DİANE35 ile ilgili bilgisi olanlar yardım etsin lütfen

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve katikula tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

    28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  1. katikula

    katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    15 Eylül 2008
    Mesajlar:
    35.592
    Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    a.s.bayanlar polikistik olduğum için 1 hafta önce doktor bu ilacı verdi kullanmaya başladım fakat inanılmaz derecede çok şiddetli baş ağrısı ve miğde bulantısı yapınca doktoru aradım
    bana ilaç yaramamış bırak kullanma dedi .. sadece 1 hafta kullanmış oldum
    dün doktora gittim ilacı bıraktığın için adet olucaksın dedi ?
    fakat benim adet olmama daha 12 gün var 1 hafta diane kullandım bıraktım diye adetmi olucam ?

    ayrıca bu ilacı kullandığımdan beri çok fazla yan etkiler yaşadım çok şiddetli baş ağrısı dayanılmıycak derecede.. miğde bulantısı.. boğazımda batmalar oluyo
    bu ilacı bıraktım bu yan etkileri geçermi...TEŞEKKÜRLER
     
  2. 28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  3. katikula

    katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    15 Eylül 2008
    Mesajlar:
    35.592
    Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    bilen kimse yokmuuu
     
  4. 28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  5. pollyannaa

    pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

    Katılım:
    17 Mart 2009
    Mesajlar:
    5.477
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bende de kist vardı ve bende kullandım diane35 ama herhangi bir yan etkisi hiç olmamıştı bana. Bu kadar çok yan etkisinin olmasına şaşırdım. İnşallah bi an önce düzelir durumunuz.
     
  6. 28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  7. kelebeklikuzu

    kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

    Katılım:
    1 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    1.233
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben geçen ay kullandım bir ay cnm bendede ayni yan etkileri yaptı. ikinci kutudan 3 tane içtim aynı ay içinde iki kez adet oldum. normal yani yaşadıkların. yan etkileride zaman içinde geçer merak etme cnm.
     
  8. 28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  9. katikula

    katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    15 Eylül 2008
    Mesajlar:
    35.592
    Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    teşekkürler ama ilacı doktor bıraktırdı çok kötü oldum çünkü :çok üzgünüm:
     
  10. 29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  11. kelebeklikuzu

    kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

    Katılım:
    1 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    1.233
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende bıraktım 2. kutudan 3 tane içip dayanamadım. geceleri uyanıyordum resmen mide bulantısından. ilacı bırakalı 10 gün falan olmuştur etkisi geçti diyebilirim.
     
  12. 29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  13. katikula

    katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    15 Eylül 2008
    Mesajlar:
    35.592
    Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    aynı şekilde miğde bulantısıda çok oluyordu ona dayanıyordumda baş ağrımasına dayanamıyordum...ilacı bıraktım 2 gün oldu hala başım çatlıyor :çok üzgünüm:
     
  14. 29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  15. er_ca

    er_ca 6-11-2012 Üye

    Katılım:
    28 Kasım 2008
    Mesajlar:
    6.225
    Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bende gynelle kullanıyordum. diana35 ile çok yakın ilaç bu ikisi..

    ilk 2 ay ateşlenme baş ağrısı ve gerginlik olmuştu. devam ettim zamanla düzeldi. 3 yıl kadar kullandım bıraktım.

    sizinde yan etkileri bir kaç güne kadar geçer.

    polikistik dediğiniz sorun sanırım PCO değil mi?
    eğer öyle ise bunun teşhisi nasıl konuyor?
    benim böyle bir sorunum yok. ama varsa ben anlamıyosam diye korkuyorum:)
     
  16. 29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  17. Crescenttr

    Crescenttr Annesinin Keçisi :) bir de noktası :) Üye

    Katılım:
    26 Haziran 2007
    Mesajlar:
    1.374
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    9sene kullandım sadece migrenimi tetiklerdi onun yanında hiç yan etki bende olmadı ama herkeste olacak ya da olmayacak diye bir şey yok tabi.Başka bir ilaçla devam ettirir büyük ihtimal.

    CAnım adet düzenliğin yoksa bile kendini ultrasyonda bir sürü küçük kist olarak belli eder.Hormon testlerine bakılır ona göre tanı konulur.
     
  18. 30 Eylül 2010
    Konu Sahibi : katikula
  19. katikula

    katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    15 Eylül 2008
    Mesajlar:
    35.592
    Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    aynen böyle ultrasonda ufak kistler çıktı hormon testi yapıldı
    bendeki belirtileri ; son zamanlarda adetim geç olmaya başladı
    yüzümde sivilcelenme oldu
    göğüs ucumda ve göbeğimde tüylenme oldu

    evet bıraktım ilacı başka bi ilaç yazdı doktor
     
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Eylül 2010