Deviasyon ameliyatı olacağım, tecrübeli arkadaşlardan destek rica ediyorum:)

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Vuvuzela tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Vuvuzela
  1. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Burun kanallarımda darlık olduğu için yıllardır nefes problemi çekiyorum.
    Özellikle soğuk algınlığı vb durumlarda nefes almam iyice güçleşiyor.
    Yıllar önce basketbol oynarken burnuma aldığım darbeden sonra iyice kötüleşti.
    Öncelikle bu ameliyatı daha önce geçirenler varsa beni bilgilendirebillir mi??
    Birkaç doktorla konuştum tampon falan takılacakmış estetik operasyonlardaki gibi.
    Bazıları diyor kbbde olma ameliyatı, burnunun şeklinde bozulma olabilir plastik cerrahide ol
    bazıları da zaten sağlık probleminden dolayı bu operasyonu geçireceğim için kbbde ol bu konuda daha iyi sonuç alırsın diyor.
    Diğer sorunum da şu, aslında ben yıllardır şekil olarak burnumdan memnun biriydim. Görüştüğüm bir plastik cerrah bu operasyonu rahatlıkla yapabileceğini aslında düzgün sandığım burnumda da şekil bozukluğu olduğunu söyledi.
    burnun sırtıyla ucu orantısızmış, burnumun ucunu daraltmak gerekirmiş.
    kafam karıştı, çünkü estetik operasyon geçirmiş ve burun ucu daraltılmış insanların burnunu sivri ve yapay buluyorum. hande yener, funda arar gibi.
    tabii burda bazı arkadaşlarımız bu konularda tecrübeli daha iyi bilirler ondan dolayı fikir almak istedim.
    özetle, bu operasyonu amacına uygun olarak kbbde mi olmalıyım?
    yoksa plastik cerrahide mi ve ucuyla oynatmalı mıyım??

2. 22 Ekim 2010
  3. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    yok mu hiç deviasyon ameliyatı geçiren? bilmiyorumkismile

4. 22 Ekim 2010
  5. prensesasik

prensesasik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    var canım ama başlığı görmeleri lazım biraz bekle en iyisi :)

6. 22 Ekim 2010
  7. termessos

termessos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    ben plastik de oldum 2 sorunum da çözüldü.. benim bu burun tıkanıklığım başka biçok hastalığa da sebep olmuştu ve ilk etapta bunu göz önüne aldım.. kbb cilerle görüştüm.. ama en güzel done abim idi..çünkü o kbb de oldu , kemik aldırdı ve burnu köfte gibi.. ona yakışıyor o erkek ama bu işlem bayanda hoş olmaz diye düşündüm ve plastik cerrahiyi tercih ettim..
    bence de iyi yaptım
    plastik cerrahi sadece şekille sınırlı değil arkadaşlar

8. 22 Ekim 2010
  9. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    aynen ben de abindeki gibi örnekler duyunca kbbde olmaya korktum.
    var olan burnumun şekli bozulur dediler ve aynen bu şekilde örnekler söylediler.
    ben de alıştım sınırlı nefes almaya gibi bakıp sürekli erteliyordum ama aynen başka rahatsızlıkları da beraberinde getiriyor.
    sorununun çözüldüğüne sevindim canım. şu an eskiye göre nefes alabilmen de baya fark oldu mu? eskiden nasıldı bazen hiç burundan nefes alamadığın zamanlar olur muydu?

10. 22 Ekim 2010
  11. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Yettim canım yettim, ben 22 gün önce oldum, ama tek başına septoplasti olmadım, hazır olmuşken rinoplasti de yaptı yani septorinoplasti oldum, zaten mecburen rinoplasti de olmam gerekiyormuş burun kanatlarım darmış, tek başına deviasyondan dolayı değil burun deliklerimden dolayı da nefes alamıyormuşum, benim ameliyatımı KBB'ci yaptı, kendisi aynı zamanda estetiğimi de yaptı, çok memnun kaldım, resimlerime bakabilirsin canım arkadaşlık teklif edersen, bence KBB'ci yapmalı derim ben çünkü burnunun içini onlar kadar kimse iyi bilemezler, adamlar o konuda uzmanlaşmışlar.

12. 22 Ekim 2010
  13. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    benim de problem burun sırtındaki kanallar darmış. ve detaylı bir operasyon lazım dedi görüştüğüm birkaç doktor.
    üstteki msjımda kbbden korkumu yazmıştım sen de şimdi kbbde güzel oldu dedin
    ve kbbye olumlu bakmama sebebimi söyledin evet ben de burun içini onların daha iyi bilebileceğini düşünüyorum.
    off kafam karıştı iyicekafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
    ekledim bu arada seni benim de öylesine albümüm vardı bakarsın sen de düzelttirme olayına girsem mi diye
    o konuda da çok kararsızım genel anlamda burnumdan memnunum ama insanı ya daha iyi olursa fikri düzellttirme için cesaretlendirirken
    çok yapay kötü bişey olursa korkusu da uzaklaştırıyor

14. 22 Ekim 2010
  15. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    rüyarüya fotoğraflarına baktım daaa burnun gerçekten harika olmuş
    eski halinde daha olgun bir havan varken şimdiki fotoğraflarında liseli çıtırlar gibi olmuşsun:)
    nefes problemin de tamamen düzeldiyse kbb için daha bir olumlu bakmaya başladım şimdi:)
    sen hangi şehirde oldun ameliyatını bir de ne kadar tuttu?

16. 22 Ekim 2010
  17. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben ameliyattan sonra anladım ki daha önce ben nefes almıyormuşum, şimdi ciğerlerim bayram ediyor, geceleri artık ağzım kapalı uyuyabiliyorum, ameliyat olduktan sonra faranjit dahi olmadım, sürekli olan geniz akıntımda şak diye kesildi, halbuki ben daha önce herkeste oluyor zannediyordum geniz akıntısını, bilmiyorum ki daha önce hiç normal olmamışım ki, sürekli sinüzit oluyordum valla yanlış biliyorum ama geçen gün mecburiyetten kafam nemli dışarı çıktım bişeycik olmadı, halbuki geçen senelerde sinüzitten başımı kaldıramıyordum bu mevsimlerde, ben çok memnun kaldım vallahi, doktorumun da ellerine sağlık, zaten kendisine de çok güveniyordum daha önce yaptığı başarılı işleri görmüştüm zaten hiç tereddüt etmedim açıkcası. Ankara Gata da, Doç.Dr.Timur Akçam'a oldum canım, zaten yurtdışında estetikle ilgili çalışmalarda da bulunmuş kendisi o bakımdan hiç şüphem olmadı kendisinden. Hakkında hayırlısı olsun canım, inşallah sağlığına tez zamanda kavuşursun. Aaa bak şunu demeden geçemeyeceğim geçen gün bir bayan başlık açmıştı, daha önce deviasyon ameliyatı olmuş şimdi estetik yaptırmak istiyordu sordum keşke birlikte yaptırsaydın ikisi bir arada çıkardı ve o şekilde daha kolay oluyormuş dedim, o zaman yaptırmak aklıma gelmedi ama şimdi düzelttirmek istiyorum ama korkuyorum dedi, bence kararını ii ver, vallahi ben doktoruma dedim olabildiğince ben kalayım ama bütün sorunlarım gitsin dedim :)) sağolsun aynen istediğim gibi yaptı.

18. 22 Ekim 2010
  19. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bu arada resimlerine baktım, zaten estetikli gibi güzel bir burnun var, o plastik cerrah halt etmiş :)) kavisin falan çok güzel, ha en fazla hazır açılmışken ucunu biraz değiştiririm diyebilirsin ama bence ona bile gerek yok dediğim gibi estetikli gibi duruyor çok güzel burnun var. opuyorumnanaktan