dhea-so4 hormonu yüksek olupta hamile kalan varmı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lalmina tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : lalmina
  1. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bu hormonu yüksek olupta hamile kalan var mı?ilaç tedavisiylemi hamile kaldınız?

2. 18 Aralık 2009
  3. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    çok pardon ama bu hormon ne hormonu ki :eek: hiççççççççççç duymadım biraz açarsan sevinirim gerçi şimdi netten araştırırm ben

4. 18 Aralık 2009
  5. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    buldum polikistik overli bayanlara bu teşhisi koyabilmek için bu tahlil yapılırmış benim gibi bilmeyenlere açıklayım
    pko hastalarının %50 sinde bu hormon yüksek olurmuş ayrıca tümördede bu yüksek çıkabilirmiş
    amma velakin korkulacak bir şey değilmiş ilaçla geçermiş şahsen bende pcos hastasıyım ve hamileyim:nazar: bende bu hormana hiç bakmadılar benim pko olduğum gün gibi aşikardı

6. 19 Aralık 2009
  7. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba karınca kız ,bende ilaç kullanıyorum doktorum 3 ay kullanmamı istedi.diane 35mg ve androcur 50 mg.bugün son kutama başladım ilaçlar bitince tekrar hormonlarıma bakılacakmış.ama ben hissediyorum bu hormonum normale döndü çünkü kıllarım daha az ve eskisine göre daha cansız çıktılar ve geç büyüdüler.Bu hormonun yüksek olması kıl köklerini etkiliyormuş benim neden kıllı oldugum anlaşıldı bu testle.doktorum korkulcak bir durumun olmadıgını söyledi.ben bir hamilelik yaşadım ve bebegim karnımda öldü malesef.sebebinide doktor buna bagladı.bidaha hamile kalsam düşebilir çünkü polikistik over olan kadınlarda normal hamileliklere göre düşük oranı daha fazla.umarım senin bebegine bişey olmaz.kaç aylık hamilesin?