Diane 35 kullanan hanımlar yardım edermisiniz

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tulesa tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

  10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 1. tulesa

  tulesa Yeni Üye Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  doğum kontrol yöntemi olarak doktorum diane 35 hapını verdi.ama benim bazı teredddütlerim var.kullanana hanımlar ne gibi yan etkilerini görüyorsunuz lütfen yardımcı olun
   
 2. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 3. _Zumrut_

  _Zumrut_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2010
  Mesajlar:
  313
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  ablam hormon bozuklugu amacıyla kullandı... karacigeri değerlerini yükseltmişti... kullanırken dikkatli olmak gerek !
   
 4. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 5. tulesa

  tulesa Yeni Üye Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  hanımlar hiç kullanan yok mu
   
 6. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 7. _HaNDaN_

  _HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.494
  Beğenildi:
  76
  Ödül Puanları:
  148
  ben kist tedavim içn 6 ay boyunca kullandm yeni bıraktm bana hiç bir yan etkisi olmadı hiç bi sıkıntı görmedm çk şükr.bünyeden bünyeye değişir tabi ama umarm bi nebze olsn fikir verebilmişimdr..
   
 8. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 9. filizistanbul

  filizistanbul Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  31
  Beğenildi:
  39
  Ödül Puanları:
  76
  Ya canım ben karşıyım ilaçla korunmaya, bana yanlış geliyor, vucudundaki doğal yumurtlama sürecine etki ediyorsun, sonrasında bu döngünün toparlanması zaman alıyor.
  Ancak tedavi maksatlı kullanıyorsan ona bir şey diyemem.
  Ben sadece bu ilacı 1 ay kullandım, sonrasında uzun dönem adet düzensizliğim oldu onun dışında bir yan etkisini görmedim sonrasında da kestim. Hamile kalmak istediğimde Pko (Polikistik Over) olduğum tespit edildi, hamile kalamadım. Tedavi olduğum ayda hamile kaldım.
  Bence erkek odaklı korunma yöntemlerini seçmek daha doğru.
   
 10. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 11. brcylm

  brcylm Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2010
  Mesajlar:
  101
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  DİANE-35(Draje)
  DİANE-35
  Draje
  Üretici Firma:
  Schering Alman
  Etken Madde(ler):
  Siproteron asetat 2 mg, Etinil estradiol 0.035 mg
  Piyasa Şekilleri:
  21 drajelik takvimli ambalajlarda.
  Kullanım Şekli:
  Siklusun birinci gününden itibaren 21 gün boyunca günde 1 draje kullanılır. Drajelerin bitimiyle birlikte 7 gün ara verilerek daha sonra kanamanın durmuş olmasına veya devam etmesine bakılmaksızın ikinci ambalaja başlanır.
  Endikasyonları:
  Kadınlarda androjenlere bağlı hastalıklarda, örneğin bariz akne formlarında, özellikle sebore, iltihap veya nedbe oluşumuyla birlikte seyreden olgularda (Acne pepulopustulosa, Acne nodulocystica); androgenetik alopesi; hafif hirsutismus olguları. Çocuk arzusu olmayan, polikistik over sendromuna sahip kadınlar.
  Kontrendikasyonları:
  Gebelik, süt verme dönemi, mevcut ya da daha önce geçirilmiş damar tıkanmaları (trombozlar) ve böylece bir hastalığa eğilimi artıran durumlar (örn. tromboz eğilimini artıran kan pıhtılaşması bozuklukları, bazı kalp hastalıkları); normal eritrosinler (orak hücreli anemi); yüksek kan lipid değerleri (yağ metabolizması bozuklukları, damar değişiklikleri gösteren ağır diyabet ya da diğer bir yüksek tromboz rizikosuna neden olabilecek durumlar, geçirilmiş ya da mevcut meme veya endometrium karsinomu; nedeni bilinmeyen anormal vajinal kanama; önceki gebeliklerde ortaya çıkan sürekli kaşıntı, Herpes gestationis, kötüleşen otoskleroz, sarılık (enfeksiyon, zehirlenme veya obstrüksiyona bağlı olmayan); belirli diğer sarılık nedenleri (Dubin-Johnson veya Rotor sendromu); akut veya kronik ağır karaciğer hastalıkları, geçirilmiş ya da mevcut karaciğer tümörlerinin varlığı durumlarda uygulanmamalıdır.
  Uyarılar:
  Kombine oral kontraseptif kullanan kişilerde kullanmayanlara oranla daha sık tromboembolik proçeslere (örn. apopleksi, enfarktüs, pulmoner emboli) rastlanır. Bu tür olgularda her zaman tam bir iyileşme olmayabileceği gibi çok seyrek olarak ta istenmeyen bir şekilde de sonuçlanabilirler. Bazı durumlar tromboz riskini artırır. Sigara tüketimi, şişmanlık, varis, bazı kalp ve damar hastalıkları, diabetes mellitus ve migren. Eğer bu durumlardan biri varsa, kombine oral kontraseptif kullanımına bağlı arteriyel tromboz (örn. enfarktüs veya apopleksi) istatistiksel olarak ilerleyen yaşa ve sigara tüketimine paralel gider. Bu nedenle ilerlemiş yaş gruplarına mensup, sigara içen kadınlarda bir kombine kontraseptifin kullanılması önerilmez. Kombine oral kontraseptif kullanımının belirli kronik hastalıkların kötüleşmesine neden olabileceği olasılığı vardır. Siproteron/Etinilestradiol kombinasyonu kullanımında aşağıdaki durumlara özel dikkat gösterilmesi gerekir: Anamnezde ağır depresyonlar, varis, diabetes mellitus, hipertansiyon, epilepsi, otoskleroz, multiplskleroz, herediter porfiri, tetani, chorea minor, karaciğer fonksiyon bozukluğu, safra taşları, kalp ve damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, fibrotik rahim oluşumları, astım veya gebelik sırasında kötüleşme gösteren her hastalık. Sözü geçen durumların ağırlaşması ya da ilk kez ortaya çıkması ilacın kesilmesini gerektirir. Her zaman tümüyle reversibl olmayan kloazmanın ağırlaşma riski, ultraviyole lamba ve güneş ışığı ekspozisyonu altında artmaktadır.
  Yan Etkileri:
  Çok seyrek olarak baş ağrıları, mide şikayetleri, bulantı, göğüslerde gerginlik hissi, vücut ağırlığının ve cinsel dürtünün etkilenmesi ya da depresif durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle duyarlı kadınlarda, uzun süreli uygulamalarda yüzde kloazma tarzında kahverengi lekeler oluşabilir. Bu tür kadınların uzun güneş banyolarından sakınmaları gerekir. Tek tük olgularda kontakt lenslere karşı bir tahammülsüzlük belirtileri gözlenmiştir.
  İlaç Etkileşimleri:
  Barbitürat, fenilbutazon, hidantoin, rifampisin gibi ilaçlar bu ilacın etkisini azaltabilirler. İnsülin ve diğer antidiyabetiklere gereksinim değişebilir.
   
 12. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 13. icroc

  icroc 2 prens annesi Üye

  Katılım:
  4 Kasım 2010
  Mesajlar:
  651
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  108
  ben bu ilacı 7 yıl kullandım ve hiç faydasını görmedim bende de hormon bozukluğu var doktora o kadar yalvarıp başka ilaç verin dememe rağmen sadece pcoda bu ilaç verilir hormonlarını düzene koyar dediler ne geçdi elime koca bir sıfır ve artı karaciğerlerimi mahvetmekden başka birşey geçmedi elime 2 yıldır kullanmıyorum karaciğer değerlerim bazen düzgün çıkıyor ama eserini bırakdı malesef
   
 14. 10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 15. golge_cicegi

  golge_cicegi Rabbim sana emanetiz... Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.260
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  ben 2 sene falan oluyo 6 ay kadar kullandım kilo aldırdı bana pco için kullanmıştım şimdi 3 aydır yasmin kullanıyorum hem korunma amaçlı hemde pco için sorun yok
   
 16. 11 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 17. hel_in

  hel_in Popüler Üye Üye

  Katılım:
  31 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.744
  Beğenildi:
  126
  Ödül Puanları:
  153
  ben kullandım 3 ay ama daha once bana bı zararı olmadı yaneeeeee

  3 sene kullandım yasmın pıyasadakı en etkısı az olan we dogal olan yasmını kullanmaya gerı basladım

  yaz 24 wardı 3 ay onu kullandım

  aradan 6 ay gectı hıc bısı kullanmadım

  sımdı tekrar yasmıne basladım adet duzensızlım oldu bu ay gene

  aslına bakarsan tum bu dogum kontorl haplarının %90 koruma sansı war %100 garantı wermıo bılgın olsn
   
 18. 14 Kasım 2010
  Konu Sahibi : tulesa
 19. angel-24

  angel-24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  961
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  doktorum bana diane 35 ve aldactone 'u böbrek üstü bezi hormon değerim yüksek oldugu ve buna bağlı tüylenme sorunum oldugu için verdi daha sonra , aldactonu kesip diane ya 3 ay daha devam ediceksin dedi kısaca ben 10 ay kadar devam kullandım diane 35 i, yan etki olarak beni rahatsız eden tek şey selülitlerimdeki korkunc artış oldu ama bunun dısında diğer sorunum olan yağlı cilt problemimi tümüyle ortadan kaldırdı bebek gibi bir cildim oldu , o kadar rahattım ki .. yüzüm eskiden vıcık vıcık olurken kupkuru bir cilde kavustum , 1 ay kadar önce ilacı bıraktım ama tekrar sacım ve cildim yağlı formuna döndü :KK43:(sırf bu yüzden bile bu ilacı kullanmaya devam etmek istiyorum . ama ilacı tekrar alıp kullanmaktan cekiniyorum cünkü uzun süre kullanımında önemli yan etkileri yada dogurganlık üzerinde olumsuz etkisi olurmu bilemedim acıkcası .. sizin fikrinizi almak istedim maximum ne kadar süreyle kullanaılabilir ? yada diane yerine yasmin alıp kullansam nasıl olur ? duyduguma göre yasmin in yan etkileri daha azmış . yardımcı olursanız sevirim.
  teşekkürler