Despot anneye ne yapılır :(((( Heleki kayınvalide de öyleyse...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nanolina tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nanolina
  1. nanolina

nanolina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya arkadaşlar benim derdim öz annem. 2 yıllık nişanlıyım. Hiç evlenecek durumumuz yokken sırf el ar dedi bizi evlenmeye zorladı. İzin versem her seyime karışcak. Annem diorum üzerimde hakkı var diorum cok karıştırmamaya calışıorum. Bu ara evime eşya bakıoruz. Zaten borcla aldığımız için nişanlım da bende gerginiz. Annem farklı sehirde olmasına rağmen dewamlı arıyo. Soruyo. ben bizim evin 3. cocuguyum. yani hevesli olmaması gerekiyor. Ama kadında bitmek bilmeyen bir heves ve karışma potansiyeli var. Dün tartıstık. düğünün onun yüzünden olduğunu bari karışmaması gerektiğinin söledim. Simdi az ğaramız olduğu için esyaları cok kaliteli alamıycaz o zaten bi kademe üzüyo beni. Bir de üstüne arayıp yok para teklif ediyo. yok esyaları kaliteli al diyo. Nişanlım da kendi ailesi beş para vermediği için bizimkilerden almak istemiyo. Arad kaldım. Lütfen yardım...:Saruboceq:

2. 29 Ağustos 2010
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    ee kadın para veriyormuş işte..
    o da anne ,parasını verip evladına güzelini almak istiyor.
    bu kadar burnubüyük olmaya gerek yok.
    madem bu kadar strese girerek evleniyorsunuz kadının yardımını kabul edin..
    zaten 2 yıl nişanlılık süresi için çok uzun.
    annene haksızlık yapıyorsun

4. 29 Ağustos 2010
  5. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence de annene haksızlk yapıyorsun. şu durumda gergin olmanız çok normal ki annen sana ne kadar iyi yaklaşırsa yaklaşssın bunu karışıyor diye algılayacaksın.nişanlına söylemeden annenden parayı alabilirsin benim aklıma bu geldi vla. sonra taksitin falan olursa çaktırmadan da ödersin nişanlın sorun yapıyorsa:S

6. 29 Ağustos 2010
  7. nanolina

nanolina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar annemin klasik stratejisi bu. Eniştem ve yengemde de uyguladı. Parayla gebe bırakma. Onun dışında şimdi sıkıntıya gireceğimizi ve onun ısrarıyla olduğunu biliyo ya vicdanını rahatlatmak için. ve bunun dışında ben 4 yıldır çalısıorum annemin de babmında parasal olarak bi dediklerini 2 etmedim. Bu sebeple altta kalmak istemiyolar. Burnu büyüklük değil de parayı aldıktan sonraki karışma aşamaları beni korkutuyo.

8. 29 Ağustos 2010
  9. nanolina

nanolina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bi kitapta okumuştum bir insanın annesi bir deniz kıyısındaki liman gibi olmallıymış. Denizde dalgalardan yorulan cocuk, annesinin limanında huzur alırmış. Benim annemle ilgili 24 yıldır hatırladığım her sey annemin duygularını cok yoğun yasayarak bizim üzerimizde yanlış kararlar alması ve her seye karışması.

10. 29 Ağustos 2010
  11. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    parayla gebe bırakma kısmını anlamadım ben???

12. 29 Ağustos 2010
  13. nanolina

nanolina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biraz kaba bir tabir oldu ama aynen öyle. Para verdikleri için kendilerinin de fikirlerinin alınmasını isteyecekler ve sonrasında verilen para hep ilerde söylenecek. yok biz para verdik, biz yardım ettik. Tanıyorum ailemi.

14. 29 Ağustos 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    Haklısın karıştırma annen demek ki egemen olmayı seviyor vede yapılan yardımda er geç laf ediliyor annende kendi egosunu tatmin etme peşinde anneni dinle ama yinede bildiğinden şaşma yeterince büyümüşsünüz artık annenizin karışmasına bende karşıyım zaten şimdi frenlemezsen ileridede karışacak gibi artık bir yetişkin olarak sizinde hayat tecrübeleriniz olması gerek doğru veya yanlış

16. 29 Ağustos 2010
  17. darkcashmere

darkcashmere Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Birbirinize güveniyorsanız kendi gücünüzle ayakta kalın kimseyi karıştırmayın.

18. 30 Ağustos 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

eşyaların kalitesini niye ona bildiriyorsunuz

"ben bunu sevdim bunu istiyorum" derseniz anneniz sizin sevdiğiniz şeyi alma demez heralde bilmiyorumkismile

belki maddi durumunuz uygun olmadığı için kalitesiz şeyler almak zorunda olduğunuzu düşünüyordurbilmiyorumkismile

arasın sorsun sizde arayın sorun yapacaklarınız hakkında ayrıntılı konuşmayın. düğüne kadar böyle idare edinsositososito