dilim pabuç kadarmış !!!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve burcu_01 tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

27 Mart 2010
    Konu Sahibi : burcu_01
  1. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar çook güzel bir ilişkim var bir buçuk senedir birlikteyiz.. sevgilim bana çok düşkündür.. annesi sevdiğim yemeği yapınca bensiz hayatta yemez bile.. illa beni de çağırır.. çok değer verir.. prensesler gibi davranır.. ama benden bi şikayeti var dilim pabuç gibiymiş.. çok hazırcevapmışım.. çok cadıymışım.. bu huylarını biraz olsun törpüle her şeye ters cevaplar verme diyor.. ama inanın yapım böyle.. biraz dik dik konusurum.. normal konusmam böyle.. o da yumusak konusmamı istiyor böyle tatlı dilli olmamı istiyor her daim.. geçen gün arabadaydık eniştesi bakkala girdi ben de arkasından gittim cips seçmek için geri döndüm "aşkım sana hangisinden alalım" dedim "çekirdek alın" dedi ben de "cipsi soruyorum şuan sana" dedim bozuldu.. istemiyorum cnm dedi.. neden hala inatla böyle dik dik cevaplar veriyosun beni 5 yasında çocuk gibi azarlıyosun cümlemi bitirmeme izin vermiyosun dedi.. ama ben azarlamak amacıyla söylemedim onu acelemiz vardı ve hemen cipsi söylemesini istedim.. neyse o da surat astı ben de.. bunun gibi bi çok şey var.. benim konuşma tarzıma hala alışamadı.. onu azarladiğimi düşünüyor.. ama ben azarlamak maksadıyla hiç bişey söylemiyorum.. bi de şaka yapacak olsa hemen cevabını veriyorum.. evet bazen tersliyorum.. ama ben hep böyleydim.. normal konuşma tarzım dik dik.. benim niyetimi bilenler hiç sorun etmiyor. ama sevgilim bir bucuk senedir bu huyumu törpülememi daha yumusak konusan daha kibar daha güler yüzlü daha tatlı dill birii olmamı istiyor.. nasıl olacak ki.. CADIARZU insan bu huyunu değiştirebilir mi ?

Son düzenleme: 27 Mart 2010
  2. 27 Mart 2010
  3. pierid

pierid Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşım,
    ne desem bilemedim. ınsanın huyunu değiştirmesi gerçekten zor. Konuşma tarzı ya da davranışların değişmesi uzun zaman alır. Ama belli bir zaman geçtikten sonra çiftler birbirine benzemeye başlar.
    Yavaş yavaş onun söylediklerine daha dikkat etmeye başlarsın. Ama dediğim gibi dikkat edersin ama yapının da değişmesi zor gerçekten. Ama bribirinizi sevdiğinize göre hem o sana alışacak hem de sen onun suyuna gidiceksin ve bu şekilde anlaşmaya devam ...:)

4. 27 Mart 2010
  5. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.155
    Ödül Puanları:
    238
    burcucum bence huyların değiştirilmesi zordur,çünkü yapım böyle diyosun.Tamamen değiştiremezsin de mesela o cips-çekirdek muhabbetinde olduğu gibi bi muhabbet geçtiğinde kendini frenle o anda sus içinden 10 a kadar say sonra söliceğini sakin bi şekilde söyle. Çaba göstermen bile sevindirir onu :1hug:
    Hem her şey güzelken o da bu hallerini takmasın canım zaten sen kötü niyetinle yapmıyosun ki bunu o da biliyormuş, istemeyerek yapıosun.
    Senin bi yerde yorumunu okumuştum tatlım, yanlış hatırlamıyosam orda sevgilinin çok titiz olduğunu söylemiştin.Mesela bu da onun yapısı, titizlik güzeldir ama aşırıya kaçmayabilir, ama sen ona bu huyunu değiştir diyo musun? hayır.Çünkü O'nu O olduğu için seviyosun.:asigim:
    Hem her güzelin bir kusuru vardır dimi ama yerimseniben

6. 27 Mart 2010
  7. Chevi

Chevi Guest

kaydirigubbakcemile3 ne güzel seni çekiyor işte..
    bence onun hatırına bıraz alçaktan alman ilişkının sağlığı açısından iyi olacaktır:)

8. 28 Mart 2010
  9. burcu_01

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    hehehe saolun kızlar aklinialirimsmile evet ben onu değiştirmeye çalişmiyorum.. hiç çalışmadım cidden.. biliyorum çünkü yapısı öyle.. çok titiz çok didikçi.. her seyi didikler.. her seyin bi cevabını arar.. her seyin kusursuz olmasını ister.. tipik başak burcu.. ee beni de didikliyo işte.. illa çıkaracak kötü bi yönümü.. ben cidden kötü niyetli değilim.. bazen melek gibi oluyosun sonra içinden bi cadı çıkıyo diyo.. lafa bakar mısınız.. cadı diyo bana.. e sen böle dersen benim şevkimi de kırarsın beni daha çok sinirlendirirsin diyorum.. söz verdi eleştirmicem bi daha seni dedi gene tutamadı sözünü gene bu aralar taktı benim pabuç dilime.. bi ara bu konu yüzünden çok kötü kavga ettik.. ben sinirlendiğimde biraz ses tonum yükselebiliyor.. sakinliğimi kaybedebiliyorum.. ama çoğumuz böyle değil miyiz. o hiç hoşlanmıyor işte.. cadılık yapma sakince konuş sakince tartış tartışırken bile askım hayatım de diyor.. olur mu kızlar ama yaa.. ben sinirden köpürmüşüm ona bi de aşkım dicem.. elimde değil sinirliyken gülümseyemiyorum ya da tatlı dilli olamıyorum.. mesela bigün bana aşkım göz altı torbalarını aldıralım mı ilerde dedi.. ben de sinirlendim gene.. beğenmiyosan gözünün altında torbacıklar olmayan bir sürü kız var dedim.. vay efendim ben neden sakin sakin cevap vermemişim.. olur hayatım dememişim veya neden hayatım dememişim.. böyle bi durumda siz nasıl tepki verirdiniz kızlar.. beğenilmediğinizi düşünmez miydiniz.. bi bucuk sene sonra benim göz altı torbalarım sana neden battı yani ?? ne varmış bunda.. bu sefer ben sinirlendim sert bi tepki verdim diye daha da uzadı kavga.. her kavga zaten ben neden sinirlenmişim sakin olamamışım sorunuyla daha bir uzuyor.. yani sinirlenmeme karışmasa orda uzamicak konu.. takıyor benim bir anlık tepkime çıkışlarıma.. çok sert ve keskinmiş çıkışlarım. ona orda neden hayatım dememişim de git göz altı torbası olmayan bi kız bul demişim.. neyse bu konu uzadı uzadı.. olmicak dedi.. ben anlaşamicam senle dedi. e ben de burnumdan kıl aldırmıyorum. ayrılalım tamam dedim.. hemen tamam diyosun hiç kendini düzeltme çabasına girmiyosun dedi.. yok dedim benim düzeltecek bişeyim yok.. ben gayet düzgünüm.. git daha iyisini bul dedim.. bu sefer de geldi bana seranat yaptı.."ne senle yaşanıyor ne de sensiz oluyor bu garip bomboş dünyada.. ne kahrın çekiliyor ne dertlerim bitiyor gülmüyor bu yüzüm gülmüyor" diye.. böyle bir şarkı var.. geldi yanıma bunu söyledi.. tamam seni böyle kabul edicem.. değişmeni istemicem.. seni çok seviyorum.. napim böyle kal varsın değişme dedi.. ya iyi de değişecek düzeltecek bişey yok ortada.. ben gayet normal bi tepki verdiğimi düşünüyorum.. sinirliyken siz hiç ters bi çıkış yapmaz mısınız.. yok benim öyle bi hakkım yok.. bu aralar gene taktı benim pabuca.. off off

10. 28 Mart 2010
  11. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aaa aynı beeen :KK70:
    benımde cok asi bi yapım vardır kolay kolay ne tamam ne evet derim oda cok rahatsız oluyordu eskılerden bızım 2 yıl olmak uzre yeni yeni ben de biraz anlayıslı olma once bi bakarız deyip dusunme payı bırakıp ondan sonra cevap vermeye başladım. oda artık tepkılerıme daha alısık hale geldı sanıyorum :)
    birde ani tepkilerim fazladır. cok cabuk kızarm bırazda sesim yükselir. onu degıstıremedm daha ama o ilk tepkilerimi artık cok takmamaya basladı. eger uzatıyorsam devamına bozuluyor ama ilk ani tepki ve agir laflarıma birsey demiyor. sadece ben cok üzülüyorum aşırı pişman oluyorum. sanıyorum oda bu yuzden bırsey demiyor. cunku anlamaya baslıyorum hatalarımı.
    bence sızde de bıraz zaman gecsın bide araya hafif bi uzak kalma gırerse ( arkadasım askere gıtmıstı 6 ay yoktu) sanki hersey daha cok oturuyor gıbı bence... yoksa huy degıstırmek cok zor.. bide mecburda deiliz bence hatalarımızı gorup tekrarlamayalım yeter. kımse ıstedı dıye sut dokmus kedi gibi olamam her an..

12. 28 Mart 2010
  13. burcu_01

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bi de kendisi öyle sakin öyle rahat bi insandır ki.. kolay kolay sinirlenmez.. her zaman sakince ve tane tane konuşur.. o sesinin bir kez olsun yükseldiğini görmedim.. acaba diyorum bu çocuk sinirlerinimi aldırdı.. benim elimde değil kızlar.. sinirlenince cadılaşıyorum evet. azarlıyomusum bozuyomusum yok öyle bişey o öyle algılıyor.. ama acaba diyorum cidden ben farkında değilim de mimiklerim falan azarlar gibi mi oluyor.. arkadaslarıma sordum.. kızlar ben bazen ani ve sert çıkışlar yapiyo muyum dedim. evet dediler.. ama biz iyi niyetini biliyoruz.. batmıyor bize gocunmuyoruz dediler.. bi keresinde arkadasım bana bişey sormus ben sertçe "ne alaka" demişim.. bunu söyledi arkadasım.. o an bozuldum bir an cidden çok sertti ifaden dedi..kaşını hemen çattın ve ne alaka dedin bozuldum ama sonra seni daha iyi tanıyınca anladım içinde bişey olmadiğini dedi.. anlık yani benim bu çıkışlarım.. ama kırıcı olduğunun farkında değilim.. kaşlarım doğuştan çatık ve çok sık gülmem.. yüzümde sert bi ifade vardır.. e sinirlenince de ses yükselebiliyor.. nasıl törpüleyebilirim ki.. artık pabuç dilli demesini istemiyorum sevgilimin.. cadı demesini hele hiç istemiyorum.. kendisi gibi sinirleri alınmış sakin yumuşak biri olmak istiyorum.. olabilir miyim ki mafoldumben

14. 28 Mart 2010
  15. HYT

HYT Yeni bir hayat... Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Valla aynı benimkidee:KK70: Mesela tontişim der kızdırmak amaçlı bende çitozzz derim sende onun bi yerlerine takıl:)artık yapmıo bnmki:)

16. 28 Mart 2010
  17. burcu_01

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bana kedi görünümlü dişi kaplanım diyor sevgilim :gitme: kedi gibi uysal masum görünüyosun ama o pabuç dilin yok muuuu kaplan gibi maşallah diyor.. bazen şakasına takılsa da bu cidden aramızda büyük problem oluyor.. ayriliğin eşiğine geldik bi kere anlattım yukarda.. ama ben de süt dökmüş kedi gibi olamam ki. keşke olabilsem.. ama elimde değil.. eskiden daha agresiftim.. şimdi o kadar değilim zaten.. eskiden offfff sinirlendiğim zaman eser gürlerdim şimdi sadece sesim yükseliyor.. ee alışsın bana ama.. yüzüme vurup durmasın.. sürekli şikayet etmesin..

18. 28 Mart 2010
  19. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oda bana cadı diyor ama nedense cadı demesi hoşuma gidiyor :KK70:
    hatta gözlerim hep acaba ne yaramazlık yapabılırım diyen cocukların kı gıbıymıs. bunada kızmıyorum :KK70:
    senin yasadıgın goz torbası olayı gıbı gecenlerde de bizde benim kipriklerim gözümün bıraz kenarındada varmıs normal mı acaba dedi ayy nasıl sınır oldum anlatamam. ne yanı cımbızla kıprık mı koparayım begenmıyorsan bakma dedim (halbukı hep gozlerımı sevdıgını soyler. ve gozlerımı övünmek için demiyorum asla ama herkes oldukca begenr) tabi yok begenmez olur mu vs vs..
    bizde artık ayrılık lafı edılmıyor gecmıste bunuda cok yapardım :p ama kk da okudum bı yorumdan snra hıc ayrılık demedım..
    bizi boyle begendiler sankı ilk gorusurken farklımıydık. hem ona olmadıgım bı sekılde davranıp evlendıkten sonra asıl halımı gostersem daha mı memnun olur.. boyle hatalarımı duzelte duzelte güzel gidiyor şükür ben mutluyum oda mutlu cunku gercekten ama gercekten hatalarımı duzeltmek ıcın cabalarıyorum tekrarlamamaya calısıyorum oda bunu bılıyoor kaydirigubbakcemile2