(¯`¸·´¯)Dikkat(¯`·¸´¯)

Konusu 'Dostlarımızın Köşesi' forumundadır ve Yeliz tarafından 17 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Yeliz
  1. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bu hafta başında eşime bir tavşan getirmişler.iki tane üni.öğrencisi pazardan almışlar tavşanı nasıl yapmışlarsa tavşancığın iki arka ayağını kapıya sıkıştırmışlar ve ikiside kırılmış o kadar kötüki kemikler dışarıda.eve götürdüm baktım iyileşmeye başladı ve biraz ayaklarının üstüne basmaya başladı taki az önceye kadar tavşancık öldü kanama yapmış ayakları.ya rica ediyorum bakamayacağınız hayvanları sahiplenmeyin.neler geliyor hergün çok üzülüyorum buna yürekmi dayanır.

2. 18 Mayıs 2007
  3. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım nasıl uzuldum.kıyamam.evet asırı hayvan sever bırı olarak bende cok kızıyorum bakmayacaksan nıye alıyorsun.cocugun oldugunda sıkıntıya dusuncede sokagamı atacaksın yanı.sana bagımlı muhtac bır hayvan yazık yaaaa

4. 18 Mayıs 2007
  5. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evet küçük burnu artık hareket etmiyor moralim bozuk ben tavşanımı istiyorum.
    senağlama

6. 18 Mayıs 2007
  7. Yelizz

Yelizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    YELIZ cok uzuldumm :çok üzgünüm:ve ayni zamanda cok da sinirlendim...boyle bunun gibi bir cok insan var..alip alip bakamiyorlar veya bakmak istemiyorlar..oyuncakmis gibi..bende sana katiliyorum YELIZcim arkadaslar hayvan almadan iyice tartin dusunun cunku sonucta bu da bir candir..cok yazik cok..cok uzuldum :çok üzgünüm:

8. 22 Mayıs 2007
  9. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    yahu bir kere sevmeyen hayvan filan almasın.o hayvanada yazık.neden sevmeyen diyorum çünkü seven zaten hayvanı saldım çayıra mevlam kayıra diye evde öyle bırakmaz hele ki bir tavşan.onu takip edeceksin ya sürekli.umarım biraz sert değildir dediklerim ama hayvanlar konusunda asla taviz vermedim kendimden aşırı bir tutkuyla bağlıyım onlara.yazık o hayvana ya.İNSANDAN VAZGEÇERİM AMA BİR HAYVANDAN ASLA!

10. 3 Haziran 2007
  11. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    vijdansız bu insanlar yelizcigim basın sagolsun sevgiler

12. 3 Kasım 2007
  13. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bugün yine üzücü bir olayla karşılaştık.akşam 17.30 da eşimin yanına kliniğe gittim birlikte alış-verişe gidecektik.tam kapıdan çıkıyordukki bir bayan kucağında sarıp sarmaladığı kedisiyle geldi.kediciğe motosikletli iki çocuk çarpıp kaçmış.görenler öyle söylemiş.bu olay sabah 8'de olmuş.komşuları kadına akşam haber vermişler.kedinin karın bölgesindeki organlar dışarı çıkmış.ama saatler geçmesine rağmen ölmemiş kedicik.sürüne sürüne sokağa kadar gelmişte onca insandan bir taneside şu kediciğe bir bakalım ne olmuş dememiş.apar topar ameliyat etti eşim.ilaç verdi.kedicik sanki ağlıyordu geldiğinde.dikişler attı yarayı güzelce kapattı.ilaçta verdi.inşaallah ölmez.

insanlara ne oluyor böyle anlamıyorum.daha bitmedi.kedinin sahibi köyde oturuyor.kediyi sarıp yola çıkmış araba bulmak için ama ne mümkün kimse durmamış.sonunda bir araba durmuş.yaşlı bir amca ne o kızım demiş.oda kedimi veterinere götürmem lazım yolunuzun üstüyse bırakırmısınız demiş.adam arkadan minibüs geliyor sen en iyisi ona bin demiş.kadın minübüs yavaş gider kedim yolda ölür deyince adam -ehh napalım yani- deyip son hız uzaklaşmış oradan.sonuç olarak minibüsle geldiler.

birde işin başka bir tarafı var.sahibi kediyi öyle bir sarmışki hiç bir yeri görünmüyordu.yol kenarında durduğunda arabayla geçenler onun bir kedi değilde bebek olabileceğinidemi düşünmediler.sakın yanlış anlamayın kedi önemsiz demek istemiyorum.ama demekki orada sarılı olan insanda olsa bizim insanımız insani duygularını yitirmiş.geçen gün bir arkadaşımız bir konuyla ilgili bu dünyadan taşınmak istiyorum yazmıştı.bende katılıyorum.eğer gidecek bir yer varsa bende gelmek istiyorum.

14. 3 Kasım 2007
  15. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım çok üzüldüm..bende cok karşıyım,sokaklarda cins köpekler bile dolaşıyor.madem bakamıcaksan ne diye alırsınız..yazık değil mi!evim hayvan barınağı gibi,içim dayanmıyor ne bulsam topluyorum..biraz duyarlı olsalar keşke...bir hayvanı alıp bir hafta bile beslesen,inanın insandan daha cok bağlanır sahibine..daha cok sahip çıkar ve sever...sokağa atıldığı an hissettıkleri bir hayvandan daha ötedir..

16. 4 Kasım 2007
  17. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Çok üzüldüm o kediciğe:çok üzgünüm:Umarım sağlığına kavuşur. Bu kadar duyarsız olduk işte. Kedinin organları dışarda demişsiniz kimse görmedimi ya neden görmezden geliniyor neden biraz olsa hayvan sevgisi şu insanlara işlemiyor:çok üzgünüm:Ve dediğiniz doğru o sarılı olan bebekte olsa almazlardı bukadar vicdansız olduk maalesef:çok üzgünüm:

18. 4 Kasım 2007
  19. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım bu kadar vicdansız ve kör olduk.sabah 8 de görmüş kediyi komşular sahibini tanıdıkları halde hiç biri haber vermemiş,yardım etmemiş.
    açıkta kalan organlar kurumaya başlamıştı.eşim serumla yıkadı.şimdilik haber gelmedi.inşaallah birşey olmaz.