deryada bir damlayım ama safımı belli etmek istedim...

Konusu 'Acısıyla Tatlısıyla : (' forumundadır ve rida tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : rida
  1. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    İsrail Filistini her vurduğunda kalbime yumruk yemiş gibi sarsılıyorum..bu dünyanın gözleri önünde yaşanan insanlık dışı bir vahşet....
    elinde cipsle çerezle tv karşısında katliamı seyreden insanlar tarafından sıradanlaştırılmış bir soykırım!

ve bir annenin feryadı:

4 aylık bebeğime pilav yedirdim. Süt yok. Karın ağrısından sabahtan beri ağlıyor. Bebek bağırsağı bu tür yemeği hazmetmiyor ama çare yok. Susturmak için ağrı kesici veriyorum. Bütün bunlara rağmen, Allah sabır vermiş sabrediyoruz. Ekmek de istemiyoruz, elektrik de. Sadece normal bir insan gibi yaşamak istiyoruz
    diyor Filistinli bir anne...

2. 14 Ocak 2009
  3. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım ağladım şimdi bizde anneyiz allahım o insanlara yardım et birşey yapamıyoruz
    şimdi ağlıyorum birazdan unutup gideceğim ama.keşke birşeyler yapılabilse
    nasıl bir zulüm nasıl bir insanlık onlarınki anlayamadım.
    aynı şeylerin bizim başımaza da gelmeyeceği ne malum hele de böyle sessiz dururken
    tarih tekerrüdür derler osmanlının son döneminde yapılanlar şimdi tekerrür ediyor ama şimdi de biz sessiziz maalesef.

4. 14 Ocak 2009
  5. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    of ridacım anne olunca yaşanan acılar bebeklerin ölmesi daha bir acı anlam kazanırmış meğer başka bebkelrin acısı üzüntüsü kendi bebeğin gibi hissedilirmiş meğer anne olunca insan dha bi merhametle daha bir sağduyuyla bakarmış herşeye meğer
    hala haber seyredemiyorum aklıma hetr geldikçe içim parçalanıyor allah ayrdımcılarıo olsun zaten insanoğlu olmuyor.(

6. 14 Ocak 2009
  7. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    insan olup da bu vahşete dayanacak göz yoktur herhalde..insanlık ayıbıdır Gazzeyi ikinci kez vuran...hayatını kaybedenlerin çoğunu kadınlar ve 18 yaşından küçük çocuklar oluşturuyor...susmak ve seyirci kalmak nereye kadar...

ve anne olunca anlıyor insan..fosfor bombalarını deneyen lanetlenmiş bir milletin, hırs ve intikam uğruna; gözünden sakındığı evladının gözlerini bacaklarını, kollarını ve hayatını kaybetmesinden duyduğu ızdırabı, acıyı, öfkeyi..çaresizliği...

8. 14 Ocak 2009
  9. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    filistinde anne olmak ne kadar zordur kimbilir...

10. 14 Ocak 2009
  11. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Üzülüyorum..çok üzülüyorum...Rabbim onlara dayanacak güç versin...Sevdiğini korur gibi korusun inşallah..senağlama

:nazar:

12. 14 Ocak 2009
  13. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Zor çok zor... Allah yardımcıları olsun senağlama

14. 14 Ocak 2009
  15. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    dayanılmayacak bir acı kelimeler tarifsiz kalıyor bir anne olarak gözlerim yaşlı okudum Allah yardımcıları olsun bu vahşet en kısa sürede biter inşallah

16. 14 Ocak 2009
  17. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar, Tüm dünyanın seyirci kaldığı bu soykırım nedeniyle hepinizin ne kadar çok üzgün olduğunu anlaya biliyorum..şu an burada üzüntünüzü dile getirmeniz bile safınızı belirtmeniz açısından kayda değerdir...Allah hepinizden razı olsun..

18. 18 Ocak 2009
  19. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Allah onlara sabır versin,yardımcı olsun.gerçekte zor. bizim başımıza gelse ne yapardık bilmiyorum. içimiz yanıyor,minnacık yavruları görünce ama elden bişey gelmiyor burda üzüntümüzü paylaşmaktan başka..