Dexter

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

  8 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  DEXTER

  Dexter, MiamiMetro Polis Departmanı için Adli Tıpta Kan Damlamaları Analiz Uzmanı olarak çalışmakta. Kendine ayırdığı zamanlarda ise bir seri katil. Dexter'ın üvey babası, Harry, Dexter'a öldürülecekleri sadece katiller arasından, özelliklede yasadan kaçabilmişleri seçmesini öğretti.

  Dexter'ın hikayesi ilk romanında kuruldu. Çocuk olarak komşularının evcil hayvanlarını öldürerek başladı. Harry onun öldürdüğü hayvanları bulup teşhis eder. Ve Dexter'ın bir sosyopat ve durdurulamaz bir öldürme ihtiyac olduğunu farkeder. Harry, Dexter'in gidişatını durduramayacağını anlıyınca, en azından doğru bir yola yönlendirmeye çalışır. Harry üvey oğluna, dikkatli olmayı, titiz davranmayı ve becerikli bir katil olmayı ayrıca arkasında nasıl hiç ipucu bırakmamayıda gösterir. Ayrıca Dexter'a halk içinde yaşamasını, normal davranmasını, normal tepkiler vermesini ve sahte duyguları öğretir. Ayrıca Harry oğlu Dexter'a öldürmede kullanacağı etik kuralları öğretir, ki bu kurallara Dexter, "the Code of Harry" (Harry'nin Kuralı) ismini koyacaktır. Kuralın merkz inancı, sadece kendisi gibi olanları, katilleri öldürmesini söyler. Tabi bu Kural'ın başka kurallarıda var. Örnek vermek gerekirse; 1 Numaralı Kural: yasadan kaç ve sakın yakalanma.

  Dexter ilk kurbanını 19 yaşındayken elde der. Harry, hastanede damar tıkanıklığı sebebiyle hastanede ölürken, Dexter'a bir hemşireyi öldürmesi için izin verir. Çünkü bu hemşire hastalara normalden çok fazla morfin vererek öldürüyordu.

  Dexterın hayatında, polis memuru kız kardeşi Debra, kız arkadaşı Rita ve Rita'nın iki çocuğu, Astor and Cody bulunmaktadır.

  Birinci romanın sonunda ve sezon finalinde açığa çıkan şey, Dexter'ın Brain adında bir (biyolojik) abisinin olduğudur. Dexter 3 yaşındayken, o ve Brain, annelerinin kokain satıcıları tarafından elektrikli testereyle doğranmalarına şahit omuş, ve 1 karış kanın içinde, bir konteynırın içinde 2 gün polislerin gelip onları bulmalarını beklemişlerdir. Brain'de bir seri katil olarak büyümüştür. Ve Dexter için ipuçları bırakıp kendisini arkadaş canlısı gibi göstermiştir. Sonra Dexter, katilin kimliğini ortaya çıkarınca kaçmasına izin vermiştir. (TV Dizisinde gönülsüz olarak Brain'i öldürmüştür.)

  Dexter, onu düşmanı bellemiş Çavuş James Doakes'la kavga ederken, Dexter kendi 1'e 1 dövüşteki ustalığını, yeteneklerini sergiler. Bundan sonra Doakes, Dexter'ın lisedeyken jujitsu dersi aldığını öğrenir. Ayrıca Dexter'ın Tıp Fakültesini birincilikle bitirdiğini, fakat bunu bırakıp adli tıp uzmanı olduğunuda öğrenir.
  Kitaptada dizidede, Dexter ve abisi Brain, Miami Florida'da bir konteynırın içinde 2 gün kapalı kaldıklarını anlatır. Polisler onları bulduklarında, kan gölünün ortasında, açlık ve susuzluk içerisinde oturuyorlardı. Cesetlerden birisi onların annesiydi. Dexter ve Brain'in tanıklık ettiği olay, ufak çaplı bir kokain satıcısının elektrikli testereyle annesini doğramış olmasıydı. Brain çocuk esirgeme kurumuna giderken, olay yeri inceleme memuru olan Harry Morgan Dexter'ı evlatlık alımıştı. Dexter yetişkin olup, olay yeri incelemeleri sonunda abisini bulasıya kadar, bir abisini olduğunu asla öğrenmedi.

  Romanda, Dexter'ın abisi Brain olarak bilinir, ve Dexter herzaman bu adı söylemekte zorluk çekmiştir, dolayısıyla abisine "Biney" diye seslenirdi.

  Televizyon dizisinde annesinin adı Laura Moser'dir. 3 kişiyle yanlızken ve 2 çocuğunun gözleri önünde elektrikli testereyle öldürülmüştür. babasının ismi Joe Driscoll olarak söylenmiştir. Hernasılsa, Joe Driscoll 30 yıl öncesine kadar varlığı hakkında hiçbir kayıt yoktu. Sadece Dexter çocukken bir kaza geçirir ve kan tipine uygun bir kişi bulunamaz, onun içine Harry, Dexter'ın öz babası olan Joe Driscoll u kan transferi için çağırır. Böylece Dexter, gerçek babasına sadece bir Teşekkür Kartı göndermiştir. Harry, Driscoll'u bu kan aktarımının gizlice yapılacağı konusunda uyarmıştır ve Dexter'da bu kanın nereden geldiği konusunda fikir sahibi olamamıştır. Bu durum, Brain'in Joe Driscoll'un evine bir elektrik tamiratçısı gibi gelip, kalp krizi geçirmesi için insülin enjekte etmesi sonucunda, Dexter'a kalan miras sonucu ortaya çıkar.


  Dexter 2 sezon bölümleriyle her pazartesi saat 22.15 te e-2 kanalında
  Tekrar bölümleri ise her pazar saat 22.15 te e-2 kanalında.
  iyi seyirler
  şakkıdı
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 8 Nisan 2008
 2. 8 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. Aspirin

  Aspirin Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Mart 2007
  Mesajlar:
  215
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  108
  Birinci sezonu kaçırmadan izledim.2.yi de izliyorum.Şu yabancı dizileri izledikçe bizimkilerin hala leyla mecnun hikayeleri ne kadar saçma geliyo.
   
 4. 8 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 5. EzBuZ

  EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.239
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  DexterjeyyarDexterjeyyarDexter
  ben bu diziyi izledikce ufkum genişliyojeyyar..
   
 6. 8 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. EU1

  EU1 Guest

  jeyyarjeyyarjeyyar
  evet danam sana katılıyorum. Şeniz
  Dexter içimdeki uyuyan piskopatlığı yavaş yavaş ortaya çıkarıyor benimde.
  jeyyar
   
 8. 14 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 9. EzBuZ

  EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.239
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  DEXTER'ın kardeşi Debra morukla sevgili oldular be..:bbo:yakuşuklu delüganluyu bıraktı bide şu dexter'ın yeni sevgilisi dexterdan da pisikopat çıktı gadın evi yaktı ya:1shok::1shok:kıskanclığındanşakkıdı
   
 10. 15 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 11. EU1

  EU1 Guest

  heç sorma ezbuzum. o aslan gibin çocuğu bırak dedesi yaşında herife aşık ol delüü:mymeka:
  Dexter tam kendine göre sevgili buldu
  piskopatların anası mübarek..
  :roflol:
   
 12. 15 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 13. EzBuZ

  EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.239
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  o pisikopar karı dexter'ın eski sevgilisine de zarar verirmiş gibime geliyo:sm_confused:
   
 14. 15 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 15. EU1

  EU1 Guest

  evet nan nasıl gelmedi benim aklıma valla doğrua.s
  akşam ofisini yakarken gözü dönmüştü karının zaten..
  jeyyar
   
 16. 20 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 17. EzBuZ

  EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.239
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  yarın dexter da neler olcak bakam jeyyar
   
 18. 23 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 19. EzBuZ

  EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.239
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  dexter sevgilisinin psikopatlığını gördü sonunda
  bu gadın dexter dan da psikopat çıktı jeyyar
  debranın yağuşuglu delüganlusu da az değilmiş bizim dexter'ı köşeye sıkıştırdı
  ne yapıcak bakam............