Diana 35 Kullanimi Için Yardim

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve CADI ÇİNGENE tarafından 4 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : CADI ÇİNGENE
  1. KIZLAR MERHABA SİZLERE Bİ SORUM OLACAK BENİM ADTE DÜZENSİZLİĞİM VAR VE DOĞRU DÜZGÜN KANAMAM OLMUYOR DOKTORUM DİANE 35 VERDİ AMA BEN İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM KULLNANLAR PEK İYİ SONUÇLAR VERMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR KİLO FALAN YAPIYOMUŞ BEN ZATEN KİLOLUYUM YA NAPAYIM BEN ŞİMDİ KULLANAYIMMI BİDE DOKTOR 21 GÜN KULLAN ARA VER DEDİ 7 GÜN MÜ ARA VERİLİYOR SONRA TEKRAR MI BAŞLIYORUM ADETİMİN 1 GÜNÜ BAŞLAYACAKMIŞIM 21 GÜN SONRA ARA VERİNCE TEKRAR ADET GÜNÜME DENK GELMİYOR AMA KAFAM KARIŞTI DOKTORADA ULAŞAMADM BANA Bİ YARDIM EDİN ARKADAŞLARIMsenağlama DÜĞÜNEDE AZ KALDI YA KİLO ALIRSAMM:çok üzgünüm:

2. 4 Temmuz 2007
  3. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    hiç bilgim yok geçmiş olsun canım :teselli:

4. 4 Temmuz 2007
  5. Sitarem

Sitarem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam canım, öncelikle sakin ol.. Allah dermansız dert vermesin, dünyanın sonu değil ya..

CAnım bende 4 aydan beri Diane 35 kullanıyorum, kilo aldırıyor derken, vücutta ödem yapıyor, o yüzden kilo alıyorsun,ama bu demek değilki kullanmayacağız..
    Sağlığım için kullanmam gerek, hem sana iyi olan yanını söyliyim, benim cildim öyle pürüzsüz ve parlak olduki , aynı bebek gibi yumuşacık, en iyi tarafı bu sanırım, birde düzene girdi..
    :dance::hooray:
    Şimdi ilacın tableti 21 adet zaten, üzerinde günleri yazıyor , oklar felan var, karışmasın diye..İlaç bittikten sonra 7 gün ara ver, o 7 günlük arada oluyorsun zaten, muhtemelen 3-4 de olursun, öyle tahmin ediyorum..
    olduktan sonra 1. gün hapı içmeye devam ediyorsun:.

Eğer hala soru işareti varsa, doktorla görüş derim..Anlatabileceklerim bu kadar, bir de hap iştah açıyor, mesela benim iştahım açıldı, diyebilirim ama , iyileştikten sonra diyet yaparsın, ben kilo almamak için hergün 1 saat yürüyorum, 2- 2,5 lt. yakın su içiyorum..

Kendine iyi bak canım, Sana mutluluklar dilerim... :1hug:a.s.

6. 4 Temmuz 2007
  7. cicoss

cicoss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anladığım kadarıyla bu verilen doğum kontrol hapı. senin düzensizliğin olduğundan bu düzenlicek. sen 21 gün düzenli hergün aynı saatte al ilacı. hap bitince o 7 günlük sürede adetin olacak. genelde ilaç bitip 3 gün geçince başlıyor adet kanaması.
    yan etkileri sanırım bünyeden bünyeye değişir. ama korkma. son yıllarda üretilen doğum kontrol haplarının yan etkileri en aza indirgenmiş. hatta bazı kanser türlerini de önlüyor. şimdi tartıl,kullandıktan sonra ilk ay kilo kontrolünü yap. eğer çok rahatsız olacağın boyuttaysa doktorunla görüşürsün. ama bazı insanların abartacağı boyutta olacağını sanmıyorum.
    hem düğününe de az kalmış çocuk istemiyorsan, hem adetin düzene girer hem de önlem almış olursun.
    sevgiyle kal, üzme kendini. sağlık için bu. tedirgin olma. :teselli:

8. 4 Temmuz 2007
  9. bouquett

bouquett Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cn merhaba bende diane 35 kullanıorum.Maalesef benimde adet düzensizliğim war.SEn bu ilacı 21 gün içiosun.21 gün sonunda 1 haftalık ara weriosun.Bu bi hafta içinde kanaman gelio.Sen tekrar ilaca başladığında bitmiş olmayabiliyo kanaman.Yani hala dewam edebilir.Kafana takıcak bişey yok.Ben hiçbi yan etkisini görmedim.Ztn bi yan etkisini görürsen doktoruna danış.Hemen ilacını değiştirsin.Çünkü her doğum kontrol hapı hormonlarımıza uymuor.Umarım birzda olsa yardımcı olmuşumdur.Sağlıklı günler....

10. 4 Temmuz 2007
  11. ÇOK SAĞOLUN KIZLAR BEN ŞİMDİ DOKTORUMUDA ARADIM SORDUM BANA 1 SENE İÇİNDE ALDIRACAĞI KİLO YARIM KİLODUR DEDİ BİRAZDA TEPKİ VERDİ KULLANIP KULLANMAMAK SANA BAĞLI SEN BİLİRSİN DEDİ NEYSE Bİ KULLANAYIM BAKALIM BRNDE DE SİVİLCE SORUNU BU ARALAR FAZLA BELKİ İYİ GELİR GELİŞMELERİ YAZARIM..a.s.

12. 4 Temmuz 2007
  13. RedRose

RedRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben anlamadım şimdi bu diane banada verdi doktor adetin birinci gününde başlıcaksın dedi bitince 7 gün ara vericem zaten bitiyor haplar o 7 günden sonra yine mi adet geliyor kafam karıştı :uhm:

14. 4 Temmuz 2007
  15. cicoss

cicoss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilaç 21 gün için hazırlanmıştır.ilaca ilk başlama da adetin 1. günü başlanıyor. ilaç bitiminden itibaren 7 gün içinde adet oluyorsun. bu 2. günü 3. günü... kişiye göre değişebiliyor. sonra yeni kutuya başlanıyor diğer döngü için. bildiğim kadarıyla 7. gün bitiyor; 8. gün de yeni kutuya başlanıyor.yani tekrar adetin ilk gününü baz almıyorsun. adetin 7 gün sürecinde oluyor.
    örnek versek, ilacı adetin ilk günü başladın ve içtin 21 gün, ilaç bitti ve üstünden 3 gün geçti. sen adet oluyorsun. adetin ne kadar sürdüğü önemli değil ilaç takibinde. sen normal 7 günlük süreyi bekliyorsun.yani ilaca yeniden başlama da 21+7 bekleniyor.
    adet döngüsü 28 gün kabul ediliyor. benim kullandığım bu değildi ismini hatırlamıyorum onun uzun zaman oldu ama döngü aynı bildiğim kadarıyla aynı. yan etkisi de olmamıştı.

16. 5 Temmuz 2007
  17. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    cadı çingene ben kullanmıstım diane 35 i yasmin e göre hormon oranı daha faazla o yuzden kilo ALMISTIM ama belki sen almazsın . doktorun HANGİ AMAÇLA VERDİ BİLMİYORUM AMA MUHTEMELEN SENDE PKO HASTASI YADA ADETİNİ DÜZENLEMEK İÇİN İÇİYORSUN YASMİN KULLANMAYI ÖNER DOKTORUNA AMA BAZI DR LAR DA BUNU DA SORUN YAPIYO BANDA DR KİLO ALDIRMAZ DEMİŞTİ 2 AYDA 6 KG ALMISTIM. HEMDE DAHA 16 YASINDAYDIM . ŞİMDŞ YASMİN KULLANIYORUM KİLO VS ALMADIM VE YILLRCA BİR DAHA İLAÇ KULLNAAMDIM KİLO ALIRIDİYE DOKTORUMDA ALLAH RAZI OLSUN BANA YASMİN İ ÖNERDİ HATA KIZKARDEŞİMDEDE AYNI SORUN ÇIKTI ONADA DİANE VERMİŞ KARDEŞİM YASMİNİ İSTEMİŞ POK DEMİŞ SONUCTA BEN DİANE DEN DAHA FAZLA YAN ETKİ GÖRMÜŞTÜM İLACI EĞİŞTİRMEK İSTEMENDE ÇOK NORMAL BİŞİ
    SAĞLIKLI GUNLER DİLERİM DÜĞÜN NE ZAMAN BENİM 8 EYLÜL

18. 5 Temmuz 2007
  19. RedRose

RedRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    heee anladım ilaç bitince 7 gün ara veriyorum o 7 gün arada 4, günde adetim gelse bile ben 7 gün beklemek zorundayım ilaç almak için tşkler canım a.s.