diş çıkarma

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve selinaa tarafından 6 Ekim 2008 başlatılmıştır.

6 Ekim 2008
    Konu Sahibi : selinaa
  1. selinaa

selinaa Guest

Selaam kızlarrr erinçim 3 ayın içinde ağzından sular akmaya başladı .Sakin çocuk sürekli huysuzlaşıyo.Parmaklarını hep ağzına sokuyo sanki diş çıkarıcak:1shok: Çevremdekiler de bunu söylüyo sizce çok erken değil mi?Rahatlaması ve parmaklarını ağzından çıkarması için dişlik almayı düşünüyorum. Nasıl bişey önerirsiniz ?

2. 7 Ekim 2008
  3. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    Canım bizde de durum aynı bende sabah akşam bekliyorum dişimizi,bu bebekten bebeğe değişiyormuş benim eşim 3 aylıkken çıkarmış mesela oğlum basının tüm özelliklerini almış o yüzden ben her an bekliyorum..bu arada Asrın dişliği hiç sevemedi ne zaman versem başta güzel güzel oynuyor sonra avaz avaz ağlıyor ,oynarken acıtıyor sanırım artık vermiyorum,ben buzdolabında bekletip verilenlerden kullanıyorum soğuk olunca diş etleri uyuşuyormuş,acısını alıyor diye duydum

4. 7 Ekim 2008
  5. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    benim bebeğim de 1,5 aydır sürekli elini ağzına götürüyor daha doğrusu ne bulsa götürüyor.sürekli tükrük çıkarıyor ama hala diş falan yok ama bu belirtiler 2 ay önceden başlıyormuş.yani henüz diş falan beklemeyin

6. 8 Ekim 2008
  7. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim de 4 aylık tüm gün eli ağzında ve sürekli salya akıyo diş için bencede erken daha

8. 8 Ekim 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar sizide bilgilendireyim bu konuda benim kizmda nrdeyse 2 ayina cgirmeden hep eller ağzinda ve tabikide tükrük salyalşar akioyr ama halen diş yok dr. Sordum dr.her bebeğin damaği kaşinir dedi bu normalmiş ve dişle alakali değilmiş ayrica bebekler tabikide her şeyi ağziyla tanirlar çünkü ağiz sinirleri daha çok gelişmöiştir ellerine göre bu da etkilidir ayrica bebekler tükrük yutmasini bilmezler ve bebekler 2.ayin sonunda tükrük salgilanmasi olur bu yüzden akar ağizlarindan genelde herkes ddişkle kariştirabilirmiş özellikle araştimiştim bunu...tabi her bebek ayni olmaz ama zaten dişi çikacaği zaman diş etleri sertleşir bve beyazlaşir parmağinizla belli olabilir ağzina hafifçe parmağinizla kontr.ettiğinizde çok sert ise artik bembay ise çikarmiş....

10. 8 Ekim 2008
  11. ebru_1907

ebru_1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    buzamanalrda eller hep agızda normal yanı ılla diş cıkarıcak dıye bekleemyın benım oglumda aynı

12. 8 Ekim 2008
  13. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    eli ağzındaysa ve salya akıtıyorsa engelleyemezsiniz ama rahatlatmak için sulu dişlikleri dolapta soğutup kullanabilirsiniz

14. 9 Ekim 2008
  15. ebru_1907

ebru_1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    o sulu dişliklerin zarraı varmı yani tehkıkelı olabkılırmı yırtılıp suyu falan agzına akabılırmı cocukların

16. 9 Ekim 2008
  17. selinaa

selinaa Guest

dişliklerin üzerinde içindeki sular kontrol edilmiştir.testlerdeN GEÇMİŞTİR YAZIYOO diş kaşımak için pırasanın çok iyi olduğunu doktordan duydum hem sancılarını gideriyormuş

18. 10 Ekim 2008
  19. bennys

bennys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim oğlum 2 aylıktan beri eli ağzında. bir eli yetmiyor ikisini birden sokuyor ağzına. 1 buçuk aydır uğraşıorum valla bir de sinirli oluyor sormayın. ben de herkes gibi diş çıkardığını düşünüyordum ama doktoruyla konuştuğumda öğrendim ki ' oral faz dönemindeymiş'. anlayacağınız bebişlerimiz %90 bebeğin yaşadığı bu dönemi yaşamakta. bu dönemde önce eli ve parmakları ardından da herşeyi ağzına götürerek tanımaya çalışıyormuş. bununla beraber bol salyaya da sahip oluyorlarmış anlayacağınız hepimizin geçireceği bir dönem allah hepimize sabır versin ne diyeyim