Dil altı yapışıkmış

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve kedicik81 tarafından 20 Ocak 2008 başlatılmıştır.

20 Ocak 2008
    Konu Sahibi : kedicik81
  1. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sızlerden bir fikir almak ıstıyorum 3.5 yasında oglumvar bazı harflerı soyleyemedıı ıcın ve dılını cıkartamadıgı ıcın doktora getırdık dıl altı yapısık cıktı amelıyat olacak dedıler aslında korkum su bukonuda hıcbır bılgım olmadıgı ıcın dıl altının kesılecek olması benı korkuttu acıkcası boyle bır sorunla karsılasan varmı aranızda kafam cok karısık

2. 20 Ocak 2008
  3. kedicik81

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    nefinnn tesekkurler bakacam sımdı

4. 20 Ocak 2008
  5. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim,cok gecmis olsunnn,uzuldum canimm,ama sanirsam korkulacak birsey yokturr,malesef yradimci olamiyacmm,ins basina gelen arkadaslar yazarda sende rahatlarsinn,doktrlar ne diyor pekii,ins kotu birsey degildirrr,sevgiler,,dualrimiz seninle

6. 20 Ocak 2008
  7. kedicik81

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    cok tesekkur ederım sorunda bu 2 doktora gosterdık bırı hemen amelıyat olacak dedı dıgerıyse suan cok kucuk okula baslarken yaparız amelıyat dedı bızde karar veremedık neyapacagımıza bende belkı boyle bır sorunla karsılasan vardır dıye buraya yazdım bakalım ıns ,0fıkır veren olur

8. 20 Ocak 2008
  9. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canimm,eger simdi sorun cikmayacaksa,konusmasinda yemesinde ilerde olabilirr,,ama simdi konusmasinda,yemesinde yada cocugu rahatsiz ediyorsa bnce simdi yapin daha iyi,,ama yinede sen bilirsinn,googleden arastrdinmi,,yada baska uzman bir doktrora götprr,ama sanirsam korkulacak birsey degill,ozamn sende korkma uzulme gecer inss,

10. 20 Ocak 2008
  11. tugbamurat

tugbamurat bismillahirrahmanirrahım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım önce çok geçmiş olsun benim arkadaşımın kızındada vardı öyle bir sorun ameliyat oldu ve sorun ortadan kalktı zamanla konuşmasını düzeltti korkulacak bişey yok üzülme benim oğlumdada taaa 2 aylıkken doktor var dedi kesilecek dedi ama ben ,istemedim kestirmek çok küçük diye büyüyünce konuştukca kendiliğinden koptu şuan 3 buçuk olacak konuşmasında hiç bir sorun yok ama biz özellikle kayınvaldem çok konuşturdu onun çok faydası oldu kendiliğinden koptu

12. 20 Ocak 2008
  13. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç korkma oyle büyük bir operasyon değil
    buna benzer sorun benim büyük oğlumda var
    onun dil altında değilde, üst damağın perdesi üst iki dişin arasından çıkıyordu yani üst dudak üst dişlere yapışık gibiydi bu da konuşmayı etkiliyordu normalde diş etinden olması lazım dr. götürdüğümde yedi yaşına kadar bekleyelim kendiliğinden geri çekilebilir demişti dediği gibi oldu şimdi o perde daha yukarı çıktı
    sende başka dr.lara göster kaç yaşına kadar ameliyat olabilirmiş bir öğren
    ama olursa da kafana takma sadece ince bir zar ayrılacak
    annelik duyguların çok yoğun anlıyorum insan yavrusuna kıyamıyor
    şimdiden geçmiş olsun canım

14. 20 Ocak 2008
  15. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç endişelenme cok basit bi operasyon bi tanıdığımın oğlund oldu ufak bi cizmişler okadar korkma üzülme.....

16. 20 Ocak 2008
  17. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumun dilinin altıda bağlıydı.doğum yaptıktan sonra eve geldik.emdikten sonra kusamıyordu.boğulacak gibi oluyordu dr,a götürdük.dilinin altı bağlı dedi.2 türü varmış bazısı kendiliğinden yırtılıyormuş.yırtılmazsa ameliyat edeceğiz dedi dr.ama yırtıldı kendiliğinden.ama çok zorluk çektik.süt alırken hep yoruluyordu.2 dakika dinlenip dinlenip emiyordu.geçmiş olsun.

18. 20 Ocak 2008
  19. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    benim yiyeniminde de ayni sorun vardi dil alti yapisik oldugu icin konusmakta güclük cekiyordu cok basit ti dilin ordaki alt ceneye yapisik olan yerden hafif kesiliyor korkma canim gecmis olsun