Dert değil ama merak ediyorum..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve nelit tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nelit
  1. nelit

nelit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çalışan ve kayınvalidesiyle oturan arkadaşlar var mı aranızda?
    varsa nasıl oluyor yani bana biraz anlatabilirmisiniz zor yönlerini kolay yönlerini
    şimdiden teşekkürler

2. 28 Ocak 2010
  3. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    valla sana sunu söyleyim senede bir kez gidiyorum <yaklasik bir ay kaliyorum resmen boguluyorum inanki kötü degiller gayet iyi anlasiyoruz ama ben evimdeki rahatligi ariyorum aklimin her estiginde her istedigimi yapmak istiyorum sirf bu yüzden memleketten ev aldik rahat etmek icin

4. 28 Ocak 2010
  5. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benım kendı evıme kayınvalıdem kısları kalmaya gelırdı
    ev benım ve duzenı ben kurdugum halde
    calısan bır bayan olsa bıle aynı evde kesınlıkle rahat edemıyorsun

tabıı bu kayınvalıdenın yaklasımına gore elbette degısır ama ınsan evlı bır bayan olunca kendı annesıyle bıle aynı evde kalamıyor maalesef

6. 28 Ocak 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Sanırım bekarsın bu yüzden soruyorsun.
    Mecbur değilsen kesinlikle birlikte oturmayı kabul etme.
    Bana kalırsa mecbursan da kabul etme:) diycem ama durumunuzu bilemem tabii.

Klasik ama çok doğru bir söz yazayım sana; ev ev üstüne olmazzzzzzzzz..

8. 28 Ocak 2010
  9. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kendimden pay biceyim güzelim sana

rahat rahat yikanamiyorsun hele ki ev dar ve kücükse ve de kayinpederin gece yarilarina kadar tv bakiyorsa,yeri gelir cünüp bile gezersin

görümcen ,eltin ve bir de cocuklari varsa bunlari bastan cekmeye evet demis oluyorsun

yerler icerler ,coluk cocuk dagitir eder ,bir de evi dagittiklari gibi, cocugun olmadigi halde evin gelinisin diye basina birakip giderlerse GIKK diyemez kendi kendini yersin

diyemezsin cunku bastan kabul etmissin onlarla yasamaya,duzenlerine ayak uydurmaya

kocanla bir yere gitmek istersin ama eve gelen giden oldugundan bu bile zorlasir kimi zaman

rahat rahat ayak uzatip ya da koltuga devrilip tv seyretme keyfinse nerdeyse sifir,sabahlari kalkamayip kahvaltilarini hazirlamazsanda etraftan bizim gelin ammada uykucu laflarini duymayada hazir olmalisin

paylasmak istemedigin herseye payci olurlar var mi bundan ötesi

AMANNN AMANNN diyimm arkadasim sana uzak dur...ne yaparsan yap ,40 gün sirtinda tasi ,41.ci gün yoruldum diyip indir senden kötüsü olmaz...

10. 28 Ocak 2010
  11. nurun

nurun Rabbim,herşeyin hayırlısı Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    vayyyy be arkadaşım nede güzel anlatmışsın... helal olsun sana a.s. kimse yaşamadan böyle güzel anlatamazdı bi senden duydum bunu birde annemden oda çok çekmişş kayınvalidesiyle otururken senağlama

12. 28 Ocak 2010
  13. EU3

EU3 Guest

eğer aklında böle bişe varsa hazır yolun başındasın , hatta yola bile çıkmamışsın, boşver derim...

zehir arkadaşın yazdıklarına ek olarak şunları sölemek istiorum, eşin yanında olmasına rağmen başbaşa yapacağın bi kahvaltının , hazırlayacağın şık akşam yemeklerinin hasretini neden yaşayasın ki...

sesinizin volumünü kısarak gülüşmek , hatta tartışmak ne kadar hoşunuza gider değilmi, sonuçta konuşmak gülüşmek kadar tartışmakta bi anlaşma uzlaşma türüdüra.s

buyüzden kesinlikle, 2oda olsun ama kendi eviniz olsun derim ben a.s.

14. 28 Ocak 2010
  15. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Ne yapın edin ayrı oturmaya çalışın . . . bilmiyorumkismile
    Kayınvaliden ne kadar iyi olursa olsn aynı evde oturmayı hiç ama hiç doğru bulmuyorum. . mafoldumben
    ınsan nişanlıyken veya sevgiliyken gözü aşktan kör oluyor. Herşeye tamam diyor.Kalkarım altından diyor ama hiçbişey söylendiği kadar kolay değil.guclubacismile
    Yeri gelicek eşinin yanında kollarının arasında tv izlemek isticeksin, yeri gelicek evde açık saçık giyinmek isticeksin . . kimi zman canım yemek yapmak istemiyor diyip eşine nazlanıcaksn,bazen bağıra bağıra şarkı sölemek isticeksin
    Kayınvalidenlerle aynı evi paylaştığın sürece bunları gerçkleştiremeyeceksin . . Sonra bu duyguların içinde dolup dolup taşacak. . ıçinde taşanlardan eşinle olan sevginiz etkilenecek :1ninca:

16. 28 Ocak 2010
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kısacası gönüllü hizmetçilik gibi birşey diyorsun yani..

Allah kurtarsın canım ne diyim.

18. 28 Ocak 2010
  19. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aynen öyle oluyor canim ama ben zaten üc ay katlandim

ben yurtdisina gittigim icin mecburen birarada kaldik ,sözde ayiricaklardi evi

tabi buldular benim gibi esegi semer vurmaya calistilar ,düsünsene eltimde beraberinde daha buyuk bir eve cikmak icin ev arayislarina baslamislardi

kaynanamla oturdugum yetmiyormus gibi bir de eltim o eve dahil olacakti kafamçokkarıştı , canima tak etti ne dil biliyordum ne iz ,kimsenin haberi yokken kactim Türkiyeye ,ancak bu yolla evimi ayirabildim cok sükür kafam rahat, huzurum yerinde :lepi: