devlet anasınıfına kayıt yaptıracaklar okusun

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bu sene Allah ızın verırse anasınıfına baslıycak kayıtlar hazıranda baslıycak sanırım bu sene e kayıt dıye bır olay varmıs bılgınız varmı bılmem bende henuz tam arastırmadım benım oturdugum semttekı okulun anasınıfını dusunuyorum amaaaaa Adanananı en ıyı okulu ortalama olarak tum adana oraya yazdırmak ıcın ugrasıyor ve tek anasınıfı var 50 kontejanıda o okuldakı tanıdık bır md yardımcısıyla gorustuk ıkemetgaha bakmıylarmıs ıse bakın sız neye bakıyolar aceba sımdı bu okula 500 den fazla talep olacak kontejan 50 neye gore alacaklar bu cocukları ozele para yetmez devlette torpıl ıster ya dayın olacak ya paran ne yapacaz bılmıyorum adam hıc oralı olmadı yazdırırz demedı mudurde bıter dedı sımdı mudur tanıdıgımı bulacaz bu nasıl ıs ya sızlerın bılgısı varmı boyle kayıt zamanı yasanan sorunları ıyı arastırın yasanacak cunku herkes cocugunu ıyı okula yazdırmak ıster haklarımız nelerdır

2. 31 Mayıs 2009
  3. forga

forga Guest

valla bazı çok talep gören okullar kura sistemine gidiyor, ön kayıt yaptırıyorsun ve kuraya giriyorsun. Bu kura olayı bazı okullarda noter huzurunda yapılıyor onda sorun yok ama bazı okullarda noter huzurunda olmuyor, ben bu okullarda okula yapılan bağışa bakıldığını düşünüyorum, şahsi kanaatim tabii.
    haklarımız nelerdir demişsin bi anaokulu öğretmeni cevaplarsa bende merak ediyorum

4. 6 Haziran 2009
  5. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    offff offffffffffffffff
    tam benım derdımden seker allah yardımcımız olsun ınsaallah
    kızımı gondermek ıstedıgım okul kurayla secıyor ogrencılerını pazartesı gunu on kayıt yaptıracagım ayın 19undan sonra kurayla belırleyecekler kurada cıkarsak oraya gondermeyı dusunuyorum cıkmazsak yakınımızdakı okulun anaokuluna.ordada ıstedıgımız bır ogretmen var onun cok ıyı oldugunu soyluyorlar onuda nasıl ne sekılde yapacagız bılmıyorum.bende de bır stres sorma su ara.
    bır anaokulunun bıle bu kadar stres yapacagını hıc dusunmezdım
    allah yardımcımız olsun ınsaallah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

6. 6 Haziran 2009
  7. xixlgxixns

xixlgxixns KUZULARIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben evime en yakın okula kayıt yaptırdım kızımı.Ne ön kayıt nede daha sonrası için bişey söylediler. Bu yaptırdığım kayıtla Eylülde başlayacak.Sadece 100tl para aldılar okadar. Eylül ayında öğretmenleri toplantı yapacakmış isteklerini ve alınacak malzemeleri söyleyecekmiş o kadar.Eger güçlü bir tanıdığın yoksa yada sağlam bi cebin her yerde işin zor. Artık okuldan çok ögretmen önemli. Eger öğretmene güveniyorsanız hakkında biraz araştırma yaptıysanız bu okul en yakınınzdaki okulda olabilir.Benim bide ufaklık var bırakacagım kimsede yok o yüzden en yakın okulu tercih ettim ama öğretmen araştırması yaptım hepinize kolay gelsin

8. 7 Haziran 2009
  9. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçtiğimiz hafta hep bunun için uğraştık tüm konumuz bu oldu ama hala kesin sonuç almış değiliz. benimde hemen evimin 1 apartman yanında ki okula yazdırmak istiyorum oğlumu fakat sadece form doldurup ön kayıt için aldıklarını belirttiler kesin sonuç temmuzda verilcekmiş bize olumlu ya da olumsuz olarak. bu okul devletim müstakil ve tam gün eğitim veren bir okuldu şansımıza hem bu sene kurayla alma olayı çıktı hemde yarım gün eğitim verilcekmiş hala hiçbişey belli değil. kurada çıkmazsa ne olucak ben evime en yakın okula kayıt yaptırma şansı bulamazsam daha nerdeki kula verebilirim ki? sonrada eğitim için 7 yaş çok geç diyorlar söyledikleri ve uyguladıkları tutarsızlıklarıyla arada madur olan yine bizler oluyoruz. anaokulunda bu kadar uğraşıyosak bu çocukların gelicekte ki eğitimlerinde neler bizi bekliyor düşüncesi bile insanı sıkıyor

10. 8 Haziran 2009
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim çevremdeki okullar bırakın kayıt yapmayı ön kayıt bile yapmıyorlar neymiş milli eğitim bekleyin demiş e-kayıtta bizimkiler de belli olacakmış 3 okulu aradım aynı şeyi söylediler ilkokullarla beraber anaokullarınkininde aynı anda belli olacakmış

12. 8 Haziran 2009
  13. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    okuldan önce öğretmen seçin bence,o daha önemli,talep fazla olursa kura oluyo,e burasıda türkiye olunca torpilsiz ,dayısız iş olmuyo haliyle,hakkımızda hayırlısı

14. 8 Haziran 2009
  15. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    okuldan önce öğretmende önemli de burada çevrede çok önemli benim bulunduğum yerde okullar berbat
    ben konu aça n arkadaş ile aynı okulu düşünüyorum banada öncelik o çevrede oturanlara dediler:uhm:

16. 8 Haziran 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Arkdaşlar ben Antalyada oturuyorum Namık Kemali düşünüyorum okul hakkında bilgisi olan var mı?

18. 9 Haziran 2009
  19. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben 1 aydır arastırıyorum e kayıtla olacakmıs okul kayıt alanı neredeyse orada yanı nufus mudurlugunde ıkemetahınız nerede gorunuyorsa o ikemetgaha gore kayıt alanları belırlenmıs boyle olacakmıs artık ama ben ınanmıyorum torpılle ısteyen ıstedıı okula yazdıracak gıbı eeee bu durumda dayılarımız buyuk olmalı duruma bakın ya cocuk okutmak ıcın torpıl lazım benım kayıt alanım ıstedıgm okul 100 mt ancak ama bulundugum sehırde bu okula talep cok bakalım ne yolla alacaklar ınsanlar bın bır yolla ıkemetahlarını farkı yerlerde gosterıyor buda haksızlık