Diane 35 ile ilgili bir soru?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve jeLLybeLLy tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : jeLLybeLLy
  1. jeLLybeLLy

jeLLybeLLy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bayanlar benim Diane 35 ile ilgili bir sorum var.Bir ay önce Diane 35 kullanmaya başladım doğum konrol hapı olarak.(Neden başka bir hap kullanmadığımı sorarsanız yasmin kullandım fakat ara kanamalar hiç kesilmedi ama bunda bir sıkıntı yok.)ılk kutu bitti bugün ikinci kutuyu almak için eczaneye gittim ve ambalajı benim kullandığımdan farklı olan,üzerinde ORAL KONTRASEPTıF DEĞıLDıR yazan bir kutu verdiler.Adı aynı Diane 35 ama üzerinde Diane 35 Draje yazıyor.Oral kontraseptif olmaması doğum kontrol amaçlı kullanılmayacağı anlamına mı geliyor?Malum adet düzenleyici vb nedenlerle de veriliyor.Şimdi merak ettiğim Diane 35 in farklı amaçlarla kullanılan birkaç çeşidi mi var yoksa gerçekten tek bir tane var ve ambalajı mı değişti?Eğer öyleyse bu yazı neyin nesi?Bilen yada kullanan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürlera.s.

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  2. 8 Nisan 2010
  3. cenevre

cenevre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende kullanmıştım ama hiç dikkat etmedim keşke eczacına sorsaydın

4. 16 Nisan 2010
  5. izmit_41

izmit_41 kirlideğil,yaPASyatozdu Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bence kutuyla beraber eczaneye gidip sormakta fayda var. şimdi burdan ne desek anlamsız.

6. 16 Nisan 2010
  7. jeLLybeLLy

jeLLybeLLy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yorum yapan arkadaşlar teşekkür ederim,sorun halloldu.Merak edenler varsa şunu söyleyebilirim : Diane 35 in ambalajı değişmiş,üzerinde oral kontraseptif değildir yazıyor (ki nedenini hala anlayamadım) fakat doğum kontrol amaçlı kullanılmaya devam ediliyor.Yani içerik aynı.Benim gibi aklı karışan arkadaşlar varsa içiniz rahat olsun.Sevgiler a.s.

8. 10 Mayıs 2010
  9. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Oral bilmem ne değildir deyince acaba fitil mi diye düşündüm biran...

10. 11 Mayıs 2010
  11. Shaire

Shaire BE the change... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Kizlar 4-5 aydir kullaniyorum Diane 35'i. Hollanda'da marka olmayan versiyonunu veriyorlar, daha ucuz oluyor diye, ama icerik ayni..

Kullandigimdan beri adet sancim hafifledi biraz, ama istahim kabardi, yedikce yiyesim geliyor. Ara ara basim agriyor, ama abartili degil. Selulit sorunumda fena halde cogaldi..

Sizde de ayni sorunlar varmi..? Peki birakinca duzeliyormu?

Merak ettim bilmiyorumkismile

12. 16 Mayıs 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Bu doğum kontrol haplarından çekmediğim kalmadı valla, 3 ay kullandım, her ay başka bir marka.

ılk önce diane 35 kullandım bende, ağır geldi bana, mide bulantısı filan yaptı. Sonra doktora gittim, bu biraz ağır dedi, değiştirdi. ısmini hatırlamıyorum şuan, başka bir marka verdi. Onu kullandım 2.ay,o bitti yenisini alacaktım, piyasadan kalkmış, bulamadım. 3. ay bu sefer başka marka verdi doktorum. 3. ayda onu kullandım.

En sonunda da bıraktım şükür, yoksa hepsini deneyecektim heralde.

14. 18 Mayıs 2010
  15. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :ecrin_bebek:

16. 18 Mayıs 2010
  17. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ........

18. 19 Mayıs 2010
  19. babyleon

babyleon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu hapı senelerdir kullanıyorum östrojen takviyesi olarak...

selülit olayı doğru sanırım ama ektra östrojen alan hemen herkeste bu kaçınılmaz..

kilo meselesine gelince, iştah açtığı doğrudur ama insanlar diane 35 yüzünden kilo alıyorlarsa bu yalandır, sadece bahanedir :) boğazımı tutamadım demezler de ilacı suçlarlar :)

nitekim benim ilk kullanmaya başladığım 2 yıl boyunca 50 kg'ydim ve ilaca başlamadan önce kilomu nasıl koruyorsam öyle devam ettim.. (evet hafif iştah açtığı doğru ama yemeyin efendim! :) )

sonra bayağı bir kilo aldım kişisel nedenlerden dolayı

sonra onları olduğu gibi verdim

sonra geri aldım

geçen yaz geri verdim vs vs vs vs :)) vücudum haşat oldu ama gördüğünüz gibi ben de her bayan gibi yiyorum alıyorum yemiyorum veriyorum bu şekilde gidiyor :)

ama selülit malesef :))

ama kullanırsanız vücut hatlarınız güzelleşir, 1 sene geçtikten sonra kalça kıvrımlarınızdaki, bel oyuntunuz ve göğüslerinizdeki değişikliği farkedebilirsiniz

6-7 ay sonra cildiniz güzelleşir.. hafif sivilceniz varsa onlar tamamen iyileşir cildiniz kadifeleşir..

başkaaaaaaaaaa??? epilasyon sıkıntınız azalır çünkü tüyleriniz eskiye oranla nispeten zayıflamıştır vs vs

amaaaa ambalaj değişti değişeli bende gene sivilceler çıkmaya başladı.. mevsimsel mi yoksa ilaçta bişeyler mi var doktora soracağım inşallah bir kaç haftaya... sivilcelerim çıkınca hışımla ilaç kutusuna saldırdım baktım değişiklik yok içerikte :/