Dikkat! Yıkamadan giymeyin

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve D e r i n s u tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

12 Kasım 2008
    Konu Sahibi : D e r i n s u
  1. D e r i n s u

D e r i n s u Elinebelinedilinesahipol. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaslar,

Yeni aldigimiz iç giyim, çorap ya da farklı kıyafetleri yıkamadan giymeyin.Biz bukonuya cok önem veriyoruz.Annem tekstil sektöründe calisiyordu.Bize derdi.Ürünler yerlerde dolasiyor,tozlaniyor,ayaklar altinda,boya katki maddesi artik kalabiliyor.Özellikle cilde direk temas eden ürünleri camasir makinenizin kisa programinda yikayin.Cildi tahris edip,allerjik kasinti türü etkilere yol acabilir.
    Özellikle ilk giymede cocuklarin,yeni dogan bebeklerin kiyafetlerinide yikadiktan sonra ayriyeten ütüleyin.

ozge_91 bunu beğendi.
  2. 12 Kasım 2008
  3. beNnadiye

beNnadiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm cnm ben aldiğim yeni ne varsa yıkar ve ütler öyle giyer ve çocuklarımda öyle giydririm
    bu konuda çok haklsın ve dikkat etmek gerek
    özelikle iç çamaşir konusunda çok hassas olmalyız

4. 12 Kasım 2008
  5. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    boyle guzel bilgiyi bizlerle paylastigin icin cok sagol canim gercekten ic camasirina cok dikkat etmek lazim

6. 12 Kasım 2008
  7. Merdiyet

Merdiyet BoNcUğUm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    en tıtızlık gosterdıgın konudurr . asla yıkamadan ıc camasırları gıymemm asla

8. 12 Kasım 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Bende kesinlikle yeni ne alırsam alayım yıkar öyle giyerim...
    Hem giymek istesemde yeni eşyalarda itici bir koku var,sırf onun için giymem..

zeyzey3428 bunu beğendi.
  10. 12 Kasım 2008
  11. Cilek

Cilek 03.10.2010 Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    153
    ewt bu konu çok önemli kızlar.internette kıyafeti yıkamadan giyen birinin cildindeki yaraları görmüştüm çok kötüydü.bende ne alırsam yıkarım öncelikle

12. 16 Kasım 2008
  13. batangüneş

batangüneş Guest

evet arkadaşlar. gerçekten de çok güzel ve çok da önemli bi konuya değinmişsiniz.teşekkürler..
    adresime gelen bi mail de kadının göğsünde derin yaralar oluşmuştu,ve maile baktığımda yemin ediyorum nerdeyse 1 hafta kendime gelemedim,bilsem bakmazdım.kendim yeni alınan hiçbişeyi yıkamadan giymememe rağmen çok kötü oldum.
    sebebi yıkanmadan giyilen iç çamaşırı.
    LÜTFEN DİKKAT ARKADAŞLAR.. sağlıklı günlere...

14. 16 Kasım 2008
  15. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet fabrikada nasıl üretildiğini görseniz yıkamadan giymezsiniz emin olun. ben bir tekstil fabrikasında staj gördüm. kumaşlar geliyo tophalinde millet terli omuzlarına yüklüyerek taşıyo. sonra bir kıyafetin üretilmesi için o fabrikada kaç kişi varsa herkesin eline değiyo herkesin o ürün için ayrı bi görevi oluyo çünkü. insan bu sonuçta temizi var pisi var, herkesin elinden geçiyo. sonra kumaşı boyama esnasında kalan kimyasal atıklarda var. kesinlikle yıkamadan giyilmez.

16. 16 Kasım 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Benim kuzenim ünlü bir firmanın kot fabrikasında çalışıyor yani hangi marka oldugunu söylesem şok olursunuz okadar iyi görülen bi marka :1shok:
    anlattıkları inanılmaz kotlar işlem gördükten sonra yerlerde ve üzerine basıyorlarmış yer kalmıyormuş mecbur kalıyorlarmış işte gelenin geçenin ayak izi...
    Ayrıca bir kotun en fazla üretim maliyeti 7 YTL ymiş:1shok:evet sadece 7 YTL...
    Yani siz siz olun yıkamadan giymeyin başa gelmeyince anlaşılmıyor çünkü pek...yerimseniben

18. 16 Kasım 2008
  19. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de iç çamaşırlarımı kesinlikle yıkamadan giymem...kaç kişinin eli değiyor...düşününce bile insan bi tuhaf oluyor,herkes dikkat etmeli bence de...