Diş eğriliği

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve hatice_42 tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hatice_42
  1. hatice_42

hatice_42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle merhabalar...
    benimde üst dişlerimin 3 ünde eğrilik var ve bu beni çok rahatsız ediyor.3 ay sonra düğünüm var ve bu zamana kadar bu soruna bi çözüm bulmak istiyorum. anladığım kadarıyla tel takmak dışında kullanılan yöntemlerde dişler bi şeklide aşındırılıyor ve uygulamalar bundan sonra yapılıyor bunlara bağlı olarak
    1.dişler kesildiği için ömrü kısa mı olur? ben 10 yıl dayanır sonra çürür diye duydum
    2.hangi tedavi yada kullanılan materyal doğal ve sağlıklı oluyor yani siz neyi önerirsiniz?
    3. tedavi süresi uzun mudur?
    şimdiden teşekkür ediyorum saygı ve selmalar...

2. 30 Nisan 2010
  3. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle tebrikler
    kaplama yapılması iyi bir ağız hijyeni olduğunda dişlerinize kesinlikle zarar vermez.
    lamineyt yada metal desteksiz porselen veya kompozit veneer uygulaması yaptırabilirsiniz.
    tedaviniz herhangi bir sorun olmazsa bir ay içinde biter

4. 21 Mayıs 2010
  5. xiongmao

xiongmao Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben diş estetigi ve gülüş tasarımı hakkında bilgi almak istiyorum.Dişlerim gerçekten egri ve bu durum sosyal hayatıma yansıyor.ızmirde oturuyorum ve bu konuda bana yardımcı olabilecek bir doktora ihtiyacım war.Yardımcı olursanız sevinirim

6. 3 Haziran 2010
  7. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    izmirde alsancakda dişhekimi reşit türker var.onunla görüşüp en uygun planalmayı öğrenebilirsiniz.telefonu 232 4224343 selamımı söyleyin size mutlaka ödemede de kolaylık sağlayacakdır

8. 11 Haziran 2010
  9. herifox

herifox Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slmlar. benimde ön üst dişlerimde eksiklik var. sağ üstte ön dişle azı diş arasında sadece köpek dişi var, sol tarafımda ise iki tane köpek dişi var yan yana. sivri sivri çok rahatsız oluyorum görüntü olarak. aslında dişlerim çok sağlam, sadece iki dolgum var, o da yeni. ama önden görüntü psikolojimi çok bozuyor. nereye, kime gitmem lazım, ne yaptırsam daha iyi olur, ve bursada tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı güvenilir? tşkrler saygılar

10. 13 Haziran 2010
  11. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dişlerinize kaplama yaptırmadan kompozit veneer uygulamasıda yaptırabilirsiniz.bu tedavi ile dişlerinize dokunulmadan estetiğiniz düzelmiş olur.
    kaplama yaptırdığınız da ise düzenl bir dırçalama ve kontrolllere düzenli giderek uzuzn yılllar altdaki dişlerinize dokunmadan kaplamalrınızın ömrüü uzatabilirsiniz
    hepsi 1 ay içinde biter

12. 13 Haziran 2010
  13. herifox

herifox Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşkrler

14. 15 Haziran 2010
  15. hayalimsinnnn

hayalimsinnnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selamlar benımde üst ön dismin bir yanındakıne göre bıraz öne cıkık hemen yanndakıde bıraz gerıde göruntu olarak benı cok rahatsız edıyor doktora gıttım tel taktırman gerekır dedı telde maddı acıdan cok fazla buldum tel taktrmadan baska caresı var mı?? şimdiden tesekkür ederım.

16. 16 Haziran 2010
  17. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o bölgeye köprü yapdırmakdan başka çareniz yok
    bbursada özlem mutafla bağlantıya geçebilirisniz

18. 21 Mart 2011
  19. ccc15

ccc15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar benimde ön dişimin biri önde ve bu benı cok rahatsız ediyor ankarada gülüş tasarımı yapan bildiğiniz bi yer var mı bir de ortalama fiyatlar nedir?