Dert byk:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve duygu_beyto tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : duygu_beyto
  1. duygu_beyto

duygu_beyto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lutfen konu hakkında bilgisi olanlar paylassınlar....altkomsumuzun bir kızı var 18 yasında ve okumuyo evde falan diye bi akrabalarıla evlendirmeye karar verdiler kızı yazın...dun aksam yanıma cıktı aglayarak evlenemem ben die..neden istemiyomusun zorlamı veriyolar diye megersem bakire degilmiş lisede bunun okuldan alınmasına neden olan cocukmus yasadıgı kişide... simdide evlencegi kişide akraba olunca anlasamam rezil olurum sulaleye yayılır diyo :sm_confused: sizden yorumdan cok fikir bekliorm bunu aklınızda tutarak yazın,yargılamayın mumkunse yok niye yapmıs yanlıs dogru gibi bi yorum deil aradıgımız sadec care amaclı, ne yapabiliriz? kızlık zarı nerde dikiliyo ne kadardr bilen war mı yada baska bi cozum:sm_confused:

2. 25 Haziran 2009
  3. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    mrb,

hayatta herkes hata yapabilir eğer açık bir şekilde söyleyemiyorsa malesef söylediğinizden başka bir çözüm olmayabilir internetten iyice araştırmanızı tavsiye ederim benim bildiğim kadarıyla (internetten okumuştum ) bu işlem gerçekleşiyor ama hastaneler yapmıyor ancak özel doktora gidebilirsiniz ama onuda her doktor yapmıyormuş ve doktor tavsiyeleri bu işlemin evlenmeden birkaç gün önce yapılması gerekiyor sebebini hatırlamıyorum ama böyle daha iyi sonuç alınıyormuş.
    bu arada maliyetli bir iş olduğunu biliyorum yani özel doktor muaynesi zaten pahalı 100 -200 arası bide bu işlem bayağı para tutar yani

4. 25 Haziran 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bi kadın doğumcu ile görüşün.fiyat konusunu bilmiyorum ama evlenmeden bir önce falan yapılıyormuş..ma kız daha 18 yaşında..neden bu kadar erken evlendirmek istiyorlarki.yani sırf lisede erkek arkadaşı oldu diye mi?yazık

6. 25 Haziran 2009
  7. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yargılanacak bişeyı kalmamıs zaten ufak dersın ama bu işlere nasıl aklı erıyor dıyede düşünmeden edemıyor ınsan aslında o işe aklı eriyorda ılerıde hayatına nasıl maal olacağını düşünemıyorlar yazık... zor bır durum dıktırmek te bence kotu bır düşünde karsındakı ınsanı kandırmıs olacaksın omur boyu esin olacak ınsanı kandırmıs olacaksın buda haınce bır dusunce bence... adam akıllı çocuğa anlatsın durustçe ve kımsenın duymayacağını belırterek bence daha etıkçe olur...

8. 25 Haziran 2009
  9. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    olan olmus...18 yasinda bence bunu esine aciklayipta kendini rezil etmemeli..yarin birgün bosanirlar veya cocuk kabullenmez herkese anlatir..akrabasida olsa güvenmesin o konuda yani..bence anlatmasin...tabiki diktirip onu kandirmakta iyi degil ama yapacak baska birseyi pek yok diktirsin..yoksa cocuk kocasida olsa zaman gelir basina kakar(bu kelimenin nasi yazildigini bilmiyrum)

10. 25 Haziran 2009
  11. bulunduğunuz yerdeki kadın doğum uzmanlarıyla görüşün.bu işi yapıp yapmıcaklarını öğrenin.bi randevu alıp gidin ve diktirin.bu saaten sonra kimseye derdini anlatamaz

12. 25 Haziran 2009
  13. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence de kız güvenip de eşim olcak vs die anlatmasın cocuga. o dar anlarda anlatılanlar bir zaman sora nasılda vuruluyor insanın yüzüne.kız onu düşünür kandırmayım diye ama erkek düşünmez bikaç yıl sora bu kız kırılır dilimi tutiim demez. vay sen sölesin sen bölesin.
    kimseye güvenmesin. gidip bir dr a danısın en mantıklısı bu

14. 25 Haziran 2009
  15. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bencede bir kadin dogumcuya gidin
    o yapmiyorsa bile muhakkak doktorlar kimin yapabilecegini biliyor
    o size yol gösterir.
    maliyetinide ögrenirsiniz zaten islemi yaptirmadan bence acele edin
    cünki yaz geldi bile ve gec kalmak hcte his olmayan seylere yol acabilir
    saglicakla kalin

16. 25 Haziran 2009
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    diktirmekte bir çeşit yalan ve kandırmak ama. ben bunu asla tasvip edemiyorum nedense. istemiyorum ,evlenmeyeceğim.,bir şey hissetmiyorum desin o zaman...

18. 25 Haziran 2009
  19. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    lanet olsun kadını cendereye sokan zihniyete
    kınıyorum bu düşünceyi
    ne var yapmış karşılığı bu olmamalı
    hiçbir erkek gördünüzmü evlenme arifesi gözyaşlarıyla önceden ilişkiye girdim diye ağlayan
    değişmeli bu düzen
    önce bizde değişmeli
    biz değişmeliyiz
    konuya gelince kadın doğumcuya gidin
    bir arkadaşım vardı erkek arkadaşı herşeyi yaşamış kız arkadaşım anlatmak istesede kestirip atmış
    oda doktorla konuşmuş 3 yıl önce 1200 tl idi
    parasınıda şuan kocası o zaman erkek arkadaşı olan adamdan kredi kartıma yatıracağım diye aldı
    haketti bence
    beyaz olmayan beyaz olmayanı eleştirmemeli