Di Etlerim geri gidiyor..!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve hoscakal tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kizlar..!

Bir bilgisi yada tavsiye edebilecegi bir yöntem, tedavi sekli varsa bana bildirsin LÜTFEN:

Benim dis etlerim git gide geri cekiliyor..dislerimin kökleri yavas yavas aciga kavusuyor..bir türlü önleyemiyorum..discimde adam akilli bir tavsiyede bulunamadi, "olurmus" öyle seyler...disleri fazla sert fircalamamak gerekirmis..!

Bilgisi olan paylassin..!

kaydirigubbakcemile5

2. 3 Ağustos 2009
  3. gulsen_glsn

gulsen_glsn Guest

cnm bildiğim kadarı ile yanlış diş fırçalama yanlış beslenme sigara kullanımı veya tartar oluşumundan kaynaklanıyor diş hekimine görün derim:KK66:

4. 3 Ağustos 2009
  5. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Sagol canim..zaten 6 ayda bir giderim genel dis kontrollerine..! Sigarada kullanmam alkol´de..sabah aksam fircalarim..artik yumusak basli firca kullaniyorum ama ne care...Yine bir disciye gidecegim gibi görünüyor..HAYIRLISI!

6. 3 Ağustos 2009
  7. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    diş eti çekilmesi yaşıyorsun.daha ciddi boyutlara gelmeden başka bir diş hekimine görün bence.geçmiş olsun

8. 7 Ağustos 2009
  9. yesilpin

yesilpin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba diş eti çekilmesi baslamış sizde ben diş asistanıyım detertaj yapılması lazım,diş taslarınızdan dolayı oluyor

10. 7 Ağustos 2009
  11. isilindil

isilindil larelaheey Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de diş etlerim durmadan çekiliyor, o kadar çok araştrdım, doktora gittim ki baya bi bilgi birikimim oldu bu konuda :) bunun sebebi sert fırçalamak, diş taşı vs. gibi şeyler olabilir. hiç bir sebebi olmayabilir de, benim öyle mesela. çekilen diş eti artık geri gelmez önemli olan onu durdurmak. ben yaklaşık 7-8 ay önce ameliyat oldum, çekilen diş etimi ve onu çeken kasları kestiler yerine damaktan parça alıp kestikleri yere naklettiler.çok zor bi ameliyattı 3 buçuk saat sürdü. doktora gitmeni tavsiye ederim, marmara üniversitesi diş hekimliği periodontoloji bölümüne. şimdiden çok geçmiş olsun.

12. 11 Ağustos 2009
  13. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Sanırım yanlış diş fırçalamakla da alakalı
    Geçmiş olsun canım
    Bu arada ben çok korkuyorum dişçiden

14. 11 Ağustos 2009
  15. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bendede var o dertten hemde diş aralarım açılıyo öff içten tel takılmalı dedi dr 8 ayda düzelir dedi ama bu yaştan sonra telde ne bilim duruo öle :KK43:

16. 11 Ağustos 2009
  17. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canim dr. bana da ayni ameliyati önerdi ama korkudan altima ediyom resmen:çok üzgünüm:
    biraz anlatsana ameliyattan sonra ve ameliyatta canin acidimi çok çektinmi:sm_confused:
    senden alacağim cevaplara göre ameliyat olacağim ona görevereliniortak

18. 12 Eylül 2009
  19. isilindil

isilindil larelaheey Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bişi hissetmedim ameliyatta zaten azıcık hissetmeye başlasam doktor hemen anestezi yapıyodu o noktada bi korkun olmasın ama şunu söliim o damaktan parçayı diktikleri zaman kaynamama ihtimali de varmış yani ikinci bi operasyon daha geçirebilirsin. benim et kaynadı ama doktor iki tane dikişimi alamadı bi de tam kapatamadı çekilen kısmı o yüzden ikinci bi operasyon daha yapalım dedi. ben de korktum artık dişim öyle kaldı dikişlerim de bi 6 aydır benle birlikteler :)