dini nikah?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve EU1 tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bugun tvde belki izlemişinizdir bi kanalda hoca vardı ve gençlerin sorularına cevap veriordu gençlerden biri (ERKEK)
    dediki hocam benim ciddi düşündügüm bir kız arkdaşım var ve onunla ilerde allah nasip ederse evlenecegiz.. ama erkekle bayan yanyana çok gnaha giriorlar ve bizim iiçimiz huzursuz oluor biz ikimizin arasında nikah yapsak(DİNİ)
    OLURMU?hocada hanefi mezhebinde ailelerin bilmesi çokda önmli degil diger 3 mezhepde bilmesi lazım dedi.kız eger aklı yerindeyse bi noksanlıgı yoksa yapılabilir dedi ama 2 şahitin olması gerekli.??siz ne düşünüosunuz böle sevgililer arasında ben biraz garipsedim ya ilerde evlilik olmassa diye ama oda ciddiligne veya güvenligine baglı sanırım..:1shok:

2. 22 Nisan 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Ben sevgililerin dini nikah yapmasına çok kızıyorum çok...:kızgın:
    Yanyana olmak,sarılmak,öpüşmek,sevişmek için kendilerince çözüm bulduklarını sanıyorlar..
    İnsan yaptıklarının arkasında durmalı,başka bir kavrama sığınmamalı..:nazar:

4. 22 Nisan 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Dini nikah cocuk oyuncagi degilki...Allah huzurunda evli olmaktir:kahve:

Egerki resmi nikahda olacak ise yapilmali diye düsünüyorum...sadece vicdanen daha rahat birseyler yasamak icin dini nikah yapilmamali...hadi evlenmedin o kisi ile...ayrildin ama bos olmadin...Allahin huzurunda evli gözüküyorsun...baska biri ile evlenmen zina olmazmi?benneyaptımki

6. 22 Nisan 2009
  7. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim böyle birsey bu zamanda gecerli olmamali.
    Eskiden insanlara güven daha fazlaymis, Allah korkusuda öyle.
    Ama simdi en yakinimiza güvenemiyoruz, kaldiki sevgiliye sonsuz bir güven tasiyalim.
    Bugün iyiysen, bugünün yarinida var.
    Neyin ne olacagi belli olmaz, neler var neler, hepimiz burdada sahit oluyoruz herseye.
    Ben sevgiliyken dini nikaha karsiyim.
    Madem ciddisin, git iste kizi ailesinden, takin iki yüzük, kiyin dini nikahinizi.
    Ailelerden izinsiz dini nikaha dahada cok karsiyim.

8. 22 Nisan 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    madem işin günahını vebalini düşünüyorlar ellerine ayaklarına sahip çıkacaklar.
    madem çıkamıyorlar 1 metreden fazla yaklaşmayacaklar.
    dini nikah kisvesi altında kendilerini aklamaya çalışması bana yanlış geliyor..

10. 22 Nisan 2009
  11. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    hangi hoca bunu diyen ? ismi

12. 22 Nisan 2009
  13. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inanç ayrı bişey bişey diyemem.. ama sevgiliykende sırf günah olmasın dini nikah kıyalım olayı sacma geliyo.. bi kac ay sonra anlaşamadık ayrıldık olunca ne olacak. ayrıca yasalarımızda yeri yok.. olurya bide kazara cocuk olur.. aldırmakta günah derler.. adamda kadını terkeder.. ee sonra ne olacak... sevgiliyse sevgili olur eşse eş olur.. resmi nikahını kıysın sonrada isterse dini nikahını yapsın.. kolaycılık var sanki bu işte..

14. 22 Nisan 2009
  15. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ayrica nikahin amaci evliligi duyurmaktir. gizli yapilan nikahin iki sahit huzurunda olsa bile pek bir ehemmiyeti yoktur. bunu da baska bir hocadan duymustum...

16. 22 Nisan 2009
  17. glsh85

glsh85 Guest

ben yapamazdım şahsen .. ama yapana saygı duyarım ...

18. 22 Nisan 2009
  19. EU1

EU1 Guest

bende emin olamadım bi arkdaşımlada knştum oda kuran kursu hocasıdır dediki ailelerin bilmesi lasım bende bilemiorum bu konuyu sadece sizlerle paylaşmak istedim ama kesinlikle kolay yola kaçmaktır bu ....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.