Di skma

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Nisan 2007 başlatılmıştır.

7 Nisan 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bende doğumdan kalan bir diş sıkma var bitürlü bırakamıyorum bende reflex gibi bir şey oldu sinirlendiğim zaman falan hep dişlerimi sıkıyorum önceden böyle bir şey yoktu
    artık diş sıkmadan dişlerim ağrımaya başladı bunun bir çıkış yolu var mı

2. 7 Nisan 2007
  3. yaxgxmur damlasxix

yaxgxmur damlasxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bi çaresi varsa bende öğrenmek isterim bende farkında olmadan dişlerimi sıkıyorum dişlerimin çenemin ağrısıyla farkına varıyorum bu yüzden dişlerimde çatlamalar bile oldu ..

4. 7 Nisan 2007
  5. nevber

nevber Test çÇ-ğĞ-ıİ-öÖ-şŞ-üÜ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dis sikmasi bendede var...Ben tedavi görüyorum.Bende farkinda degildim. cok felaket bas agrisi yapiyordu, uykusuzluk falan...gitmedigim doktor kalmadi...ama ne oldugunu cikaramadilar.bir gün dis doktoruma rutin bi kontrol icin gittim, o söyledi.kendini dinle bi dedi.ne zamanlar yapiyorsun...ben stress zamanlarimda yapiyorum.birseye canim sikildiginda vs. vs..benimde sag eklemden sesler geliyor...sabahlari ilk bisey icmek istedigimde cenemi acarken cok kötü ses gelirdi...Su an geceleri yatarken korumalik takiyorum alt ceneme, yani dislerimin üstünü kapliyor..onu takali bas agrisi falan gitti allaha sükür..
    ilac tedavisi falan görmüyorumm..gereksizde...
    umarim yardimci olabilmisimdir...

6. 8 Nisan 2007
  7. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Bende de var.. Ama daha yeni oldu, yani 1 senedir falan.. Özellikle uykuda çok sıkıyorum, çenemin ağrısına uyanıyorum, sıktığımı farkediyorum, açıyorum ağzımı ama sonra yine aynısı oluyo.. Genelde stresli geçirdiğim günlerde oluyo..

8. 11 Nisan 2007
  9. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de heralde uykumda sıkıyorum dışimi kızlar yenı kesfetmeye basladım.cunku sabah kalktıgımda bazen agzımı bıle kolay acamıyorum.cenem takılı gıbı oluyor .. varmı bunun bır yontemı banada yardımcı olunn...

10. 21 Nisan 2007
  11. imperium

imperium Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Stresli oldugum zamanlarda çok fazla dişlerimi sıkarım, çok kötü bir alışkanlık ya kendimle savaşıyorum yapmamak için ama maalesef...

12. 22 Nisan 2007
  13. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    88
    bende üniversite son sınıftan beri diş sıkma var.bide çok garib ama dilimin yanlarınıda sıkıyorum.dilimin yanlarında dişlerimin izi var ve garip ama ilk sıktığım zamanlar ağrırdı dilim şimdi hiç ağrımıyor ve ben bu sıkma olayını genelde geceleri yapıyorum...

14. 22 Nisan 2007
  15. incetopuk

incetopuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar diş sıkmanın tedavisi var...diş hekimize gidip muayene olduğunuzda yardımcı olacaktır..genelde kas gevşeticiler kullanılır..bunun yanında eğer dişlerinizi de gıcırdatıyorsanız veya ileri dercede sıkma varsa dişlerinizde gece plağı denen bi aparey var bunu kullanıorsunuz...belli bir tedavi süresi sonucunda hiçbişeyiniz kalmıoooooooo:)

16. 3 Mayıs 2007
  17. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    986
    Ödül Puanları:
    163
    ay bendede var geceleri o kadar cok sikiyorumki dilim disime yapismis sekilde uyaniyorum ceresi varsa bilmek isterim

18. 26 Mart 2008
  19. sorry

sorry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    diş sıkmanın tek bir engelleyicisi var dişcinin korumalık yapması ve bunun agıza uyurken takılması gerekio bu alıskanlıgı bırakmak icin