Diş Eti Küretajı(Kazıması) Acil bilgi lütfen!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve selsel tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : selsel
  1. selsel

selsel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dişeti çekilmesi ve diş etlerinde şişlik nedeniyle doktor küretaj yani iltihabın diş etinden akıtılması gibi bir işlem yapacagını söyledi lütfen bunu daha önce yaptıran oldumu ilk defa duydum böyle bişe bana bilgi verebilirmiii!!!!
  2. 6 Şubat 2010
  3. Demosh

Demosh Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben de dişeti çekilmesi problemimden dolayı doktora gittim.bana çekilmiş olan kısım için yapılacak tek şey yanak kısmından alınan et ile hasar görmüş kısmı onarabiliriz.bunun dışında bir yöntem yok demişti.antibiyotik tedavisiyle iltihap kurutulabilir ve hastalığın ilerlemesi engellenebiliyormuş.ama çekilen kısım için dediğim gibi cerrahi yöntem.ben yaptırmadım tabi.gözüm kesmedi.
  4. 6 Şubat 2010
  5. mathilda84

mathilda84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba selsel, ben 1,5 aydır bu tedaviyi görüyorum. Öncelikle sabır gerektiren bir tedavi olduğunu söylemeliyim. 1 haftalık aralıklarla gidiyorum. ışlem adı gibi bir kazıma işlemi, dr diş etlerinin etrafını komple kazıyarak iltihab çıkartıyor yalnız bu bildiğimiz iltihab gibi değil daha çok kan pıhtıları gibi düşün. Benim her randevum ortalama 30-45 dk kadar sürüyor. Doktorum tedavi sırasında anestezi yapmıyor. Gözünü korkutmak istemem ama biraz canın yanıyor. Tedavim 1 ay kadar daha sürecek şimdilik ciddi şekilde iyileşmeler var örneğin diş etlerim sağlıklı pembe rengini almaya başladı, ağzımın tadı değişti ve şişlikler önemli ölçüde azaldı. Bugün çok iyileşme göstermeyen şişkin bir bölgeye küçük bir cerrahi işlem yapıldı şu an hafif bir sızlama var. Öğrenmek istediğin başka şeyler varsa yarımcı olurum. Hoşçakal.
  6. 6 Şubat 2010
  7. mathilda84

mathilda84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada Demosh arkadaşımızın tedavisi daha ileri seviyelerdeki hastalar için uygulanıyor. Senin ki ya orta ya da benim gibi daha hastalığın ilk safhalarındasın.
  8. 6 Şubat 2010
  9. julia

julia Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Küretaj işlemi dişeti ve kök yüzeyindeki diş taşı,iltihaplı doku ve plağın temizlenmesidir.Bu bahsedildiği gibi kazınarak yapılır.Anestezi altında da gerçekleştirilebilir.Arkadaşımızın söylediği gibi sabır gerektiren fakat sonuçları güzel bir işlemdir.Dışetindeki iyileşme çok belirgin bir şekilde gerçekleşir.Eğer böyle bir işleme gerek olduğu söylendiyse mutlaka yaptırın.Geçmiş olsun..
  10. 15 Şubat 2010
  11. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşime cumartesi yapılmaya başlanan tedavi.
    ağzı 4 e bölüp seans seans yapılıyor. diş etini kesip altından diş taşlarını kazıyıp sonra diş etine dikiş atılıyor tekrar dişe tutunsun diye. benim eşime 5 dişe yapıldı 4 dikiş var ağzında bir hafta kalacak sonra dikişler çıkıp diğer dişler yapılacak bu böyle 1 ay sürecek. ama anestezi yapıldığını biliyorum. antibiyotik tedaviside görüyor. epey iyileşti rahat yemek yiyebiliyor.

ARKADAŞLAR BENıM MERAK ETTıĞıM DıŞ HEKıMLERı BU ıŞLEM ıÇıN NE KADAR ÜCRET ıSTEDı SıZDEN?
  12. 23 Şubat 2010
  13. mathilda84

mathilda84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba yeshill, çok geçmiş olsun. Sen de bizlerin derdine bir noktada ortak olmuşsun:) Tedavim hala devam ediyor. Bana diş eti tedavisi ve 3 tane dolgu için toplamda 900 tl fiyat verildi. Siz ne kadara anlaştınız?
  14. 23 Şubat 2010
  15. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  16. 23 Şubat 2010
  17. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanada çok geçmiş olsun cnm.
    bizim bu küretaj işlemini cerrah yapıyor dolgu işlemlerini ise asıl diş hekimimiz yapıyor aynı yerde çalışıyorlar. dolguyu henüz söylemedi ama cerrah eşimin 5 dişine küretaj yapıp 200tl istemiş ama bu toplam rakammı yoksa sadece 5 dişmi sormamış benim akıllı kocam şimdi bekliyoruz cmt si tekrar gidecek o zaman sorcak :sm_confused: ben öğrenince yazarım.
  18. 24 Şubat 2010
  19. lucky88

lucky88 :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    mrb kızlar benim eşimdede diş eti sorunu var bu işlemi zaten her doktor yapmıyomuş.gittiği doktor bayan röntgen falan istedi ona göre cerrahi operayon yapıcakmış.eğer kemik erimesi varsa dişlerinde yapılmazmış.allahtan ileri derecede başlamamış.3 seans temilemeden sonra cerrahi operasyon yapılcakmış.diş etleri kesilip iltihaplar temizlencekmiş dikiş atılcakmış.maaliyetide burda yazılanlara göre biraz fazla geldi bana.toplamda 1920 tl ücret istemiş ::S