Dert deil, tecrbelerinizi renmek istiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ysl_cinema tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ysl_cinema
  1. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalara.s.
    4 yıldır çocugum olmuyor ve çocukları çoook seviyorum.çocuk esirgeme kurumuna ziyaretlere gidiyorum ara ara. doguştan görme engelli bir erkek cocugu var o kadar tatlı ki ben onu çok sevdim çok farklı o,sevgiye o kadar muhtaç ki onu unutamıyorum.o çocugu evlat edinmek veya koruyucu aile olmayı düşünüyoruz.eşimde onay verdi.
    sizlere sorum şu...görme engelli cocugu olan veya evlat edinen kişiler ne gibi zorluklarla karsılastınız?
    yasım itibari ile cocugum olabilir...evlat edindikten sonra cocugu olanlar arada istemesenizde ayrım oluyor mu zorluklar yaşadınız mı ?
    bu konuda tecrübeleri olan arkadaslar bana yardımcı olursa çok sevinirim...ben o çocugu unutamıyorum sanki evladımdan ayrı kalmışım gibi özlem hissediyorum:çok üzgünüm:

2. 29 Kasım 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle seni tebrik ederim.istersen önce koruyucu aile olarak al,kendinizi test edin.sonra karar verirsiniz evlat edinip edinmemeye.rabbim hakkınızıda hayırlısını versin.

4. 29 Kasım 2009
  5. ysl_cinema

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim maviege

6. 29 Kasım 2009
  7. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende tebrik ederim çok güzel bi davranış
    bencede önce koruyucu aile olun sonra evlatlık edinmeye karar verirsiniz çünkü kolay bişe degil
    inşallah en güzeli olur
    mutlu bayramlar bu arada...

8. 29 Kasım 2009
  9. ysl_cinema

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim boncuk84 önce koruyucu aile olmak daha mantıklı sanırım,sanada iyi bayramlar dilerimopuyorumnanaktan

bu olayı tecrube eden yok sanırım KKda

10. 29 Kasım 2009
  11. YildizlarVeGece

YildizlarVeGece Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    cnm benim dayımlar almişti. 2.5 yaşinda aldılar 2 yıl falan oluyor keşke şimdiye kadar alsaymışız diyor şuan 45 yaşindalar. evlatlık zaten once koruyucu olarak veriyorlar nufusuna geçirmen 1 yıldan sonra oluyor.ama sen zaten 1yıldan sonra ona o kadar alıştıktan sonra onu oraya o zorlukların içine tekrar gondermeye kıyamazsın.cunku cocukta sevgiye ilgiye alişiyor.

12. 29 Kasım 2009
  13. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    seni ve eşini tebrik ediyorum..
    keske herkes sizin gibi olsa..
    hem evlatlik cocuk almayı istiyorsunuz hem de evlatlik almayı düşündüğünüz cocuk görme engelli..
    iki kat kutluyorum sizi :)))
    umarım hersey o güzel gönlünüze göre olur..

14. 29 Kasım 2009
  15. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok güzel bir düsünce tebrikler...
    ama....
    üzerinde cok düsünülüp iyi karar verilmesi gereken bir durum,
    ilerde birgün kendi cocugunuz olurda evlet aldiginiz cocugu bi sekilde ayircaginizi,
    ona gereken ilgiyi sevgiyi gösteremeyeceginizi düsünüyorsaniz hic girmeyin bu ise,
    sonucta cocuk bile olsa bi insan hayatindan onun geleceginden sorumlu olacaksiniz üstelik özürlü bir cocuk oldugu icin onun icin cok daha sorun olabilir.
    ama kendinize güveniyorsaniz, altindan kalkabilirseniz,
    dünyadaki en büyük iyiligi yaparsiniz. siz ve esiniz.

iyi düsünün ilerde pisman olmayacaginiz bir karar verin.
    yapmayi düsündügünüz sey pek cok kimsenin göze alamayacagi bir durum....
    ama onu gercekden seviyorsaniz, inaniyorum her zorlugun altindan kalkarsiniz....

16. 29 Kasım 2009
  17. Beren27

Beren27 Özlemin dili olsaydı... Üye

Beğenildi:
    327
    Ödül Puanları:
    113
    canım bnm yaptığınız gerçekten harika bir davanış ve büyük sevap,keşke herkes sizin kadar sağduyulu olsa hemde özürlü bir çocuk almak istediğiniz,tabiki çok büyük zorluğuda var siz artık onun gözü,eli ayağı olacaksınız,bize değil kendinizi sorgulamalısınız bunun altından kalkıp kalkamayacağınızı,çünkü bizim için alın yada almayın demek kolaydır,çünkü ilerde bakımı zor geldiğinde güçlükleri siz çekeceksiniz,başka çocuk meselesi de var tabiki,eski karşı komşum evlatlık aldıktan 3 yıl sonra hamile kaldı,ilk başlarda herşey eskisi gibiydi ama kendi bebeği büyümeye başlayınca 2 çocuğun zorluğuna pek katlanamıyordu,haliyle evlatlık olanı itip kakmaya başladı,yani tatlım çok etraflıca düşünmen lazım,allah kalbine göre versin,hayırlısı neyse o olsun,

18. 29 Kasım 2009
  19. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    tebrik ediyorum süper bi fikir ama.... çook düşünüp senin bulman lazım cevabı, şimdi uzaktan hoş geliyo ama bazen tahammül sınırı zorlanıyor insanın heleki kendinizinde bir bebeği olursa bakımları çok zor olur, bu minik zaten daha hassas bakım ister hem görme hem sevgi açısından, iyi düşünmek gerek iyi bişi yapalım derken bir hayatı kaybetmek te sözkonusu olabilir.. karar sizin .. keşke başarsanız hem ahiretiniz kurtulur hem de bi hayat