Dik durmak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum :(

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve denizkabugu tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : denizkabugu
  1. denizkabugu

denizkabugu Evli, mutlu, ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Uzun boyluyum ve dik duramıyorum genellikle....Ayakta olsun, oturunca olsun kendimi uyarıyorum ama malesef tekrar kambur bir görüntü oluşuyor...
    Dik durmak için çözümler arıyorum..
    Dik durmayı sağlayan bir aparat var mı acaba ve kullandığınızda faydasını gördünüz mü?

2. 1 Ocak 2009
  3. canım en güzel çözüm plates yapmak bence:))

4. 1 Ocak 2009
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim bence bu senin kendi kendine alistirdigin bir durus sekli olmus bence bunun ilaci aparatinin oldugunu sanmiyorum bence iyi bir spor hocasiyla spor yapsan eminim iyi gelir bende ergenlik caginda goguslerimi gizleme derdine kambur durusa alismistim uzun sure sporla bunu astim dik duruyorum artik cunku sirt kaslarimi kuvvetlendirdim sende sporu deneyebilirsin

6. 1 Ocak 2009
  7. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bu problem çoğu kişide var ama özellikle uzuzn boylularda çok daha fazla oluyor.
    plates yapmanı öneririrm. orda tüm hareketleri dik olarak yapıyorsun ve kaslarıda uzattığı için bu yaşam tarzı haline gelir bir süre sonra diye düşünüyorum.

8. 1 Ocak 2009
  9. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım başlığı okuduğumda şöyle düşündüm..hayatta çok şeyler yaşıyorum ama bu güçlükler karşısında dik duramıyorum..mecazi gözüyle baktım..bu kadar gerçek olduğunu görünce kendime güldüm..kaydirigubbakcemile3

canım önce boyun kaç onu sorayım..bende uzunum..en azından türkiye standartlarına göre.ve benim ergenlikte bir anda uzadığı için kambur yürüyordum..ailem hep sırtıma vuruyordu..2 büklümsün diye..başıma kitapmı koymadım,sırtıma oklavamı bağlamadım..valla hepsini yaptım...şuan dik yürüyorum hemde senelerdir.hatta çok kişi sormuştur bu boyla nasıl dik durabiliyorsun diye..kendimi alıştırdım valla...
    arkadaşın dediği gibi pilates yap çok işe yarıyormuş..bide topuklu ayakkabı giy evde yürüyüşler yap...dıarda giyersen daha da uzun olursun ondan evde giy dedim..bence topuklu dik durmayı sağlıyoryerimseniben

10. 1 Ocak 2009
  11. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım hergün sırüstü yere yat ve bacaklarını katlayıp kendine çek sırtının o şekilde dümdüz oldugunu hissedeceksin.bunu sürekli yap birde arkadaslarımın dedigi gibi spor çok önemli.hareketleri düzenli olarak yaparsan kısa sürede dik durabilirsin.birazda çabalaman gerek otururken unutmamaya çalış salma kendini dik dur ok.öptüm.

12. 1 Ocak 2009
  13. BEBS

BEBS Guest

ay bende fiziksel değilde ruhsal anlamda dik duramıyorum anladım.kaydirigubbakcemile3ilahi neyse bu konuda plates diyen arkadaşlara katılıyorum

14. 1 Ocak 2009
  15. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım illa pilates yapmak gerekmez..
    Sporun her türlüsü dik durmana yardımcı olacaktır..
    Sırt kaslarını güçlendirmeye çalış..
    Bu durum biraz da senin elinde örneğin oturduğun yerde arkana yaslanacak yer olmasa bile varmış gibi dik durmaya çalış..
    Bunu alışkanlık haline getir.
    Spora başladığında istemesende dik duracaksın..
    Kendimi bildim bileli spor yapıyorum,işim bu ve yolda bile istem dışı dik yürüyorum.
    Hani fidanlar eğilmesin diye sopa bağlarlar ya..
    Arkanda uzun bir çubuğun bağlı oluğunu düşün her zaman..
    Ve bu örneği de hiç aklından çıkarma canım.
    yerimseniben

16. 1 Ocak 2009
  17. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ben o çubuğu ciddi anlamda bağladım..sırtıma oklava koydum..bir belimden bağladım,birde kaymasın diye alnımdan bağladım 15 dk yürüdüm evin içinde...çıkardıktan sonra sopa gibi oluyordum valla..

18. 1 Ocak 2009
  19. Juliet

Juliet Guest

bendede aynı sprun var malesef dik duramıyorum.....
    kendi kendime dik durmaya çalışıyorum.....