Diane 35

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve hopeless13 tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

14 Mart 2009
    Konu Sahibi : hopeless13
  1. hopeless13

hopeless13 sen olmadan asla Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm aranızda diane 35 kullanan varmı ben hipo hastasıyım yıllardır kullandım ama bi faydası olmadı

2. 15 Mart 2009
  3. kardanadam

kardanadam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    ben1 yıldır adet düzensizliği için kullanıyorum.Eskiden 50 60 günde olan adetim şimdi 28 günde bir eliyor.Allah'a şükür düzene girdi ama bıraktığımda ne olur bilemiyorum.

4. 15 Mart 2009
  5. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm bende 2 gundur kullanıyorum tuylenme adet dÜzensılgı ıcın ama cok korkuyorum kılo alcam dıyeeee merak edıyorum kulananlar yazsın lÜtfen

6. 15 Mart 2009
  7. hopeless13

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben yaklaşık 6 yıl düzenli kullanıp har ay oldum ama bırakınca herşey gene aynı oldu bende tüylenme olmadı kiloda almadım hatta boyuma göre kilomu az bulurlardı fakat 3 aydır bıraktım artık ve kilo almaya başladım bidahada kullanmayacam çünkü bi faydası yokkkkkkkkk sadece aldığım kiloları verip daha düzgün bi tedaviye başlamak istiyorum.

8. 15 Mart 2009
  9. Afro

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    hıı cnm ya benımde kafam cok karısık ınankı kullananlar var cewremde bı kac kısı onlar cok cok memnuın bakalaım ınsalah bendede ıse yaraarr

10. 15 Mart 2009
  11. kardanadam

kardanadam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende kilo alma gibi bir problem olmadı, hatta kullanmay başladıktan sonra diyetle 7-8 kilo bile vermiştim 2-3 ay içinde. Ancak iştah açtığını duymuştum o nedenle sabah veya gün içinde değilde yatmadan önce alırsanız her gece ilacınızı hem unutmamış olurusnuz hemde kilo problemi olmaz diye düşünüyorum.Bende sadece göğüslerimde biraz büyüme oldu. Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım.Her ayadetimin gecikerek aman bişey mi var ,hamilemiyim...vb. streslere girmektense ilacı kullanmayı tercih ediyorum ben.

12. 16 Mart 2009
  13. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    ben de pko var tedavim ilk başladığında 1 ay kullanmıtım ama o ara başka ilaçlarım da vardı.neyin etkisiydi bilmiyorum ama acayip iştah açmıştı iştahımı ve bırakınca da bir müddet devam etti..sonra içmedim tekrardan ama bilemiyorum neyin etkisiydi o dönem..kızlar psikolojik bile olabilir.dr iştah açar demişti çünkü bana. mesela 1 aydır glucophage kullanıyorum kimse yan etkilerinden bahsetmedi.benim de hiç şikayetim olmadı sonra burada gördüm ki herkese mide bulantısı yapmış.kafanızda kurmayın nolur.iştahımı açacak,mide bulantısı yapacak,isteksizlik yapacak vs vs vs kafanızı doldurmayın böyle şeylerle.biraz rahat olun.ilaçlarınızı düzenli kullanın ve bol bol dua edin.ben öyle yapıyorum artık.çünkü zamanında çok bozdum kendimi.psikiyatra gitmek zorunda kaldım.şimdi 1-2 aydır iyiyim.lütfen yıpratmayın kendinizi.size,eşinize ve mutlaka bir gün gelecek olan bebeklerinize siz lazımsınız.unutmayın.lütfen.

14. 16 Mart 2009
  15. Afro

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ay cnm sanada gecmıs olsun yaa ınsalah düzlırız hepımızzz

16. 16 Mart 2009
  17. hopeless13

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet arkadaşlar ilaç ilk 3 yada 4 gün sonra bende mide bulantısı yaptı ama kilo yok istediğim zaman aldım istediğim zaman verdim yani tüylenme ve kilo konusunda bi şikayetim olmadı benim sorunum başka olduğu için yaramadı şans işte size bol sğlıklı günler

18. 16 Mart 2009
  19. BELEN

BELEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 3 aydır kullanıyorum. 3. kutuyu içiyorum şu an. Adet sırasında ağrı çektiğim ve son ayda adetim geciktiği ve arada kanlı daha doğrusu kahverengi akıntılarım olduğu için doktora gittiğimde doktorum sol yumurtalığımda çok ufak bir kist gördüğü için vermişti. 1 ay kullandım sonra tekrar muayeneye gittim hiç birşey kalmamış dedi. Zaten o azcık olan kisti de adetle birlikte atmışım. 3 aydır hiç bir yan etkisi olmadı bende her gece saat 10' da içiyorum. ıştahımı falan açmadı benim. Yüzümde tüylenme de vardı epey bir azalma oldu. Sivilcelerimi de azalttı. Kısacası beni iyi etti bu ilaç. Doğum kontrol için de evlendiğim zaman kullanmayı düşünüyorum bu amaçla kullanan var mı acaba?