Di Hekimi korkum. :(

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve chatLaq. tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : chatLaq.
  1. chatLaq.

chatLaq. Ne biliiim insanı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ya bn 14 yasndaym dislerimde sorunlu. öndeki disler carpısık ve arkadada bitane cürük var. ama bn igneden cok korkarm. gecen kan aldırmam lazmdı parmagmdan alcaklardı onda bile korktum ama bisi yoktu hissetmedim nerdeyse. neyse dha önce tel taktıran ve cürügünü cektiren arkdslr varsa bna ayrıntılı bi seklde herseyini yazabilirmi ? :gitme:

Son düzenleme: 3 Ağustos 2009
  2. 3 Ağustos 2009
  3. iRem_

iRem_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende öyleydim igneden acayip korkarım. Hatta disci koltuguna oturdugumda yok ben yapamıcam diyodum igneyi gorunce. Ama artık alıstım cok az korkuyorum bikac saniye sabretmekten bisey olmaz korkma bence.

Daha tel takmıyorum ama 2-3 hafta sonra takılıyor. Tel takarken igne vurmuyolarmıs o yüzden korkma.

Sen disciye gorundun mu? Bi tane cürügüm var demissin o zaman bi tane dolgu yaparlar veya kanal tedavisi disine baglı. Cekilcek disin varsa cekerler sonra da tel takılır.

Ben damagımı da yardırıcam. Sen sadece igneden korktuguna sükret. + benim bi disim 1000de 1 rastlananlardanmıs cıkmak bilmedi yarım saat ugrastı discim basım döndü falan dedi hatta bide benim cektigim acıyı düsün. Korkma igneden :)

Son düzenleme: 3 Ağustos 2009
  4. 3 Ağustos 2009
  5. gulsen_glsn

gulsen_glsn Guest

cnm korkmana hiç gerek yok.ben diş hekimi yanında çalıştım uzun bi müddet ve söylediğin işlemler gerçekten yapılması gereken işlemler.iğneden falan korkmana hiç gerek yok.eğer bu işlermleri ihmal edersen ilerde sana büyük sıkıntılar yaratır.hiç zaman kaybetme bence cnm:KK66:

6. 4 Ağustos 2009
  7. chatLaq.

chatLaq. Ne biliiim insanı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Pek tek basımızamı giriorz yni yanımızda kmse olmucak mı?

8. 4 Ağustos 2009
  9. Cashmere

Cashmere Popişi kaldırma vaktiii Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 13 yaşımdayken tek başıma diş çektirdim annem-babam diş hekiminin kapısından geçemiyolardı korkudan :KK46:
    Yanımda biri olsun diyosan arkadaşını ya da aileden birini götür tabi ki

Korkulucak bişey yok canım Doktoruna söylersin benim korkum var ilk kez geliyorum diye, daha bi özenli davranır sana yerimseniben

10. 4 Ağustos 2009
  11. ofelia

ofelia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    benim de küçükken azı dişlerimde sorun vardı. bir değil birden fazla düşün artık. bir sürü dolgu yapıldı tabi iğne de. ama sakın korkma hem öyle çok büyük bir acı hissetmiyorsun hemde sabredebilirsin çünkü ben o sıralarda senden daha küçük bir yaştaydım. zaten tel taktırdığında alışıyorsun dişçi koltuğuna. ben her hafta gidip paşa paşa oturuyordum o koltuğa kısa zamanda alıştım tabi.

12. 4 Ağustos 2009
  13. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ığneden değilde bende dolgudan korkanlardanım
    Dolgu yapılırkenki o ses kahrediyor beni mahvoluyorum
    dişimi çektirmeye razıyım ama Dolguya Hayır!

14. 4 Ağustos 2009
  15. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok güveneceğin ve seveceğin bir dr bul, bütün korkuların gider. Ayrıca iğne yapınca birşey hissetmiyorsun zaten, iğneyi yapacağı yeride uyuşturur fısfısla sen korktuğunu söylersen. Amaan korkma canım ne var, daha anne olacaksın doğumlar, her ay kan aldırmalar vs ler, alışırsın...alışırsın...

16. 4 Ağustos 2009
  17. EU2

EU2 Guest

üfff tatlım aynı dert bendede var
    bu yasıma kadar daha dişci koltugu ne bilmem hiç curugum yok
    ama gelin gorinki 3 dene 20 lik dişim var 2 si gomulu yarı cıkmıs yarısı içinde biri tam cıkmış ..
    dişlerim çarpık on taraflar asla tel taktırmadım babam yalvarmıstı kesinlikle dedim olmaz ...
    şimdi hem tel istiyorum ama 27 yasından sonrakilere 3 yıl sureyle takılırmıs bu tel denen sey :S
    ki ben 30 yasımdayım :S
    ve yirmilikleri gun gelirde cektirmek gerekirse nası cektircem onu dusunurum kara kara :KK43:((( genel anestesi yapan yer bulcam mecbur hepsini bir kesde aldırıp kurtulcam başka mumkun deil dayanamam ...
    :KK43:((( üfff ne illet bişiy bu diş konusu :KK43:((

18. 4 Ağustos 2009
  19. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    bende diş hekiminden korkanlardanım . Lisedeyken bir arkadaşımın diş muayenesinde ağız kenarı yırtılmış bunu duyduktan sonra diken diken oldum ... Ödüm patlıyor dişimden sorun yaşayacağım diye
    :KK43:(