Dikkat! Virüs var

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

18 Ocak 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148

Virüs tehlikesi! Bu günlerde posta kutunuza düşen maillere dikkat edin.
    CHIP Online

Spam mailin yönlendirdiği virüs içeren web sayfası.Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, teknolojinin hızına paralel olarak, amacı tamamen kullanıcıya zarar vermek olan virüs, solucan, truva atı gibi küçük yazılımlar da hız kesmiyor. Posta kutunuza "Sevgi" sözcükleri içeren mailler geliyorsa oldukça dikkatli davranmanızda fayda var.

Posta kutunuza düşen spam bir maille yayılan virüs, mailde bulunan adrese tıklarsanız sizi bir web sayfasına gönderiyor. Açılan sayfada bulunan büyük kalp resminin altına iliştirdiği "WITH_LOVE.EXE" adlı dosyayı indirmenizi istiyor. Eğer dosyayı indirip çalıştırısanız sisteminizdeki EXE dosyalarına "WORM_NUWAR.BK" adındaki solucan (worm) bulaşıyor.

Asıl ismi WORM_NUWAR.BK olan solucanın diğer Anti-virüs yazılımlarında geçen takma isimleri şöyle:

- Trojan-Downloader.Win32.Tiny.et (Kaspersky)
    - Trojan.Packed.8 (Symantec)
    - TR/Small.DBY.J (Avira)
    - Mal/HckPk-A (Sophos)
    - Trojan:Win32/Vxidl.gen!B (Microsoft)

2. 18 Ocak 2008
  3. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet aynen hayatım bizimkine gelmiş ama nasıl bilmiyorum yazdıgın şekilde mail falan da acmadım ama virüsün adı turuva atı bir türlü silemedik programda var ama hiç etki etmedi sürekli tarıyorum buluyo ama yok edemiyo bitürlü

4. 18 Ocak 2008
  5. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bizede başkaları tarafından yollanıp o kişiye sordugumuzda biz böyle birşey yollamadık diyor bikere acıp baıktık dosyaya virüs cıktı yollayan kişilerede akrabamız msnden yollanıp bilinmiyor bu nasıl birşey başınıza gelen varmı
    bide anti vürüs programı oldugu halde niye işe yaramıyor