Dikkat Acımasız kadınlar güruhu mu oluşuyor!!!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve zeytin1955 tarafından 24 Eylül 2006 başlatılmıştır.

24 Eylül 2006
    Konu Sahibi : zeytin1955
  1. zeytin1955

zeytin1955 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Feminizm değişik kesimlerde değişik şekillerde yorumlandı..BEN HEP TÜRKİYEDE DEĞİŞİK BÖLGELER OLDUĞUNU HER BÖLGENİN KADIN TİPİNİN DE FARKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞÜMDÜR.. Bir elinde cımbız bir elinde ayna tipli kadınların feministlik adına yanlarında olmayı düşünmedim..Ama meslek hayatım boyunca gerçekten yardıma ve desteğe ihtiyacı olan kadınlara da yardımcı olmaya çalıştım..

Son zamanlarda bir gözlemim oldu; yüz yıllarca ihmal edilen, itilen aldatılan ve yanlız bırakılan kadınlar artık sokaktalar..Geleneğinde kadınını kızını namusu olarak gören erkekler tarafından büyük şehirlerde terkedilerek sokoklarda bııraklan kadınar ve kız çocukları ,birer mayına dönüşüp sokaklara döşendi..Bu kadınlar ve kızları; göçtükleri yörelerin ayıbı, dayanışması ailelerinin korumasından da mahrum kalınca; kaybedecek değerleriı kalmadı canlarından başka... Yani işin kısacası ülkemizdeki ekonomk ve siyasi bozukluk, dengesizlk ;geleceğe güvenle bakamama, terör ve sosyal adaletsizlk nedeniyle ;göçlerin yarattığı ,değer yargılarını kaybeden erkekler ,kadınlar ve boşanan ailelerin güven duygusunu kaybetmiş çocukları nedeniyle bir tehlike sezmekteyim..Acı çektikleri için kaybeden oldukları için acımasızlaşan, vicdansızlaşan, sadece kendi çıkarı için başkasının evliliğini bile yıkmaktan çekinmeyen kadınlar...Acımasız kadınlar güruhu mu oluşuyor???

Ne dersiniz??​

2. 24 Eylül 2006
  3. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    bence hayatkadın _erkek değil insanı acımasızlaştırıyor...zor yaşam şartları yukarıda anlattıkların insanı duygusuz ve bencil yapıyor...

4. 24 Eylül 2006
  5. zeytin1955

zeytin1955 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnsanın acımasızlaşması doğrudur..Benim sorduğum şimdiye kadar ezilen kadınlar olarak dayanışmada bulunduğumuz kadınların artık ezen tarafa geçiyor olması..tehlike sadece ezen erkek değil artık...açıkça saklamadan gizlemeden ikinci kadınlığın meşrulaştırılması gibi geliyor..

6. 24 Eylül 2006
  7. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    evet haklısın artık evli erkeklerle birlikte olan kadınlarda da bir artış var..hatta daha çekici bulduklarını söyleyenler bile var...kendi cinsine nasıl yapar bunu bir insan anlamıyorum...bir güç savaşına döndürüyorlar..sen sahip olamadın ben kaptım gibi...ama bir düşünse o kaptığı erkeği yine başkası elinden kapabilir...

8. 24 Eylül 2006
  9. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yazdıkların çok doğru bence.Keşke böyle olmasaydı.Bir kızım var ve açıkçası geleceğinden çok endişeliyim.Onu nasıl olurda bu ortamın içine bırakırım bilmiyorum.

10. 26 Eylül 2006
  11. zeytin1955

zeytin1955 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili Zeliha...resimdeki senin kızınsa henüz o'nun için üzülecek zamanda değilsin...Ümid ederim ve dilerim kızın hiç üzülmez...

Ayrıca zamanımızın kızları pek üzülecek gibi görünmüyorlar...Daha kolay arkadaşlıklar kuracak ortamlar bulduklarından ilk ve tek aşklar azaldı gibi geliyor bana..Acaba yetişkin kızları olan var mı aranızda? kendi yetişme şekilleri ile kızlarının davranışları arasında hangi farklar var???

12. 26 Eylül 2006
  13. masal

masal Guest

benim iki tane kızım var.büyüğü artık genç kız oldu. ben yıllardır bu ikinci kadınla mücadele ediyorum. ilerde kızlarım da affetmiyeceğim tek hata evli bir erkekle birlikte olmaları olur. kızlarım da bilirlerki O zaman ben onları hayatımdan ebediyen çıkarırım.

14. 26 Eylül 2006
  15. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    yorumlarınızda cok haklısınız ben bırde dıger yonunu duşunuyorum bır kışı aldattıgında karşı kışıdemı aldatmalı herkesın namusu kendınden sorulmayacakmı ben buna namus gozuyle bakıyorum sız ne dersınız

16. 26 Eylül 2006
  17. masal

masal Guest

kısasa kısas, hiç bana göre değil. bazıları ne gurursuz kadınsın diyebilir ama ben sonuna kadar eşimi kazanmaya çalışırım.

18. 26 Eylül 2006
  19. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bayan bu konuda haklısın.ıkısı ayrı konular zaten