desteğinize ihtiyacım var gerçekten

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve edebiyatci_16 tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : edebiyatci_16
  1. edebiyatci_16

edebiyatci_16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    34 yaşındayım 9 yıllık evliyim. eşimdeki sperm hareketsizliği ve sayı azlığından dolayı mikroenjeksiyondan başka bebek sahibi olma yolumuz yok. 2003 yılında güneydoğuda bir şehirde (adını vermek istemedim) mikroenjeksiyon denendi bana. fakat anesteziye girerken beklemediğim bir şey oldu. anestezi uzmanı geldi ve bana şu açıklamayı yaptı
    şimdi size bir .ğne yapacağım önce dudağınızın kenarı uyuşacak daha sonra kulaklarınız uğuldamaya başlayacak çan sesi gibi sesler duyacaksınız ondan sonra ise başınız dönecek hızlı dönebilir korkmayın !!!
    aynen öyle oldu ve ben çok korktum kulağımda çanlar çalmaya tavan tepemde dönmeye başladı ve o sırada bana bir iğne daha mı vurdular anımsamıyorum aniden nefesim kesildi göğüs kafesim kırılacak gibi oldu ve ben hızla masadan kalkmaya çalışarak ben nefes alamıyorum kurtarın beni ölüyorum dedim o anda ağzıma bir şey kapatıp tamam uyuyorsunuz bunu koklayın dediler oradan soğuk bir hava geliyordu nefes aldım uyumuşum..
    ben 2003 ten beri bu olayı unutmadım ve bir daha da tüpbebek denemedik bu korkumdan dolayı.defalarca farklı hastanelerle görüşmemize defalarca doktorlar bana bu bizim hastanemizde olmayacak demelerine rağmen tedaviye başlayamadım
    ama artık başlamalıyım. öyle büyük bir iç çatışma yaşamaktayım ki hem çocuk istiyorum hem tüpbebek işlemindeki yaşadıklarımdan ürküyorum
    bana yardımcı olabilir misiniz?geceleri uyuyamayacak kadar çok korkuyorum evet doktorumla falan görüşünce rahatlıyorum ama eve gelince tekrar üşüşüyor o anın hayali..mayısta deneyeceğiz mayısa kadar her gece rüyama mı girecek bu? karar verdiğimizden bu yana her gece rüyalarıma giriyor

ha..bir de.. bu mayısa kadarki bekleme sürecinde doktorumuz eşime keçiboynuzunu önerdi biz bu kürü ve pekmezini geçtiğimiz yıllarda denemiştik ama eşimde kürü değil de pekmezi işe yaradı

bana önerebileceğiniz bir şey var mı? fsh 12 çıktı yüksek herhalde anladığım kadarıyla. hayıt iyi demiş arkadaşlar nasıl kullanılıyor hayıt ? ya da başka çözüm önerileriniz var mı?

2. 28 Şubat 2009
  3. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım erkek infertilitesi bölümünde 1 kişi bile keçiboynuzu küründen şikayet etmedi herkeste ama herkeste faydası olmuş 3 ay düzenli olarak kullanırsanız sizin eşinizdede faydası olacağına eminim gelelim senin korkularına anlattıkların gerçekten çok ilginçti bunca tüp bebek yaptıran arkadaşla sohbet ettim konuştum bunları yaşayan ilk seni gördüm bu konuda talihsiz oluşuna çok üzüldüm görülüyorki sende derin izler bırakmış bırakmasaydı şaşardım zaten ama artık bu geride kaldı şansızlıktı diyip geçeceksin

şimdiki tedavilerde bu dediklerin asla yok tedavi sırasında zaten iğnelerini kendin vuruyorsun yumurta toplamada kolundan açılan damar yolundan bir iğne veriyorlar içeri bide uyanıyorsunki herşey bitmiş öyle yok nefes alamayacaksın başın dönecek kulağın çınlayacak asla öyle birşey yok canım kesinlikle garanti veriyorum sana hatta bütün tedavi olan arkadaşlara sorabilirsin ondan sonrada transfer oluyor zaten ondada normal muayene gibi spekulum takılarak içeri veriliyor embriyolar yok yine muayeneye gelemiyorum uyumak istiyorum dersen aynı şekilde narkoz iğnesi yapıyorlar ve hemen uyuyorsun zaten düşük dozda yapılıyor 15-20 dakika sonra gözlerini açıyorsun

hiç ama hiç korkulacak birşey yok arkadaşım yaşadığın talihsiz olay için gerçekten çok üzüldüm izleri kalmış olması normal ama şimdi öyle birşey yok nereye gidersen git asla yaşamazsın tekrar kaldıki gideceğin yerdeki doktorunla bu korkularını konuşman hastanenin psikolojik desteğini alman seni dahada rahatlatacaktır hadi arkadaşım korkunun ecele faydası yok bismillah de başla tedavine :KK66:

4. 28 Şubat 2009
  5. dilberimk

dilberimk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım gercekten kotu bıseyler yasamıssın ama takma kafana bak ben de anestezı teknısyenıyım bu zaman kadar uyuttugum hastalarda ve kendımde 3defa anestezi aldım hıc boyle bısey yasamadım senın yasadıgın seyıde tam anlamadım herhalde bırazda sen cok sterslıydın yanı ısın bu anestezi safhasına takılma her defada aynı olmaz yumurtaların toplandıgı gun ordakı anestezı uzmanıyla konususrsun bu olayı emın ol cok guzel uyuyup uyanacaksın bu zorlu surecte bunları takıp sters yapma bılıyosun kı steres bızım en buyuk dusmanımız RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN

6. 28 Şubat 2009
  7. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    86

merhabalar arkadaşım yaşadıkların gerçekten zor bi durum anestezi uzmanınında bu kadar ürkütücü konuşması hayrete düşürdü beni benim anestezi uzmanım çok güzel konuşup insanı rahatlatıyor ve sadece uyuyosun sana daha baştan o korkuyu yaşatmış zaten ama çok takılıyorsan lokal ansetezi yaptırabilirsin drunla konuşup sadece belden aşağısını uyuştururlar psikolojinin daha rahat olabileceğini düşünüyorum bu şekilde hayıt tohumuna gelince 1 bardak suya 1 çay kaşığına yakın koyup 5 dk kaynatıp biraz dinlendirip içiyosun içine civanperçemi koyarsan daha iyi olur ben o şekilde kullandım yavaş düşüyor ama işe yarıyor ama tüp bebekte hormon destekleri veriyolar yani hormonlara çok fazla önem vermiyorlar benim hormon testlerimi gördü drlarım fakat sadece östrojen hormonu desteği verdiler şimdi 3 ayımız bitti sanada bol şans dilerim bi an önce bebişine kavuşursun canım

8. 28 Şubat 2009
  9. zeynep 26

zeynep 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun yazdıklarını hayretler içinde okudum inan bana böyle bi durum ilk senin başına gelmiştir. çünkü ben ve burdaki yüzlerce arkadaş tüp bebek yaptırıyo kimse böyle şeyler yaşamıyor seninkisi talihsizlik olmuş ama sakın orda bunları yaşadın diye birdaha aynısı yaşarım diye düşünme ve korkma baştan stres yaparsan tedavin boşa gider ayrıca canım eşin e vitaminide kullansın bizdede aynı sorun var doktorumuz tavsiye etti

10. 28 Şubat 2009
  11. edebiyatci_16

edebiyatci_16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim arkadaşlar. evet ben anestezi alırken oldukça stresliydim korkmuştum korkudan da olabilir diye düşünüyorum ama bana bunları yaşayacağımı söyleyen anestezi uzmanının kendisiydi ben nasıl korkmam?
    zaten bunları hepsi yaşadı benimle aynı grupta tedaviye başlayanlar.(bizi grup olarak almışlardı yani her hastanede böyle mi yapıyorlar şimdiki doktoruma sormayı unuttum bunu onlar da böyle mi yapacaklar diye)
    bana lucrin vurmaya başlamışlardı adetim gecikti sonra benimle aynı gruptaki hastaların adeti geldi onlar kalça iğnelerine başlamışlardı.
    benim reglim gelince diğer grubu beklemek zorunda kaldım 1 haftadan fazla lucrin vurdular bana devam ettiler yani.ben diğer grupla devam ettim yani bir sonraki grup bana yetişince kalça iğnelerine başlayabildim.
    3 martta başlayan tedavim 3 mayısta aldığım negatif sonucuyla sona erdi
    yani ilk lucrini 3 martta vurmuşlardı 21 nisanda transferim yapıldı:KK43:

İNANIN DERDİM NEGATİF SONUÇ BİLE DEĞİL ŞU ANDA ANLATABİLİYOR MUYUM? BEN İLK TEDAVİMDE ÖYLE YIPRANDIM YIPRATILDIM Kİ:KK43:(

12. 28 Şubat 2009
  13. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım anlattıkların o kadar ilğinç ki anlatamam çok şaşırdım doğrusu. nasıl olurda böyle bi durum yaşanır anestezide bu nasıl dr. bu nasıl bi hastane anlamadım hele şu grup olarak tedavi süreci çok daha ilğinç. sanırım özel değildi ki böyle oldu aksi nasıl olur ki zaten. ben dahil bi çok kişi bu tedavileri yaptırdık ama ilk kez senden duyuyorum bu belirtileri ama hepsi bir olacak diye bi kaide yok. kendini toparla yaşananları unut ve yeniden tedavine başla çok daha iyi bir yerde çok daha iyi bir dr.la. annelik duygusu bu korkuların çok çok üstünde emin ol Anne olmak bambaşka bir duygu. meleğime bebeğime kavuşacağım de Ya Allah Bismillah de başla tedavine canım.Rabbim yardımcın olsun

14. 28 Şubat 2009
  15. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canim.Valla ben de ilk defa mart sonu başlıycam tüp bebeğe.Yani ben bu dönemi hala geçirmedim ama sana nasıl bir anestezi yapmışlar çok şaşırıyorum.Damar dahili anestezide anestezi yapılırken evet zcık baş dönmesi oluyor ama hemen uyuyorsun.Yani ay ne bileyim kulak cınlaması,nefes durması falan bilemiyorum artık ne yapmışlar.Şimdi ben doktor cerrahım tamammı canım.1 senedir çalışıyorum.Her gün en az 1 ameliyata giriyorum.Ama senin söğlediğin gibi bir durumla karşılaşmadım bu güne kadar.Demek korkmana bir sebeb yok.Ben senin yerine olsaydım Bismillahi rahmani rahim de hiçbeklemezdim.Çünki yaş da ilerliyor canım.Hadi alah kolaylık versin de başla işlemlere canımın içi.Arkandayız tamammı.İnşallah tez bir zamanda tanrım kucağını güzel ikizlerinle doldurur bak ikiz diyorum ha .Öpdüm..

16. 28 Şubat 2009
  17. ebrar_53

ebrar_53 Sana sığındık Rabbim Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    198
    canımya çok geçmiş olsun böyle birşeyi ilk defa duydum ben ikikere anestezi aldım ama böyle şeyler hiç olmadı doktor seni çok germiş onun etkisiyle olmuş bunlar ama inan korkulcak bişey yok boşuna stres yapıp gerilme acı bir tecrübe yaşamışsın ama birdaha böyle birşey olcağını sanmıyorum .Rabbim inşallah tez zamanda tedaviye gerek kalmadan bir bebiş verir .öptüm

18. 28 Şubat 2009
  19. ozlenozlem

ozlenozlem bebişim kollarımda Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    edebiyatcı canım yaşadıkların tuhaf şeyler. Çok uzun yıllar sağlık sektöründeydim ama ilk defa duyuyorum.
    Sana bir tavsiye DORMİKOM diye bir iğne var ameliyathaneye gitmeden önce odada kalçadan vuruyorlar. Sen zaten ameliyathaneye girene kadar leyla olmuş halde havalarda uçarak gidiyorsun. Sonrada masaya yattığını yarım yamalak hatırlıyorsun.
    İstersen doktorunla bu ihtimalide konuş