Dikkat! TV'lerin frekansları 27Ekim'den itibaren değişiyor!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Ev -Hanxixmxix tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Ev -Hanxixmxix
  1. Ev -Hanxixmxix

Ev -Hanxixmxix sevgiler Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    TV'lerin frekansları değişiyor. TÜRKSAT, yeni frekans listesini yayınladı
    Frekansların değişeceği 27 Ekim saat 02:00 saatinde büyük şehirlerde bir sorun yaşanmayacağı; fakat bazı küçük ilçelerde yayınların geçici bir süre kesilebileceği duyuruldu.

Eğer uydu alıcınızda ''otomotik arama özelliği'' varsa kanalları bu özelliği kullanarak bulabilirsiniz
    UYDU ALICILARINDA PARAMETRELERİ DEĞİŞEN BÜTÜN KANALLARIN AYNI ANDA YÜKLENMESİ

i. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

j. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İLE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

k. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ' 12731 ' değerini girin.

l. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 3333 ' girin..

m. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' V ' , ' VERTICAL ' yada ' DİKEY' olacak şekilde değiştirin.

n. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 3 / 4 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

o. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.
    Yüklemeyi tamamlayabilmek için ; önce aynı yerde bulunan ' NETWORK SEARCH ' yada ' ŞEBEKE ARAMA ' seçeneği ' ON ' yada ' AÇIK ' yapıldıktan sonra Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

r. Frekans değişikliği işlemi, ASLA ÇANAK ANTEN AYARI gerektirmeyecektir. Lütfen bu nedenle anteninizin konum ayarı ile oynamayınız.
    alıntıdır

2. 27 Ekim 2008
  3. elavinya

elavinya Başarmanın yarısındayım,başaracağım dedim çünkü :) Üye

Beğenildi:
    484
    Ödül Puanları:
    188
    yaaa varya süpersin canım nasıl güzel anlatmışşsın şu an arama yapıyo bulcak gibi sen bunları nerden öğrendin çok saol olunca haber veririm

4. 27 Ekim 2008
  5. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok sağol cnm ben sabah denedim beceremedim ama şimdisenin tarifinle deneyeceğm.

6. 27 Ekim 2008
  7. nihal75

nihal75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm eşim ayar yapıyım derken hepten sildi ne yapmalıyız acil yardım

8. 27 Ekim 2008
  9. burrbb

burrbb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bizim evde Allahtan kablolu tv
    ama işyerinde bu yazanları denedim yine de olmadı niyekine-tatlicadiarzu-

10. 27 Ekim 2008
  11. boncuk2334

boncuk2334 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar ben yaptım ama yeni eklenen kanallar çok arkalarda yer aldı.ben o kanlları nasıl önlere geçirecem

12. 27 Ekim 2008
  13. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    oooo ben çoktan yaptım hatta öncesinde bütün kanalları silip yeniden arattım
    görüntü artık daha parlak gibi sanki

14. 27 Ekim 2008
  15. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146

canım sizinkinin markası ne
    favari kanallar yapabiliyosan onları bi araya topla
    yada atlama falan vardır yer değiştirme öyle tek tek taşıyacaksın biraz zor olur tabi
    ama daha kolay bi yöntem varsa bilmiyotum kolay gelsin canımsüprizzzzz

16. 27 Ekim 2008
  17. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ya arkadaşlar tanıtımdakileri yapıyorum ama türksat 1-c yi bulamıyorum 1-b var türksat var başkada yok diğerleri zaten işe yaramıyor nasıl yapcam onu nasıl bulcam.

18. 27 Ekim 2008
  19. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bir kaç işe yarmaz kanal buldu,gercek kanallar yok.şimdi nolcak ?
    terarlıyorum aynı işlemi,bu seferde secim gerçekleştirilmiştir. diyor.ama sonuçta kanallar yien yok.