Dikey Geçişe Yeni Düzenleme

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve kibela24 tarafından 6 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  6 Şubat 2008
  Konu Sahibi : kibela24
 1. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  YÖK tarafından hazırlanan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Yönetmelikle, daha önceki “İkinci madde kapsamındaki yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda söz konusu programlardan en çok 5 yıl önce mezun olmuş olma şartı aranır. Adaylar dikey geçiş için yapılacak sınavlara en çok üç kez girebilirler. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar da başvurabilirler” şeklindeki düzenlemede değişikliğe gidildi.

  Söz konusu düzenleme, “Bu yönetmeliğin 2. maddesi kapsamındaki yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylar dikey geçiş için yapılacak sınavlara en çok üç kez girebilirler” biçiminde değiştirildi.
   
 2. 9 Şubat 2008
  Konu Sahibi : kibela24
 3. pinar-20

  pinar-20 Guest

  arkadaşım şimdi ben aö 2. sınıf öğrencisiyim bu yıl dilekçe verip diplomamı alıp tekrar dikey geçiş sınavına girip herhangi bir üniversitete okumaya başlıyabiliyor muyum ? çok sağol bizi aydınlattığın için