Dilerim ok kt...Ne yapmam lazm?..

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve civciv26 tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : civciv26
  1. civciv26

civciv26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar resimleri koyuyorum.bana bir akıl verin.bu dişlerin arası komposit dolguyla kapatılırmı.daha önce yaptıran arkadaşlar varsa bana yardımcı olun.lütfen.artık ağzımı kapatmadan gülmek istiyorum........ $Görüntü0530.jpg

$Görüntü0527.jpg

2. 8 Eylül 2009
  3. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle dişlerinizin ayrık olmasının nedeni belirlenmeli,büyük ihtimalle de iki diş arasına uzanan dudak bağı dediğimiz yapıdır.
    O bağ kesilip alındıktan sonra kompozit dolguyla tedavi yapılabilir ,fakat dişler daha iri olacaktır.
    Kaplama ile daha dengeli bir görüntü yapılabilir. Mutlaka bir hekime gidip görüş alın...

4. 8 Eylül 2009
  5. civciv26

civciv26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    peki o bağ kesilmeden dolgu yapılamazmı?

6. 8 Eylül 2009
  7. cans

cans Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım .. dişlerıne tel taktırıp arasını kapatabılırsın . ortodonti hekımlerı yapıyor .. 6 ayda dişlerın arası kapanıyor tamamen dogal .. sonra arkasına braket taktırıyorsun 1 yıl kalıyor .. hiç gorunmuyor .. kec yasında olursa olsun bı tedavı yapılabılır .. tamamen kendı dısleren ve kolay bır tedavı ..

8. 8 Eylül 2009
  9. braveqirl

braveqirl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm aynı sorun bende var bana dedıklerı su once tel takılcak bıraz duzelıcek daha sonra o et kesılıcek eger telden once o etı alırlarsa ıcerde yara yapıyomus

10. 8 Eylül 2009
  11. cans

cans Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dış etının kesılmesı o kadar koay bır operasyon kı .. lokal anestezı ıle 5 dk suren bır ıslem .. ertesı gun normal dışlerını kullanabılırsın .. ben aynı ıslemı yaptırdım .. sonuc cok guzel oldu ..

12. 8 Eylül 2009
  13. civciv26

civciv26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cans senindemi dişlerinin arası ayrıktı.nsıl bi işlem yaptırdın.komposit dolgumu yaptılar.anlatabilirmisin.bide resmin varsa bakmak isterim.yerimsenibenyerimseniben

14. 9 Eylül 2009
  15. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2. fotoğrafta sanki çene problemi de varmış gibi görünüyor, öyle mi? Alt çene öndeymiş gibi duruyor.
    Ben de benzer problemden dolayı tel kullanıyorum. Tel ile düzelebilecek bir durum, taktır derim.

16. 10 Eylül 2009
  17. civciv26

civciv26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yok canım çene problemim.resim çekerken dişlerimi üst üste getirdim.boşluğu daha iyi görün diye.

18. 11 Eylül 2009
  19. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Bahsettiğimiz operasyon denildiği gibi 5 dak süren bir işlem.
    Anladığım kadarıyla siz bu durumdan uzun zamandır çok şikayetçisiniz,gittiğiniz hekim arkadaşlar size bu bağın alınması gerektiğini söylemişler,artı dolgu ile de düzeleceği söylenmiş.Bence hekimizi dinleyin.Sizin için en uygun kararı burda sizin çektiğiniz fotoğrafa bakarak biz veremeyiz.
    o bağ alınmadan dişler arası düzelmez.neden ortadan kalkmadan sonuç alamazsınız...