devlet anaokuluna yapılan bağışlar

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve tunam_m tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : tunam_m
  1. tunam_m

tunam_m Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Herkese merhaba,

Haziran ayında oğlumu devlete ait bir anaokuluna yazdıracağım. Merak ettiğim sizlerden bağış adı altına bir para talep edildimi?

2. 26 Mayıs 2010
  3. askvesen

askvesen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yazdıracağınız okul kendi ikametinizdeki okulsa devletin aldığı para dışında vermezsiniz.ama başka bi semtteki okula yazdıracaksanız bağış alıyolar.bizde yazdırırken 300tl.okul parası+150tl.bağış yapmıştık.tabi bu geçen seneki fiyattı.

4. 6 Haziran 2010
  5. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    22.109
    Ödül Puanları:
    363
    evet cnm 170 lira para yatırmamız istendi..
    Bağış adı altında da 250 lira..
    ve tartıştım devletin okulu tadilatınıda biz yaptırıyoruz nasıl iş ben anlamıyorum keşke özele verseydim..
    Kaydımı yaptırdım ama

6. 6 Haziran 2010
  7. kakule8

kakule8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76

170+250 mi yani çok para yahu

8. 6 Haziran 2010
  9. tr_lelli

Beğenildi:
    22.109
    Ödül Puanları:
    363
    170 için ilk ay ve gider bişiler içinmiş saydı sinirle dinlemedim..
    250 de wc vs tadilat yapılcakmış parasını bizden istiyorlar A4 felan alındı vs derken 400 ü buldu..
    85 de aidat ödücekmişiz..
    Vallahi pişman oldum
    sonradan öğrendim 10-16 saatleri arası özel bi kreş varmış burda yakınımda aylık 250 lira istiyormuş kayıt parası vs yok veriridim oki temiz para en azındna başım ağrımazdı
    Şimdi o 85 lira olan aidat bana 100 e çıkar biliyorum devlet okulu böyle o parası bu parası dicekler alıcaklar yolucaklar bizi.. turkiyenin eğitim şartlarından nefret ediyorum her yerde para konuşuyor..
    Paran varsa adamsın..
    ki birde öğlenci olsun istiyorum ben çocuğumu iş belgesi istedi eşimin ve kendi iş belgemi götürdüm..
    Yinede hala kadın bana yüzde yüz olurmu öğlenci bilmiyorum diyor daha da sinirlendim olmazsa alırım paramı iade edersiniz dedim kaydımı iptal ettircem dedim..
    Çalışan annelere öncelik tanınıyor ve ben haziranın 2sinde kaydımı yaptırdım öncelik hakkın var hala mırın kırın ediyor ve ben onun dilinden anladım 200 daha sıkıştırsam kesin öğlenci yapıcak ama ben ona o sigara parasını vermedim vermicemde.. yapmasında görim alıcam kaydını..

Son düzenleme: 6 Haziran 2010
  10. 6 Haziran 2010
  11. tr_lelli

Beğenildi:
    22.109
    Ödül Puanları:
    363
    ahaıı birde kadın bana akıl veriyor..
    Sabahçı olsun daha güsel zihni açık olur... sizle öğledne sonra vakit geçirir diyor..
    bre kadın zaten ben benle daha çok vakit geçirmesini istesem yazdırmam öğlenci olsun aşam babası yada ben bi şekilde alırız
    Bütün evraklarımı tamamlamışım hala bana akıl veriyor..

12. 10 Temmuz 2010
  13. nilmil

nilmil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    475
    Ödül Puanları:
    123
    sizin istediğiniz öğlenci olup başınızdan gitmesi mi çocuğun.iyi de niye yaptınız o çocuğu madem.

14. 5 Ağustos 2010
  15. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    oğlum geçen yılda aynı anaokula gitti geçen yıl tüm öğrencilerden istemişlerdi... zaten 95 TL aidat ödüyoruz bu yıl bağış istemediler

16. 9 Ağustos 2010
  17. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlarım... devlet anaokulunda müdürlük yaptığım için işleyişi bilirim. Devlet bas bas bağırır BAĞIŞ PARASI VERMEYİİNN diye ama diğer yandan da okula ödenek göndermez.Okulun idarecisi ne yapsın. boyası var badanası var tadilatı var... Yıl içinde verdiiğniz aidatlar çalışan kadınların aylığı sigortası, çocukların yiyecek giderleri, okulun temizlik ihitiyaçlarına ancak yeter.Çünkü anaokulların hemen hiçbirinde kadrolu hizmetli yoktur.Elinizi vicdanınıza koyun gönlünüzden ne koparsa bağış yapın deseler kaç kişi bağış yaparki..
    Uzun lafın kısası 2 seçenek var
    ya bağış alınmaz okul 5 seneye harabeye döner bakımsızlıktan
    ya okulun müdürü velilerle kavga dövüş bağış alır sanki okul babasının malı da hayrına veriyor veli...inanın müdür de çok hoşnut değil bu durumdan. Ben sırf bu rezillikler yüzünden kariyerimi kenara ittim müdürlüğü bıraktım. Açın gö zünüzü Allah aşkına BURASI TÜRKİYE. işleyiş bu

Hıı özel okul demişsiniz. Kaç veli soruyor öğretmenin ne mezunu olduğunu. İstanbulda süper lüks bir okulda açık lisede öğrenim gören(yani daha liseyi bile bitirmemiş)öğrencim öğretmenlik yapıyor. hıı okula bakın efendim yüzme dersi, satranç dersi, yemeklere avrupai isimler. benim cahil velim de reklamına vuruluyor. içerik berbat.iyi düşünün üniversitede bu işin eğitimini almış yıllarını vermiş öğretmen mi eğitsin çocuğunuzu yoksa binası, albenisi, ambalajı reklamı iyi bir okulda eğitimsiz biri mi.tercih sizin. Elbette kastım tüm özel okullar değil. Ama emin olun verdiğim örneğe benzer özel okul çok

18. 21 Ağustos 2010
  19. senammmm

senammmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Tamam hocam anlattıklarınız çok doğru tabi ki okularımıza bagışların yapılması lazım ama olaya şu açıdan da bakmak lazım değilmi ben 2 gün önce kızımı okul öncesi eğtim kayıt için devlet okuluna götürdüm benden 500 tl kayıt parası istendi ögleden sonrası için 500 sabah için 350 yani 500 tlsi olan çocuğunu öglen gönderecek 350 tlsi olanda sabah mı?böyle bişey olabilir mi yaa bunu adı bağış değilmi bunun meblasını benim belirlemem gerekmez mi? Ki zaten aylık 75 tl + her ay 1 kere Sınıftakileri tüm çocuklara yemek veli tarafından verilecek en az 50 desek her ay 125 tl zaten vermiş olmuyomuyuz? buna çocuğun kırtasiye,forma gibi masraflarını eklersek mebla baya artıyor. Devlet okulları ticarethaneye dönüşmesin lütfen. Parası olan gönlünden kopan istediği kadar bağış yapabilir. Ama kıtkanaat geçinen insanlara bağış için diretmeler yapılmasın.. parası olmayan çocuklar okumasın mı ?