü başarılı olamıyorum.hep 1 - 2 puanla kalıyorum bu da çok fazla canımı sıkıyor.bendeki sorun ne? önerilerinizi bekliyorum :çok üzgünüm:

2. 30 Mart 2007
    Konu Sahibi : MxuxLTeCi
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Mülteci, zor bir öğrenim olduğu çok net tıbbın. 1-2 puanla kalıyorsanız, çalışma sisteminizi gözden geçirin. Çalışmanız gereken yerlere yeterince vakit ayırıyor musunuz? Yoksa detaylarda ve tam da o sınavın konusu olmayan kısımlarda çok mu vakit geçiriyorsunuz? Öncelikle buna bakın. Çalışıp ta başaramamak diye bir seçenek yok. Ya doğru çalışmıyoruzdur, ya heyecanlanıyoruzdur, ya uykususuzdur, ya da yeterince ve sağlıklı beslenmemişizdir sınav öncesinde. Önemli olan aksaklığı bulmak. Sakın özgüveninizi kaybetmeyin. Siz tıbbiyeye girmeyi başarmışsınız, bunları mı başaramayacaksınız. Elbette ki yaparsınız, yeter ki aksaklıkları bulun ve kendinize inanın.
    Kolay gelsin,

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.