Diplomalı İşsizler...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Surre tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Surre
  1. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Mezun olalı henüz 1.5 ay oldu ama ben çıldırmak üzereyim..tüm iş arama sitelerinde binlerce eleman ilanı var ama aradıkları ilk şey DENEYİM ve ANA DİL GİBİ İNGİLİZCE...staj harici deneyimim yok bütün yeni mezunlar gibi,İngilizcemde okulda öğrendiğim kadar...sürekli iş görüşmelerine gidiyorum ama bir şey çıkmıyor..daha eve yeni geldim sabahtan beri sokaklardayım 2 tane görüşmem vardı bugün bir tanesi Türkiye'nin en büyük 3 Gsm firmasından biri için Çağrı Merkezi Elemanıydı..Şartları çok ağır geldi bana 620 tl maaş+ssk+yol+günlük 6,5 tl yemek parası,haftada 1 gün izin günlük çalışma saati 11 saat..1 saat mola 10 saat sürekli çağrı karşılama sürekli telefonun başından ayrılmama ve vardiyalı sistem...ama satış odaklı bir iş değildi..

İkinci görüşmem yine önemli bankalardan biri için çağrı merkezi elemanı içindi..o da vardiyalı ama satış odaklıydı..toplu görüşme şeklinde oldu ilk başta..herkes kendini tanıtırken resmen şok oldum...kızın biri biyoloji mezunu,diğeri jeoloji mühendisliği mezunu filan...ne olcak böyle bilmiyorum çok moralim bozuk kızlar ya...benim gibi yıllarca okullarda dirsek çürütüp mezun olup sonrada iş bulcam diye kapı kapı gezen gençlerin durumu ne olucak bilmiyorum...

Bir yandanda düşünüyorum acaba benmi iş beğenmiyorum diye,ama ailemde istemiyor o kadar saat çalışıp yorulup bu kadar az maaşı ve şartları...

İşte böyle bu sıcakta kafama güneş geçip o kadar çaresiz insanı görünce burda içimi dökmek istedim kızlar...:gitme: :gitme:

2. 23 Temmuz 2010
  3. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    henuz yenı mezunsun cnm benım ben bıtırelı 3 yıl oldu kpss denen ılletle cebellesıyorum halen... bıraz sabret,bu kadar cabuk streslenme cnm bırazda nasıp işi...

4. 23 Temmuz 2010
  5. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende hazırlanıyorum kpssye ama puanlar çok yüksek benim bölümden en az 83 yapmak lazım yerleşebilmek için teşekkür yorumun için...

6. 23 Temmuz 2010
  7. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ozebus _41 inşaallah yerleşirsin bu sefer...

8. 23 Temmuz 2010
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet puanlar yukseldı baya baya... ınsallah cnm saolasın herkes senelerce dirsek çürütüyor sıralarda ve bunun ödülünü almak ıster haliyle ama ıste yapcak bırsey yok maalesef... arkadasım odtü mühendıslık mezunu ama iş bulamadı ve kpss ıle tapu kadastroya atandı düşün yani,haksızlık ıste emegının karsılıgı deıl bu ama ekmek aslanın agzında hesabı...

10. 23 Temmuz 2010
  11. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    evet kpss başvuru kuyruğunu görmeliydin okulda o kadar uzundu ki...herkes bir umut diye giriyor işte zaten sınavlara gire gire bir hal olduk ya akannehir bu arada ekmek çoktan aslanın midesine indi galiba ozebus_41 :bbo:

12. 23 Temmuz 2010
  13. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
  14. 23 Temmuz 2010
  15. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
  16. 23 Temmuz 2010
  17. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    ben mezun olalı 4 yıl oluyor eyvahedigeldismile
    İlk yıl senin gibi kötü iş deneyimlerim oldu sonra pes ettim.
    Sen pes etme,aramaya devam et,ne mezunusun bu arada..?

18. 23 Temmuz 2010
  19. Surre

Surre Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı mezunuyum pes etmiyorumda yinede morali bozuluyor insanın derinss