dikkat ;Çatlatma İğnesi Kullananlar lütfen tecrübelerinizi paylaşın

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hilalnur tarafından 10 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : hilalnur
  1. hilalnur

hilalnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çatlatma İğnesi adet döneminin 12-13 . gününde göbekten yapılıyor. öncesinde yumurtanın olgunlaşması için hap kullanıyorsunuz . vücut ısınız tavana vuruyor ve ağrı cabası ..36.. saatte ilişki öneriliyor .. ama bu yalnızca öneri diil.. çünkü 36 ncı saat kaçtımı geçmiş olsun.. çünkü yumurtlamanın tamamlanıp yumurta hücesisin aşağı düştüğü ve hazır beklediği saat o .. 1 saat sonra bütün çabalar boşa . benden bir önemli bilgi.. sizlerden de bildiğiniz az çok her türlü öneriyi paylaşmanızı bekliyoruz

elur ve Yudil bunu beğendi.
  2. 10 Mayıs 2008
  3. hafsaa

hafsaa Guest

ben boyle bılmıyorumdum ben çatlatma iğnesı vurundum 38 saat sonra asılama yapıldı zaten spermin yumurta ile buluşması 10 saate yakın bı zaman ve hamıleyım bıraz kesın konusmussun sankı

elif1996 bunu beğendi.
  4. 10 Mayıs 2008
  5. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    çatlatma iğnesi kalcadan yapılıyor eğer tup bebek denemesi ise 36 saati kesinlikle geçmemesi lazım eğer aşılama ise yine 36 saati gecmez ama yinede tup bebekte olduğu gibi değildir çünkü yumurtalar çatlasa bile içerde oldukları için hala döllenme şansları vardır bilgilerinize arz ederim 9 yıllık tecrübedir

6. 10 Mayıs 2008
  7. hilalnur

hilalnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    paylaştığınız bilgi ve tecrübeler için kendi adıma ve bilmeyen diğer arkadaşlar adına teşekkür ederim.. benim bahsettiğimde aşılama yaptıran bir arkadaşımdan aldığım bir duyum.. bir çok yerde baktım bu konuda kesin veriler yok.. bu yüzden bu formla bilgi edinmek ve bu vesileyle edindirmek istedim.. bunu duyduğumda ben de çok şaşırdım amacım bilmişlik yapıp yanıltmak deil bir çok insan gibi bilgiyi paylaşmak ..buradan oraya öyle yansıdıysa afedersiniz. galiba ben pek kendimi ifade edemeyeceğim burada .. göbekten mezuğuna gelince ben de vuruldum bana göbekten vurdular atmasyon bir durum yok yani.. 36 saat sınırlaması yani 1 saat i geçmememsi lazım koşulu anladığım kadarıyla tüp bebek için geçerliymiş..hatta aşılama yönteminde bile .. bakın bunlar da bir bilgi .. sadece paylaşım yani .. öyle yanlış bilgilendirme durumu yok yani.. fikrinizi paylaşırdınız tecrübenizi de .. benim de yaptığım buydu .. hepinize iyi günler .. teşekkürler

8. 10 Mayıs 2008
  9. hafsaa

hafsaa Guest

valla bende aşılama yaptırdım ve catlatma ığnesı vurundum kalcadan yapıldı
    gobekten yapılan yumurta geliştirici

10. 10 Mayıs 2008
  11. hilalnur

hilalnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mesela bir de şu konu takılıyor kafama.. edindiğim bilgi şöyle :çatlatma iğnesi ve yumurta geliştirme ilaçlarını dr .. yumurtlamanın gerçekleşmediği durumlarda mı verir.. yani ovulasyonu bunlarla sağlıyor bir nevi.. ben şimdi ilaç almadan ve iğne olmadan denesem ovulasyon testini . belki de 11. ya da 12.. gün olmuyordur..? bir de ovulasyon testi çatlatma iğnesi yaptıran kadınlarda kullanılmamalı bu da bir bilgi yanlışsa düzeltin ki diğer yanlılş bilgilerde düzelsin.. teşekkürler tekrar

12. 10 Mayıs 2008
  13. hafsaa

hafsaa Guest

evet ben pkos hastasıyım yumurtaların gelışmıodu yumurta gelıştırıcı ıgne oldum 12 gun
    sonrasındada çatlatma vurundum sonra asılama yapıldı

14. 10 Mayıs 2008
  15. mumudihaba

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kadında herşey doğal ovulasyon oluyor erkekte sperm hareketsizliği var mesela yinede kadına ilaç veriliyor yada iğneyle yumurtaların birden fazla olması sağlanıyor ki şansımız dahada fazlalaşsın sonra erkeğin spermleri yıkanıyor ve döllenmeye hazır hale geliyor 5 dakikalık basit bir işlemle vajenden döllenmeye hazır spremler içeri veriliyor yarım saat masada yarım saatte dinlenme odasında uzanarak dinleniyorsun sonrası kader kısmet tabi bu işlem aşılama için yapılıyor

16. 10 Mayıs 2008
  17. NEXSXELXIX:))

NEXSXELXIX:)) Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çatlatma iğnesi göbekten vurulmaz demişiniz ama bende göbekten vurdum malesef ben adet oldum.
    bir arkadaşımda göbekten çatlatma iğnesi vurdu ve 36 saat sora aşılama ve şimdi hamile:)

18. 10 Mayıs 2008
  19. mumudihaba

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    teknoloji hergün gelişiyor en son 1 yıl önce tedavi olmuştum eğer değiştiyse olabilir ama hiç duymadım