Dilekçe (okuduğumda çok duygulandım)

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : BenDenizYildizi
  1. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Dilekçe:

"Tunceli İli Nazimiye İlçesi"nde teröristlerle girmiş olduğu çatışmada şehit olan oğlum jandarma komando........ nın geriye kalan askerliğini babası olarak tamamlamak istiyorum. Gereğini arz ederim."

Dilekçe Kars"tan gönderilmiş. Tunceli İl Jandarma Komutanı da buna cevap yazmış:

Komutanın cevabı:

"GÖNDERMİŞ olduğunuz 25.06.1999 tarihli dilekçeniz tarafımızdan alınmış olup, bu asil davranışınız bize güç vermiş, son derece duygulandırmış ve gücümüze güç katmıştır.
    Bizler, değerli şehidimizin komutanları ve silah arkadaşları olarak, aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden hainlerin dersini vermek, hadlerini bildirmek ve şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için, bu aziz vatan topraklarından olan Tunceli"deyiz.
    Hiç şüpheniz ve kuşkunuz olmasın ki; komutanları ve silah arkadaşları, şehitlerinin kanını yerde koymayacak, hainlere gereken dersi verecek ve kanlarının son damlasına kadar, bu vatanın birlik, beraberlik ve esenliği için hayatlarını ortaya koyacaktır.
    Siz ve kıymetli aileniz, memleketimizde rahat ve huzurlu olun. Şehitlerimizin bıraktığı yerden, kendi komutanları ve silah arkadaşları olarak, kutsal vatan görevine devam ediyoruz. Bu takdire şayan düşüncelerinizden dolayı şükranlarımızı sunar, size görev verildiğinde, yanımızda olacağınızı içtenlikle bilerek saygılar sunarız.

Osman Eker...

Jandarma Kurmay Albay...

Tunceli İl J. Komutanı..."

Vatanın bölünmez bütünlüğünü, bağımsızlığının ve hürriyetinin ilelebet devam etmesi için, kanının son damlasına kadar bayrağının göklerde sonsuza kadar dalgalanması uğruna, içindeki imanla düşmanla savaşmaya koşan, tarihe destanlar yazdıran ecdatlarımızın, Er ve Komutanlarımızın, vatan sevdalılarının, cepheye mermi taşıyan anaların, çocukların, tüm gazilerin ve şehitlerin, bu vatanın hayrı için bir çivi dahi çakanların hepsinden ALLAH razı olsun.

Kabirleri nur, makamları cennet olsun.
    Gözyaşları rahmet olsun.
    Çanakkale ve İstiklal savaşlarımızın şehitleri kadar, Vatanın bölünmemesi için terörle uğraşan şehit evlat ve kardeşlerimiz de aynı değerde şehitlerimizdir.
    Onları da rahmetle anmayı, duayı da unutmayalım.

Milli şairimiz Mehmet Akif'in dediği gibi;

"Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer"

Ruhunuz Şad olsun..

2. 14 Mayıs 2007
  3. asiali

asiali さゆり Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gercekten cok duygulu....tesekkurler

4. 14 Mayıs 2007
  5. olilya

olilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gerçekten çok duygulu emegıne yuregıne saglık

6. 14 Mayıs 2007
  7. mehalp76

mehalp76 Guest

hani tüylerim diken diken oldu derler ya işte öyle duygulandım gözlerim doldu,Allah bana da biricik oğlumu asker etmeyi Vatanı için hizmet ettiğini görmeyi nasip etsin.Şehitlerimiz nur içinde yatsın.. bizimle paylaştığın için sağol..

8. 15 Mayıs 2007
  9. hesna

hesna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah rahmet eylesin tüm şehitlerimizi aile lerinede allah sabır versin...
    çok duygulandım emeğine sağlık bizimle paylaştığın için teşekkürler...

10. 15 Mayıs 2007
  11. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    rica ederim arkadaşlar banada arkadaşım mail atmış bende okuyunca çok duygulandım sizlerle paylaşmak istedim.
    Şehitlerimizin kabirleri nur makamları cennet olsun

12. 15 Mayıs 2007
  13. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    deniz saol paylaşımın için..işte o şehitlik mertebesini hakeden Türk Evladını yetiştiren mübarek baba..evladının acısını içine gömerek,onun yarım kalan vatan borcunu ödemek istiyor..Böyle bir kutsal görev bilinci,Türklerden başka milletlerde biraz zor bulunur gibi geliyor..Tüm şehitlerimizin ruhları şadolsun.

14. 15 Mayıs 2007
  15. nuriye

nuriye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah rahmet eğleyin bütün şehitlerimizi.gerçekten çok güzel.

16. 15 Mayıs 2007
  17. elif_isra

elif_isra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya sabah sabah ağlattın beni .. paylaşımın için sonsuz teşekkürler...

18. 15 Mayıs 2007
  19. putzie

putzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her zaman söylerim oturduğumuz yerde huzurla oturuyorsak onların sayesindedir.bütün şehitlerimizi allah rahmet eylesin toprakları bol mekanları cennet olsun....