Deviasyon ameliyatı olanlar yardım edin!

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve xsxehrazat35 tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : xsxehrazat35
  1. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 1 seneden nefes alamıyorum,burundaki et diğer burnumuda tıkadı,ayrıca kemik eğriliği de var.Ameliyat olmam gerekiyor.Fakat şu anda işsizim ve görüşmelere her an çağrılabilirim ve işi bu yüzden kaybederim diye ameliyatı erteliyorum.Çünkü ben izmirdeyim,istanbuldan çağrılırsam ne uçağa ne de otobüse binebilirim,uçakta ani basınçlar oluyor kulaklarımda,otobüsle de yolculuk uzun sürüyor ve nefes alamıyorum,çok sıkıntı çekiyorum.Ameliyat sonrası burundan nefes alımı ne zaman oluyor,normal hayata ne zaman dönülüyor,birde burunun dış görünümünde morarma oluyormu?
    NOT:Estetik ameliyat değil,normal deviasyon olucak.senağlama

2. 5 Ağustos 2009
  3. kucukask

kucukask Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bende de kemik eğriliği vardı hem sorun giderildi hemde estetik oldum aslında morarma kişiden kişiye değişiyor kiminde çok oluyor geç iyleşiyor kiminde yok derecede oluyor erken iyleşiyor tamponlar alındıktan sonra nefes alıyorsun fakat tıkanıklık oluyor doktorun deniz suyu verir zaten kullanırsın bi zorluk çekmezsin yerimseniben arkadaşlar okuyunca cevap verirler a.s.

4. 5 Ağustos 2009
  5. EU3

EU3 Guest

ben ameliyatta 5 gün sonra ucaga bindim ve almanyaya uctum...burun haric kulagimda ameliyatliydi...doktordan izin kagiti olmasi gerekiyor yoksa ucaga almiyorlar...
    nefes alma sorunu ameliyattan sonra bende yoktu...mis gibi nefes aliyordum...:lepi:
    burun morarmiyor canim ama göz cevresi morariyor...kucukaskinda dedigi gibi kisiye bagli birsey bu...

6. 5 Ağustos 2009
  7. xsxehrazat35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Peki bu sıcaklarda bu ameliyatı olmak riskli değilmi?

8. 5 Ağustos 2009
  9. EU3

EU3 Guest

sıcakta ameliyat olmak riskli degil sadece sisme ve morarma biraz daha fazla oluyor o kadar

10. 5 Ağustos 2009
  11. xsxehrazat35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İşte benim öğrenmek istediğim de bu.Yani yakında iş görüşmesine çağrılırsam,takdir edersiniz ki işe alımlarda fiziğe ve sağlığa çok önem veriyorlar,acımazlar bile.

12. 5 Ağustos 2009
  13. EU3

EU3 Guest

bu o kadar abartılacak bir sey degil yalnız, ilk haftada zaten morluklar geciyor hafif kalırsa kalır onu da makyajla kapatırsın cok rahat, sislik de öle seni tanımayanların gözüne batacak bir durum olmaz, ama bunun kararını sen vereceksin tabii ki, ben 10. gün okula ise fln dönmüstüm ama o sekilde is görüsmesine de gitmek istemezdim o ayrı

14. 19 Ağustos 2009
  15. endulus34

endulus34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.764
    Ödül Puanları:
    163

şekerim seni üzmek istemem,bak ben çok sağlıklı beslenen,uyuyan,ve spor yapan biriyim,sigara kullanmıyoyum,geçen yıl temmuz 28 de ameliyat oldum sadece deviasyon,
    ,hemde tr de bu ele sahip en iyi profa(zira dayımın bacanağı olur kendisi)neyse yıllarca herkes burnumu sıktı kontrol etti,doktorlar bile esetikmi diye sorardı maşallah,ama gel görki bir yıl geçti ve kadlrıdığı kemik yan yattı ve burnum bozuldu,çok moralım bozuk,eğri kemiği düzellti sadece,ama bak ertesi gün sapsağlam çıktım,morarma falan hiç olmadı,diyetısyene gttim,inanamıştım yenı ameliyattan geliyom demişti,ama bak bu deviasyon işi en az 3-4 kezde tutuyomuş,yanı sen bilirsin derim

16. 19 Ağustos 2009
  17. EU3

EU3 Guest

benimki ücüncüde tuttu...birinci ameliyattan sonra egrilik ayni duruyordu...fark nerdeyse sifirdi...ikincisinden sonra biraz daha düzelmisti...son ameliyatta tamamen yok oldu...birazda bence doktora bagli birsey bu...bazilari fazla ugrasmiyor bence...saglam yapmiyorlar...ama son ameliyatimi yapan doktor gercekten cok iyi bir is basardi...baya ugrasmistir...

18. 19 Ağustos 2009
  19. Karamel

Karamel yuvama yeni nefes geliyor Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende hem estetik hemde deviasyon ameliyatı oldum 1 temmuzda şimdilik herşey yolunda
    morarma bakımından şanslıydım bunun bir günüde sarı geçti
    şişlikler 5 gün göze batıcak derecedeydi
    ama bir hafta sonunda beni tanıyanlar bile pek bişey farketmiyorlardı
    şimdi sadece ben hissediyorum ufak şişlikleri nefeste hala çok rahat değilim ama 3 ay sürer dedi doktorum düzelmesi
    ama bende o bir hafta içinde iş görüşmesine gitmek istemezdim :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.