dhea-so4 hormonum

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve lalmina tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

27 Mart 2010
    Konu Sahibi : lalmina
  1. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Halit Bey,benim sorunum ise dhea-so4 hormonumla.Normal değerler 98 ile 340 arası bende ise 544 çıktı.3 ay diane 35mg ve androcur 50mg kullandım.3 ayın sonunda 412 ye düşmüş.Bebek istedigim için o ay femara kullandım ve çatlama iğnesi oldum malesef olmadı.Doktorum hormonumu her ay takip ediyordu.1 ay o ilaçları kullanmadım 546 ya yükselmiş.Ben bu durumu çözemedim doktorumda şaşırdı.Neden tekrar çıktı anlamadım.Şimdi ise endokrinolojiye gideceğim.Bu arada böbreküstüne de bakıldı ultrasonla temiz çıktı.Artık bu doktora da gitmek istemiyorum.Bu hormonum düşermi tedavisi varmı?Bebebek sahibi olabilirmiyim?Birde androcur kullandıktan en 2 ay kendiliğinden korunmak gerekiyormuş etkisi geçmesi için yoksa hamile kalındıktan sonra bebeğe zararı varmış öyle duydum doğrumudur?Çalışmalarınızın devamını diliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.Kolay gelsin.

2. 28 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar androkur icin soylenenler dogru dheas yuksekligi dusuk doz kortizon tedavisiyle duser bobrek ustu beziniz biraz fazla calisiyor enzimatik bir bozukluktan kaynaklanma ihtimali yuksek nedeni icin testler yapilmasi gerekiyor fakat tedavisi yukarda belirttigim gibi hallolabilecek birsey merak etmeyin gecmis olsun

4. 29 Mart 2010
  5. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    cevabınız için çok teşekkür ederim.peki andorur bıraktıktan en az kaç ay sonra hamile kalmak lazım.2 ay yeterlimi yoksa daha fazlamı beklemek gerekiyor.birde bu tedavi kaç ay sürebilir sizde bu hormonum kaç ay ilaç kullandıktan sonra düşer ve düşünce tekrar çıkar mı?ben ömür boyu ilaç mı kullanmak zorunda kalacagım çok teşekkür ederim.

6. 30 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    en az 3 ay kalmayın bobrek üstü beziyle ilgili testlerinizin sonucuna göre ilacı nasıl ve ne kadar kullanacağınız belli olur

8. 31 Mart 2010
  9. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok ama çok teşekkür ederim.inşallah olumku şeyler çıkar.kolay gelsin.a.s.

10. 31 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    birsey değil:smiley-cool:

12. 1 Nisan 2010
  13. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Hocam bir soru daha sorucam.Ben hormon tedavisini olduktan sonra tekrar bu hormonum yükselir mi?Yoksa düştükten sonra sabit kalırmı?Hep ilaçmı içmek zorunda kalacağım.

14. 6 Nisan 2010
  15. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Halit Bey.Sizin yeriniz avrupa yakasında galiba.Ben anadolu tarafında oturuyorum.Bu tarafta yeriniz var mı?Karşıya gidip gelmek zor olur.Eğer yoksa bana önerebileceğiniz iyi bir doktor arkadaşınız var mı kadın doğumcu?Benim gittigim doktorum vardı ama bana uyguladığı yanlış tedaviden sonra değiştirmek zorunda kaldım.

16. 6 Nisan 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar size msj attim

18. 6 Nisan 2010
  19. lalmina