Dikiş izi yalnızca estetikle mi geçer?

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Ocak 2008 başlatılmıştır.

6 Ocak 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. kaza geçiren arkadaşıma dikiş atıldı(alnın saça yakın bölümüne).dikiş atılan yerde iz kalmaması için ne yapılmalı,daha önceki tecrübelerinizden 9-10 dikişlik bir yara kaç ayda kaybolur?bir cildiyeciye gitmesi faydalı olur mu sizce?
  2. 16 Ocak 2008
  3. sbl

sbl 2 prensesim var benim :) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cildiyeciye gitsin.
    o bir krem verecek .bu kremi en az 3 ay düzenli kullanması gerek.ben sezeryan dikişim için gittiğimde verdi.
    burda adını yazabiliyormuyuz bilmiyorum
  4. 6 Mart 2008
  5. Canım iz kalmaması için ne kullandığını bana yazar mısın rica etsem özele isim yazabilir sin,öptüma.s.
  6. 14 Mart 2008
  7. ddogan

ddogan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende merak ediyorum ne kullandığınızı yazarmısınız
  8. 22 Ağustos 2008
  9. benimde dikişim var aynı yerde 4 tane.. daha duruo bugün yarın çıkıcak ama iz kalıcak bana da iletirseniz kremin isminii çok seviniirrim :KK43::KK43:
  10. 19 Eylül 2008
  11. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    [BGeçmiş olsun hepinize arkadaşlar...Deri kendine yapılanı asla affetmez,o kremlerle merhemlerle ancak dikiş sonrası kızarıklıkları alabilirsiniz...Bence hiç kullanmayın krem falan,Zamanı gelince belirginligi gececektir...[/B]
  12. 24 Eylül 2008
  13. primrose

primrose Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Eğer ameliyat izi yeniyse bir hayli küçülmesi mümkün. C vitaminli silikonlu bir jel var. Onu kullanmak gerekiyor. Ben ameliyat olduğumda sadece bant gibi olanı vardı, bir kısmını oldukça küçülttü, diğer kısım karnıma denk geldiği ve göbek yaptığım için kaldı. şimdi de yüzüme çok yakın bir yerde yanık izi var. Sürülebilen türü çıkmış jelin, kullanıyorum ve sonuç gerçekten çok başarılı. Henüz tedavim devam ediyor ama şimdiden izin küçüldüğünü söyleyebilirim.
  14. 11 Ekim 2008
  15. şu an hatırlamıyorum ama bir yağ vardı aktarlarda oluyor iz tazeyken geçiren bir yag..yağların gücü çok oluyor çünkü.

elma yağıydı galiba kızlar ama emin değilim bi arasrın bi arkadasım izlerimi oldugu gibi geçirdi demişti
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ekim 2008
  16. 14 Ekim 2008
  17. helin24

helin24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ameliyat izini azaltıcı kremler; contractubex jel, dermatix, Scarfade. özellikle scarfade çok memnun olan var. iz henüz yeniyken bir an önce kullanmaya başlamalı bence geçmiş olsun
  18. 17 Ekim 2008
  19. DAISY198181

DAISY198181 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar benim de troid ameliyatından dolayi boynumda kocaman bi iz var. drum 3 hafta bantlı kalacak şekilde bi silikon verdi. onun üzerine bant yapıştırılıyor. duş filan aliyosunuz ama. sadece üzerindeki bantı degistiriyosunuz. neyse 3 hafta sonunda çıkardım o silikonu. biraz düzelme var ama hala kırmızımsı. tamamen yok etmek için ise drum Contractubex (sabah akşam) ve Oksitin (sabah ögle akşam) adlarında 2 krem verdi. onları sürüyorum. böyle de geçmezse kayısı yagı geçiriyomuş. onu deneyeceğim. yine geçmezse lazerle yok ettirmeyi düşünüyorum. geçmiş olsun herkese