Dert değil ama kafama takildi dert olmasin bari bu bana :)

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve EU2 tarafından 6 Ekim 2008 başlatılmıştır.

6 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Hadi kızlar banada bi el atın ve yorumlarınızı ekleyin biraz akıl verin bana çünkü bu konuda benim aklım bana yetmiyor bilgilere ihtiyacım var yani sizlere..

Kızlar hepinizin bildiği gibi benim 5. yılımıza adım atıcağımız bir ilişkim var bir ufuğum var :) ve biz seneye düğün düşünüyoruzz, Benim düşüncem şu düğünde takılan takılarla balayına değilde haca gitmek istiyorum ufuğumla ve bunu ufuğumla paylaştım çok hoşuna gitti olur aşkım nasip kısmet olursa gideriz inşallah dedi buraya kadar herşey güzekl ama gel gelelim benim aklımda kocaman bir soru işareti var... Kızlar düğünde takılan altınlarla haca gidilirmi?? yani sonuçta başkasının taktıkları yani başkasının parası oluyor bu olurmu yoksa o takılıra bize yardım için hediye takılıyor bizim oluyor nasıl yatırım yapıp yapmicağimiz tamamen bizemi kalmışş?? ne olur bir bilgisi olan varsa bana bu konuda yol gösterebilirmi???

NOT: Amaaaan belinay seninde derdin bumu demeeyin lütfen az biraz daha düşünür ve cevabanı bulamassam dert olucak ..

2. 6 Ekim 2008
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım netten baktım....sorununa karşılık yeterlı bır acıklama bulamadım....bunu en ıyısı dıyanetten bır
    yetkılıye sorabılırsın...
    ama düşüncen cok guzel...ısallah hayırlısıyla evlenır ve bır puruz cıkmadan o mubarek yollara gıdersın...
    ALLAH HERKESEDE NASIP ETSIN HACI OMAYI

4. 6 Ekim 2008
  5. YusNes

YusNes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim bilgime güwenirsen eğer gidilmez

6. 6 Ekim 2008
  7. EU2

EU2 Guest

duygucum çok teşekkür ediyorum tatlım

8. 6 Ekim 2008
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Bu konularda konuşmaya veya fikir vermeye yetecek bilgim yok. Ancak hacca gidilen paranın helal para olması lazım. Düğünde takılanlar da bence helal paradır. Sonuçta adetlerimizde var. Düğün yapan kişiye yardım ve hediye amacıyla takılır o takılar ve insanlar gönüllerinden kopanları verirler gelinle damada.
    Yani haram para değildir, zorla alınan bir parada değildir. Öyleyse (bence) ananızın ak sütü gibi helal paradır. Bence o parayla hacca gidilir.
    İnşallah gider ve bu harika görevinizi yerine getirirsiniz. Darısı inşallah isteyen tüm müslüman kardeşlerimini başına.

10. 6 Ekim 2008
  11. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım o altınlar senın oluyor...sana takılan hedıyeler..
    başkasından borç almıyorsunuz kı..

12. 6 Ekim 2008
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    En doğru cevabı diyanet verir..
    Ama bence hacca gidilir düğünde takılan takılarla..
    Başkası vermiş de olsa gönül rızası ile size vermiş olacaklar onları..:1rolleyes:
    İster Miami'ye balayına gidersiniz,isterseniz de hacca..:lepi:
    Bunun günah olacağını sanmıyorum..
    Para sizin,altın sizin sonuçta..yerimseniben

14. 6 Ekim 2008
  15. EU2

EU2 Guest

burbuk kibela ve lalişim teşekkür ederim içimi ferahlattınızz lalaişim senin mayamini yerim bu aradaa:)

16. 6 Ekim 2008
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ameller niyete göredir....eğer senin yazdığın mantıkla gidersek, biz de takılarla aldığımız evin peşinatını ödedik, o zaman bizim evde haram mı oluyor? tabi ki olmuyor....sonuçta takı niye takılır, yeni kurulan yuvaya yardım olsun diye....o yüzden para size helal....hacca gidince bize de dua edersin olur biter.....eğer senin dediğin gibi olsaydı bir sürü çift haram para yemiş olurdu....çünkü kimisi ev alıyor, kimisi mobilya, sen de hacca gitmeyi tercih etmişsin....

18. 6 Ekim 2008
  19. EU2

EU2 Guest

çamaşır suyu güzel bir açıklama olmuştalı.. hele bir gitmek nasip olsun etmemmii tabikide ederimmm