diş buğdayı yapmak istiyorum

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Karagxoxzlxux tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Karagxoxzlxux
  1. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    diş buğdayı yapmayı düşünüyorum kızlar önerileriniz yapan yapmayı düşünen ve tanık olanlar ?? bir hatıra olsun istiyorum

2. 11 Haziran 2009
  3. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    o ne demek canım? bizim de 6 tane dişimiz çıktı , onunla mı alakalı acep CADIARZU

4. 11 Haziran 2009
  5. minik81

minik81 cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yengemler yapmıştı oğluna buğdaylı bi karışım içine parada koyuyolar para kimin tabağına gelirse o hediye alıyor başına serpiştiriyolardı bide o buğday tanelerinden bereketli olsun diyemi ne

andiana canım maşallah bebişine ilk dişten sonra diğerleri ne zaman arayla çıktı

6. 11 Haziran 2009
  7. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilk ikisi aynı anda 23 nisanda çıktı , tam 5 ay 4 günlüktü , onda pek sıkıntı yaşamadık..
    sonraki 4 tanesi de aynı anda geçen hafta çıktı , resmen mahvoldu yavrum , ağrısı , ateşi felaketti , kolay mı 4 tane birden çıktı yaa...
    ııh benim hoşuma gitmedi buğday fikri ben yapamam bunu , daha neşeli bişey yok mu acaba yapabileceğimiz kaydirigubbakcemile2

8. 11 Haziran 2009
  9. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kısmetse ben 28 haziranda yapıcam diş buğdayını
    daha önce aslında 2008 annelerinde anlatmıştım ama seve seve tekrar anlatabilirim çünkü bana çok zevkli geliyor.
    diş buğdayı her bölgede farklı yapılıyormus bizde bebek ilk dişini çıkartmaya başladığı zaman diğer dişleri buğday tanesi gibi kolay patlasın diye yapılır. gerçi bizim 5. dişimizde çıktı geç kaldım ama olsun :))
    ben kendi yapacaklarımı anlatayım öncelikle bizimki parti havasında olacak sevdiğimiz dostlarımızla beraber olacağımız bir organizasyon olacak. Duru yu giyidirip süsleyip püslülicez .. buğdaylar bir gece önceden haşlanarak içine ceviz şeker veya bal nar veya vişne çeşitli şekerler falan konulan bir buğday hediği haşlanır bu tamamen kişinin damak tadına uygun olarak hazırlanır. bunun yanında da çeşitli ikramlıklar hazırlayacağız. ben ayrıca diş kalıbı şeklinde kurabiye ve pasta da düşünüyorum ikramlıkların arasında :) gelen misfirlere bizden birer anı olsun diye bebekli buzdolabı magneti hazırlıyoruz.
    hazırlanan buğdaydan 32 tanesı bır ıpe dızılır ve bebişin başına konulur sonrasında da buğday tanelerinden biraz başının üstünden bırakılır hani dişleri kolay patlasın düşüncesi. sonra eğlenceli kısım başlar bugün ayrıca meslek belirleme oyunu gibi bişey oynanır bebeğin önüne meslkeleri simgeleyen araçlar konulur steteskop- doktor, hesp makınesı- bankacı, kıtap- öğretmen , makas-terzi vb.. burada araçlar ve meslekler özgür dileyin dilediğinizi bunların ortasına bebek yerleştirilir ve rivayete göre ilk hangisine yönelirse ilerde seçeceği meslek o olur sonrasında vur patlasın çal oynasın :))))

10. 11 Haziran 2009
  11. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ay lelal senin olayı çoook sevdim , bak bu tarz bişey yapabilirim pek özendim yaaaaa süper kaydirigubbakcemile
    benim oğlan kesin telefonla çok konuşan bir meslek grubunda olur herhalde , en büyük aşkı cep telefonu kaydirigubbakcemile3

12. 11 Haziran 2009
  13. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizde de telefon tv kumandası ve saat
    bunlara deli oluyor :)) ama bakalım diğerlerini de görünce ilk neye saldıracak merak ediyorum :)

14. 11 Haziran 2009
  15. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım yapınca anlat bize de olur mu , çok ilgimi çekti bu iş benim

16. 11 Haziran 2009
  17. LELAL

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tabıkı hatta resimleri de eklerim :)

18. 11 Haziran 2009
  19. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Lelalcim, sizinki çok şenlikliymiş bayıldım doğrusu :)
    Bizim diş buğdayımızı da babannesi yaptı ama sadece bahsettiğin ballı buğdaylı hedik olarak. Başına buğday dökmeler, meslek seçmeler yapılmadı..
    Neyse yapınca resimlerini koy da bakalım Duru kızımızın diş buğdayı şenliğine...